http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 15:22:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Gdzie stoją sandacze. ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Gdzie stoją sandacze. ?  (Przeczytany 11739 razy)
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« : 20 Stycznia 2009, 15:11:32 »

Czyli sandacza łowimy od niedzieli  Smiley --  pierwszy jest w poniedziałek Laughing

ok

Tylko nie wiem gdzie na moim jeziorku stoją czerwcowo-lipcowe sandacze  Undecided
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #1 : 20 Stycznia 2009, 16:29:02 »

Znowu schodzimy na offtopa  Grin ale dobra.

Z mojego małego 7 letniego sandaczowego doświadczenia moge powiedziec (łowie na jeziorach do 4-5m max głebokosci) ze zapewne bedą stać na twardych, muszlowych często płytkich blatach i stokach gdzie będą napewno się uaktywniać w godzinach 4-6 rano i 20-22 wieczór. Zdarzało mi się oczywiście że łowiłem je przez cały dzień albo apogeum brań było koło godz 8-10 ale wczesny ranek i pozny wieczór to PODSTAWA!  ok. Nigdy nie udało mi się złowić sandacza w mulistych niszach i misach podwodnych, a często próbowałem ponieważ miejscowi trafiali pojedyncze sztuki na środku jeziora.

Owe płytkie blaty i stoki które wymieniłem są dla mnie pewnymi miejscówkami w okresie czerwcowym i po troszku letnim. W tym okresie złowiłem w zyciu zdecydowanie najwiecej sandaczy, jesienią jest u mnie znacznie gorzej, o wiele trudniej złapać sandacza przy dnie na blatach i jest to dla mnie zagadką gdzie one wtedy są, na środku jeziora i w pół wody nie ma brań a jak juz sie zdarzają to tylko konkretne sztuki (tak jak w tym roku w relacji   ok ) ale mniejszych sztuk których na wiosne się łapie mnóstwo praktycznie nie ma. Najbardziej zadziwiające jest to że rybacy ciągnąc sieci na jesien wyciagają najwiecej sandaczy, co może dowodzić tego że sandacz pływa wtedy w pół wody i ma gdzies wszelkie przynety spinningowe.

W tej sprawie musialby sie wypowiedzieć Rolek, Hubercik czy też Michumm, oni mają duże doświadczenie jeżeli chodzi o Sandały.
« Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2009, 16:34:37 wysłane przez MATAS » Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #2 : 20 Stycznia 2009, 16:56:27 »

Znowu schodzimy na offtopa  Grin ale dobra.

Z mojego małego 7 letniego sandaczowego doświadczenia moge powiedziec (łowie na jeziorach do 4-5m max głebokosci) ze zapewne bedą stać na twardych, muszlowych często płytkich blatach i stokach gdzie będą napewno się uaktywniać w godzinach 4-6 rano i 20-22 wieczór. Zdarzało mi się oczywiście że łowiłem je przez cały dzień albo apogeum brań było koło godz 8-10 ale wczesny ranek i pozny wieczór to PODSTAWA!  ok. Nigdy nie udało mi się złowić sandacza w mulistych niszach i misach podwodnych, a często próbowałem ponieważ miejscowi trafiali pojedyncze sztuki na środku jeziora.

Owe płytkie blaty i stoki które wymieniłem są dla mnie pewnymi miejscówkami w okresie czerwcowym i po troszku letnim. W tym okresie złowiłem w zyciu zdecydowanie najwiecej sandaczy, jesienią jest u mnie znacznie gorzej, o wiele trudniej złapać sandacza przy dnie na blatach i jest to dla mnie zagadką gdzie one wtedy są, na środku jeziora i w pół wody nie ma brań a jak juz sie zdarzają to tylko konkretne sztuki (tak jak w tym roku w relacji   ok ) ale mniejszych sztuk których na wiosne się łapie mnóstwo praktycznie nie ma. Najbardziej zadziwiające jest to że rybacy ciągnąc sieci na jesien wyciagają najwiecej sandaczy, co może dowodzić tego że sandacz pływa wtedy w pół wody i ma gdzies wszelkie przynety spinningowe.

W tej sprawie musialby sie wypowiedzieć Rolek, Hubercik czy też Michumm, oni mają duże doświadczenie jeżeli chodzi o Sandały.

