http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
15 Maja 2024, 22:32:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Troć 2008
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Troć 2008  (Przeczytany 51567 razy)
kleniarz

Wiadomości: 425


Biłgoraj,Rzeszów

No Risk No Fun


« Odpowiedz #90 : 09 Stycznia 2008, 20:12:18 »

Gratulacje Pablos  ok  Fishing  ok  Fishing

Co ciekawe nad wahadłówką latała luzem kotwica, a jeszcze wyżej był ołów na stałe. Dziwna metoda, ale czy dozwolona Huh Roll Eyes

Chamstwo nad wodą cały czas daje o sobie znać-wyjątkowo brutalny zestaw ktoś sobie zawiązał  Undecided Niech ich szlag  Lips Sealed
Zapisane

Pozdro
kleniarz
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #91 : 09 Stycznia 2008, 20:23:15 »

Szkoda słow Undecided Co najgorsze ta kotwa luzem to była gamakatsu, cholernie ostra Lips Sealed

A tu coś z innej beczki: cyt: "Może nie wszyscy o tym wiedzą, że aby łowić trocie i łososie wcale nie trzeba jechać daleko na Pomorze, [...] Te piękne ryby można także łowić w centrum Polski" Więcej tu:

http://wedkomania.pl/news.php?id=1419

Pozdrawiam Beer
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #92 : 09 Stycznia 2008, 20:27:12 »

Cytat: Pablos
Szkoda słow Undecided Co najgorsze ta kotwa luzem to była gamakatsu, cholernie ostra Lips Sealed

 No i na kłusowanie mają skurczybyki kasę nawet dobre kotwice kupią bydlaki. Szarpią ryby a później psioczą na pzw. Na wielu portalach to widać.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #93 : 09 Stycznia 2008, 21:35:52 »

Gratuluję @Pablos. Można wiedzieć jaki kij używasz.
Pozdrawiam
Zapisane
SKURA

Wiadomości: 56


« Odpowiedz #94 : 09 Stycznia 2008, 22:06:51 »

Jest to pewien rodzaj kłusowniczej metody tkz."szarpak" chyba najbardziej niehumanitarna metoda, którą można by podciągnąć pod znęcanie się nad zwierzętami a to już inny paragraf.
Chyba jednak nie można podciągnąć pod paragraf o znęcaniu się nad zwięrzętami ponieważ zgodnie z tą ustawą ryb nie zaliczono do zwierząt. Dzięki temu nasze wspaniale hipermarkety mogą sprzedawać np żywe karpiątka na święta.
Zapisane
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #95 : 09 Stycznia 2008, 23:07:33 »

Gratuluję @Pablos. Można wiedzieć jaki kij używasz.
Pozdrawiam
Znalazłem taki spinning Mikado Silver Eagle  240cm 20-40gr i przerobilem pod casting Smiley Nic specjalnego, ale lowi sie fajnie Fishing
Dzieki chłopaki, może jutro uda się pobic dzisiejszy rekord, choc znając tą rybę pewnie teraz przez miesiąc nic nie złapie Tongue
Pozdrowki Beer
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #96 : 10 Stycznia 2008, 08:25:08 »

Dzięki za informację.
Pozdrawiam
Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #97 : 10 Stycznia 2008, 08:36:50 »

Jest to pewien rodzaj kłusowniczej metody tkz."szarpak" chyba najbardziej niehumanitarna metoda, którą można by podciągnąć pod znęcanie się nad zwierzętami a to już inny paragraf.
Chyba jednak nie można podciągnąć pod paragraf o znęcaniu się nad zwięrzętami ponieważ zgodnie z tą ustawą ryb nie zaliczono do zwierząt. Dzięki temu nasze wspaniale hipermarkety mogą sprzedawać np żywe karpiątka na święta.
Ryby słodkowodne (morskie też, tylko że to niemożliwe) powinno się kupować żywe, ponieważ wtedy wiadomo, że towar jest świeży a nie odświeżany od tygodnia. Rybka najlepsza jest świeża. Grin Sprzedawcy powinni tylko zadbać o bardziej ludzkie przetrzymywanie ryb itd.
Co do znęcania się nad rybami, to miałem kiedyś taki dziwny przypadek, że kupiłem żywe ryby i poprosiłem sprzedawcę o zabicie ich. A on mi mówi, że tego nie może zrobić-jakieś przepisy zabraniają i Animalsi go podpatrują. Czyli doszliśmy do absurdu w humanitarnym obchodzeniu się ze zwierzętami: zabicie ryby jest znęcaniem a duszenie żywcem (czasem kilka-kilkanaście minut) nie. Można myśleć, że komory gazowe też były humanitarne i poprawne...
Pozdrawiam
Zapisane
SKURA

Wiadomości: 56


« Odpowiedz #98 : 10 Stycznia 2008, 11:42:42 »

Bigessox może Tobie odpowiada, że kupujesz żywe ryby bo są świeże, ale...
1. Jest to raczej mało humanitarne, ludziska kupują ryby, niosą w siatkach do domu, karpik ledwie żywy trafia do wanny tam odżywa, dzieci się dobrze bawią. Rozwiązanie, że sprzedający zabija rybę przed sprzedaniem...hmm też do mnie nie przemawia. Nie wiem co masz na myśli "bardziej ludzkie przetrzymywanie ryb" ? Ciekawe jak to skontrolować Smiley.

2. Nie znam się na tym dokładnie, ale z tego co mi wiadomo ryby(jak i inne zwierzęta) narażone na stres(a takim jest na pewno przetrzymywanie w beczkach) wydzielają substancje, które mają niekorzystny wpływ na jakość mięsa.