MATAS w czerwcu goszczę w Poznaniu ( bynajmniej taką mam nadzieję  ok ), a następnie Wy gościcie u mnie  Wink

Dziękuję za informacje, ja wiem za to gdzie stoją we wrześniu-październiku  ok


Zapodam może fotkę jeziorka - jak widzicie jest dość specyficzne. Ma wyspy i jest podzielone tak jakby na 3 części. We wrześniu sandacze stoją w miejscu oznaczonym 8. Przez jeziorko biegnie koryto - prąd rzeki. W tych miejscach nie ma mułu, dno jest twarde. Jak myślicie gdzie sandacze przenoszą się w listopadzie, a gdzie w czerwcu, lipcu? Co do listopada to mam pewną myśl - kawałek od liczby 8 znajduje się najgłębsze miejsce na jeziorze - 11-13m i myślę, że tam sandacze mogą schodzić po mrozach. A co z czerwcem, lipcem? Zdaję sobie sprawę z tego, że ciężko jest coś doradzić nie znając jeziora. Podpowiem jeszcze, że jezioro ma głównie miękkie dno i głębokość 1-2m

Liczby oznaczają głębokość Smiley


Foto usunięte, kto chciał to widział i może pomóc  ok
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2009, 09:55:34 wysłane przez wobler129 » Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #3 : 20 Stycznia 2009, 22:41:28 »

Teraz myślę, że chyba najlepszym rozwiązaniem będzie szukanie rybek wzdłuż koryta, rynny na jeziorze?

Niech ktoś się wypowie  ok
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #4 : 21 Stycznia 2009, 00:41:42 »

Wobler a znasz troche więcej szczegółów dotyczących uksztaltowania i struktury dna?  Chodzi mi o jakieś twarde blaty i spady, badz tez podwodne górki?

PS: Jutro zaczyna mi sie sesja egzaminacyna i pierwszy z 9 egzaminów ... :| gleboznawstwo, trzymajcie o 8 kciuki
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #5 : 21 Stycznia 2009, 09:46:10 »

Wobler a znasz troche więcej szczegółów dotyczących uksztaltowania i struktury dna?  Chodzi mi o jakieś twarde blaty i spady, badz tez podwodne górki?

PS: Jutro zaczyna mi sie sesja egzaminacyna i pierwszy z 9 egzaminów ... :| gleboznawstwo, trzymajcie o 8 kciuki

Tak znam. Zaraz koło 8m mam blat 2-3m. Ale tam stoją szczupaki Blat jest piaszczysty. Dno na 8m jest także piaszczyste  Wink  Wzdłuż tej rynny dno także jest twarde i tak to rynienka - ma górki

A kciuki - oczywiście! Pisałem Ci na GG  ok ok ok
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2009, 09:47:48 wysłane przez wobler129 » Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #6 : 21 Stycznia 2009, 09:48:41 »

Moim zdaniem, jeśli ktoś nie łowił na zbiorniku, to usłyszysz "podręcznikowe" odpowiedź, a z nimi to też nie łatwo gdy z każda ryba  w innym zbiorniku ma inne tendencje, oraz jeśli ryby stały tam rok temu to nie muszą stać w tym Smiley wystarczy że fitoplankton/ zooplankton oraz narybek będzie w innym miejscu to drapieżnik pewnie pójdzie za nim Smiley
Najlepsze rozwiązanie to szukać Smiley

MATAS, powadzenia, u mnie sesja trwa od  poniedziałku 19.I   Wink
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #7 : 21 Stycznia 2009, 09:55:01 »

Moim zdaniem, jeśli ktoś nie łowił na zbiorniku, to usłyszysz "podręcznikowe" odpowiedź, a z nimi to też nie łatwo gdy z każda ryba  w innym zbiorniku ma inne tendencje, oraz jeśli ryby stały tam rok temu to nie muszą stać w tym Smiley wystarczy że fitoplankton/ zooplankton oraz narybek będzie w innym miejscu to drapieżnik pewnie pójdzie za nim Smiley
Najlepsze rozwiązanie to szukać Smiley

MATAS, powadzenia, u mnie sesja trwa od  poniedziałku 19.I   Wink

Morfi - wrześniowo-październikowe są bankowe  ok Przez jakieś 10 lat stoją w tym samym miejscu. Ja łowię je z tamtąd od 3 lat  Wink

Ale i podręcznikowa odpowiedź może pomóc  ok
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #8 : 21 Stycznia 2009, 11:17:07 »

Matas wspomnial o mnie ze moglbym pomoc, w tej sytuacji jestem bezsilny, bardziej w kwestii  zaporowek moge sie wypowiadac, na takim jeziorze to nie bardzo wiem co i jak, sandacze rok w rok jezeli maja warunku powracaja na swoje dawne tarliska, moze musisz szukac mocno" zakrzaczonego" dna. Mowisz ze biegnie stare koryto, warto tam poszukac, oblawiac nie tyle samo koryto co jakies blaty i obszar obok koryta. Jednak to co mowie moze byc psu w d... gdyz tak jak juz wspomnialem, nie znam twojego jeziora, jeszcze zdjecia posparzatalem, ja nie ich nie widzialem
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #9 : 21 Stycznia 2009, 11:30:26 »

Matas wspomnial o mnie ze moglbym pomoc, w tej sytuacji jestem bezsilny, bardziej w kwestii  zaporowek moge sie wypowiadac, na takim jeziorze to nie bardzo wiem co i jak, sandacze rok w rok jezeli maja warunku powracaja na swoje dawne tarliska, moze musisz szukac mocno" zakrzaczonego" dna. Mowisz ze biegnie stare koryto, warto tam poszukac, oblawiac nie tyle samo koryto co jakies blaty i obszar obok koryta. Jednak to co mowie moze byc psu w d... gdyz tak jak juz wspomnialem, nie znam twojego jeziora, jeszcze zdjecia posparzatalem, ja nie ich nie widzialem

Z jednej strony jeziorka rzeka wpływa, a z drugiej wypływa. I przez jeziorko biegnie minimalny prąd - powstaje taka rynienka o szerokości 10m na całej długości jeziora. Jest tam bardziej twardo i nieco głębiej. Ogólnie reszta jeziorka jest "Zamulona". Nie znam miejsc, w których występują mega zaczepy. Znam jeden blad, który jest ostro pofałdowany.

Priv
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #10 : 21 Stycznia 2009, 11:42:20 »

Przykro mi, nie pomoge jednak za wiele, musisz probowac na stokach, warto tez ten blat z rana oblowic, na zamulonym dnie sandacze tez beda chetnie staly, musisz szukac. Nic innego Ci nie pozostaje.
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #11 : 21 Stycznia 2009, 15:45:21 »

Moim zdaniem, jeśli ktoś nie łowił na zbiorniku, to usłyszysz "podręcznikowe" odpowiedź, a z nimi to też nie łatwo gdy z każda ryba  w innym zbiorniku ma inne tendencje, oraz jeśli ryby stały tam rok temu to nie muszą stać w tym Smiley wystarczy że fitoplankton/ zooplankton oraz narybek będzie w innym miejscu to drapieżnik pewnie pójdzie za nim Smiley
Najlepsze rozwiązanie to szukać Smiley


MATAS, powadzenia, u mnie sesja trwa od  poniedziałku 19.I   Wink

Dokladnie tak, Morfi i Michumm mają racje, każde jezioro i zbiornik mają swoją specyfike i w zasadzie do każdego trzeba podchodzic indywidualnie. Najlepiej jest łowić łowić i łowić i idealnie rozpoznać łowisko  ok Ja moją sytuacje przedstawilem ze strony takiej że jezioro w którym łowie znam doskonale juz od 7 lat i wszystko mam tam obczajone. Wobler, popatrz na miejscowych, popytaj itp i metodą prób i błedów znajdziesz kabany
Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #12 : 21 Stycznia 2009, 18:24:50 »

Mam pytanko od kiedy wolno tam łowić z łódki? Broń  Boże  nie chce tam przyjechac Smiley  ale moge podsunąć pewien pomysł
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #13 : 21 Stycznia 2009, 18:27:26 »

Mam pytanko od kiedy wolno tam łowić z łódki? Broń  Boże  nie chce tam przyjechac Smiley  ale moge podsunąć pewien pomysł

Hmmm od 1-go maja  ok Wiem chyba o co chodzi...  Beer
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #14 : 21 Stycznia 2009, 18:44:49 »

Popatrz  gdzie stoją łodzie  w czerwcu  i wszystko  jasne.
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!