Pozdrawiam
JS

Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #99 : 10 Stycznia 2008, 16:27:41 »

Bigessox może Tobie odpowiada, że kupujesz żywe ryby bo są świeże, ale...
1. Jest to raczej mało humanitarne, ludziska kupują ryby, niosą w siatkach do domu, karpik ledwie żywy trafia do wanny tam odżywa, dzieci się dobrze bawią. Rozwiązanie, że sprzedający zabija rybę przed sprzedaniem...hmm też do mnie nie przemawia. Nie wiem co masz na myśli "bardziej ludzkie przetrzymywanie ryb" ? Ciekawe jak to skontrolować Smiley.

2. Nie znam się na tym dokładnie, ale z tego co mi wiadomo ryby(jak i inne zwierzęta) narażone na stres(a takim jest na pewno przetrzymywanie w beczkach) wydzielają substancje, które mają niekorzystny wpływ na jakość mięsa.

Pozdrawiam
JS


Cześć @Skura!
Jesteś wegetarianinem?
Bo jeśli tak, to rozumiem dlaczego tak napisałeś. Jeśli nie, to powinieneś sobie uzmysłowić jaki zwierzaki lądowe przeżywają stres idąc na rzeź.
Można rybkę kroić żywcem albo kupić świeżo zabite, moje dzieci żywymi rybami się nie bawią (może dlatego, że nie wiem gdzie są Wink Smiley), wszystko zależy od wychowania i uświadamiania i dlatego nie jestem zwolennikiem kontroli każdej dziedziny naszego życia. Za dużo kontrolujemy i jakoś drugiej Japonii nie wybudowaliśmy, Irlandii też nie wybudujemy, jedynie możemy liczyć na cud (może 2-ej Szwecji).
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2008, 16:29:40 wysłane przez Bigessox » Zapisane
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #100 : 10 Stycznia 2008, 19:43:09 »

Za dużo kontrolujemy i jakoś drugiej Japonii nie wybudowaliśmy, Irlandii też nie wybudujemy, jedynie możemy liczyć na cud (może 2-ej Szwecji).
Pozdrawiam

To już jest polityka, wkraczamy na grząski grunt  Wink

Cytat: SKURA
Nie znam się na tym dokładnie, ale z tego co mi wiadomo ryby(jak i inne zwierzęta) narażone na stres(a takim jest na pewno przetrzymywanie w beczkach) wydzielają substancje, które mają niekorzystny wpływ na jakość mięsa.

Przy okazji, jakoś nie zauważyłem wielkiej różnicy (w zasadzie nie było żadnej różnicy) pomiędzy karpiem kupionym w sklepie, a złowionym przez siebie (to a propos stresu w przetrzymywanych w "beczkach" karpii)
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2008, 19:44:56 wysłane przez Sith » Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #101 : 10 Stycznia 2008, 20:04:24 »

Za dużo kontrolujemy i jakoś drugiej Japonii nie wybudowaliśmy, Irlandii też nie wybudujemy, jedynie możemy liczyć na cud (może 2-ej Szwecji).
Pozdrawiam

To już jest polityka, wkraczamy na grząski grunt  Wink

Cytat: SKURA
Nie znam się na tym dokładnie, ale z tego co mi wiadomo ryby(jak i inne zwierzęta) narażone na stres(a takim jest na pewno przetrzymywanie w beczkach) wydzielają substancje, które mają niekorzystny wpływ na jakość mięsa.

Przy okazji, jakoś nie zauważyłem wielkiej różnicy (w zasadzie nie było żadnej różnicy) pomiędzy karpiem kupionym w sklepie, a złowionym przez siebie (to a propos stresu w przetrzymywanych w "beczkach" karpii)
To nie polityka, tylko budowlanka Wink Cheesy
Dokładnie tak! Idę właśnie smażyć resztki świątecznego karpia ok
Zapisane
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #102 : 10 Stycznia 2008, 20:17:12 »

Wszystko fajnie tylko co to ma wspólnego z :

Cytuj
Witam.
Chciałybym,aby koledzy w tym wątku pisali: kto, kiedy, z kim, na co, jak, o której itd.
Na napewno pisanie w jednym wątku ułatwi poszukiwanie informacji nt. połowu troci (& łososia  )

pozdr. Agraph

... tematem wątku.
Zapisane

Pozdr. Adam.
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #103 : 10 Stycznia 2008, 20:21:35 »

Wszystko fajnie tylko co to ma wspólnego z :

Cytuj
Witam.
Chciałybym,aby koledzy w tym wątku pisali: kto, kiedy, z kim, na co, jak, o której itd.
Na napewno pisanie w jednym wątku ułatwi poszukiwanie informacji nt. połowu troci (& łososia  )

pozdr. Agraph

... tematem wątku.

Faktycznie @kj-ub odeszliśmy od wątku - @Agraph Przepraszam w moim imieniu i obiecuję poprawę.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #104 : 10 Stycznia 2008, 20:42:15 »

Przypomnij sobie @Sith jaki jesteś, kiedy hormony buzują Smiley Wink. (nic nie boli , nic nie dolega, prawda? Cheesy), bo ja to akurat jeszcze pamiętam.
No i nie ukrywajmy, że większość z nas jeździ po zdobycz i to dość kiepską.(ryba ta wyjątkowo pasuje do zaspokojenia naszych atawistycznych pozostałości nawet tych najbardziej nieestetycznych) Złapać srebrniaka sztuką jest!
Pozdrawiam

@Bigessox - Ty to taki przekora jesteś  Wink
Faktycznie atawizm jest u nas silnie zakorzeniony (a ja złapałem srebrniaka haha Grin, i oczywiście zeżarłem, był bardzo dobry - tłuściutki i jakoś nie czuje się gorszy od tzw. etycznych wędkarzy).
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!