http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Maja 2024, 00:28:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Trolling w Morzu Bałtyckim - Łosoś ...
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Trolling w Morzu Bałtyckim - Łosoś ...  (Przeczytany 17130 razy)
osiemdziesiona

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #15 : 19 Kwietnia 2012, 15:49:37 »

Siemanko
Widzę Wojti oblatany jesteś z trociami. Gratuluje.Gdzie można obejżeć galerie twoich trociowych okazów??
Mam nadzieje że wyjaśnisz mi kilka spraw  których nie mogę rozgryźć od dawna a co za tym idzie pewne przez to nie udaje mi sie złowić pięknych troci.
W jaki sposób dobierasz przynęty do falowania?
Dlaczego uważasz że pochmurny dzień jest gwarancją sukcesu?Czyli że słońce jest be?
Dlaczego planer  jest zbyteczny?
O jakich czynnikach i warunkach wokół łodzi piszesz?
Czy jest szansa by zabrać sie z tobą na łódkę (oczywiście odpłatnie) by choćby popatrzeć jak sie łowi? Fishing
Czy kolor żyłki ma wpływ na ilość brań?
Czy duża łodka płoszy ostrozne trocie?


Kurde w końcu   ktoś kto ma pojęcie o trolingu. Czytam wiele forów i dopiero tu trafiłem na speca. Reszta zalatuje amatorszczyzną
Pozdro Wojti i czekam na odpowiedz.
Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #16 : 19 Kwietnia 2012, 17:24:40 »

A jeszcze dodam ,że moi koledzy z Poznania  wygrali Festiwal Troci i Łososia który odbył się w Jastarni.  A tak na marginesie ,to po raz pierwszy trolowali w morzu Smiley. Jednym z załogantów był @Doluś którego część kolegów osobiście poznała.Największą trotka miała 83 cm i 5,6 kg. A więc Wojti  nie taki diabeł straszny.....  Wink pozdrawiam i mam cichą nadzieję że wkrótce potroluję sobie w zatoce w poszukiwaniu sreberka. pozdro .
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #17 : 19 Kwietnia 2012, 19:58:52 »

po ilości zapytań widzie ze temat zaciekawił kilka osób,
bardzo się z tego cieszę bo rzeczowa dyskusja zawsze prowadzi do pogłębiania swojej wiedzy
a trolling morski z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularny, widać to po ilości pływających łódek

na wstępnie podkreślę, że nie jestem oblatanym z trociami  Laughing (częściej pływam za szczupakami)
jak mam tylko możliwość to pływam z kolegami po zatoce a ze mamy niedaleko to i kilkanaście wypadów w sezonie człowiek zaliczy
III Morski Festiwal Łososiowy wyniki - o którym wspomina @rolek w tym roku obył się w 2 kategoriach, udana impresa sporo znanych nazwisk: Szymański, Kolendowicz ....
gratuluje zwycięzcom oby powtórzyli sukces za rok i nie było to dla nich potwierdzeniem znanego prawa "frajera"

@osiemdziesiona
zadałeś sporo pytań, postaram si odpisać na wszystkie nie zagłębiając się w szczegóły
- przy dużej fali nie pływam, chodzi głownie o bezpieczeństwo (nasza łódką ma zaledwie 4,2m) nie dobieram przynęty specjalnie do wielkości fali raczej trzeba brać wówczas pod uwagę prędkość z jaką się płynie i kierunek, zawsze patrze na szczytówkę  - przynęta musi odpowiednio pracować
- nie uważam zę pochmurny dzień jest gwarancja sukcesu, moim zdaniem jest tylko lepszy od słonecznego, najważniejsze aby z samego rana być już na wodzie  godz. 06.00 jest OK
- planety sa zbyteczne, na małych łodziach nic nie dają, pływając nawet w trzy osoby (łowiąc na 1 wędkę każdy) nic nie będzie się plątało, co innego jak łowi sie w 4 osoby w głębi i wypuszcza się 14 wędek na jednej łodzi (a znam takich)
- czynniki  Laughing musisz znać łowisko (kamieniste dno, górki), pływasz obserwujesz cały czas echo, ryby musisz namierzyć, woda musi być czysta, jak pływają w wodzie zielska to sobie daruj  bo nic z tego nie będzie, pływasz trzymając sie pewnych głębokości i tras po latach zawsze masz juz jakieś przemyślenia więc pewne czynniki będą dla Ciebie ważne
- ja nie łowie na żyłkę, łowie ciemnymi nie za grubymi plecionkami, na koniec możesz dąc przypon z fuorokarbonu, pamiętaj mocy krętlik i agrafka, wyregulowany hamulec to podstawa, duża ryba wykorzysta każdy Twój błąd
- jak mówi przysłowie "troć to nie płoć", jest to ostrożna ryba, nasza zatoka nie jest zbyt głęboka, więc jakieś przesadnie głośne zachowywanie się z pewnością może je odstraszać

ostatnia kwestia po zatoce za rybami morskimi takimi jak: troć, belona, śledź czy dorsz pływam na nie swojej łódce więc nie ma możliwości wspólnego wybrania się, chyba ze masz swoją łódkę to możemy się kiedyś razem wybrać

« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 20:28:55 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
ArturK

Wiadomości: 42

Łomża


« Odpowiedz #18 : 19 Kwietnia 2012, 20:07:21 »

@Wojti
Do kiedy troć trzyma się strefy brzegowej?
Chodzi mi o to, że może by tak człowiek znalazł troszeczkę  wolego czasu i wreszcie się wybrał. Chciałbym bardzo jeszcze w tym wiosennym sezonie, ale nie wiem ile mam jeszcze czasu. Latem pewnie są dalej. Dobrze myślę?
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #19 : 19 Kwietnia 2012, 20:25:44 »

jest kilka czynników
ja zawsze patrze na temperaturę wody optymalna jest do +8 C (patrząc w kalendarz każdego roku bywa to różnie)
jak zrobi się ciepło (woda +12C), przyjdę śledź to już później trzeba wyglądać za beloną niż zajmować się trociami

PS
od kilkunastu dni jest świetny okres na troć i myślę ze do końca miesiąca możne być podobnie 
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 20:27:33 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
osiemdziesiona

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #20 : 20 Kwietnia 2012, 09:05:18 »

Siemanko
Dzięki mistrzu za konkretne wyjaśnienia. Widać że wiesz o trociach wszystko.Pewnie masz niezłe okazy skoszone.
Powiedz jak często udaje ci się capnąć trote  . Jak to sie przekłada na wypady. Ile troci na wypad średnio udaje ci sie ułowić? Jakie wyniki masz w tym roku?
Zdradź więcej tajników.
pozzdro
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #21 : 20 Kwietnia 2012, 11:40:55 »

Siemanko
Dzięki mistrzu za konkretne wyjaśnienia. Widać że wiesz o trociach wszystko.Pewnie masz niezłe okazy skoszone.
Powiedz jak często udaje ci się capnąć trote  . Jak to sie przekłada na wypady. Ile troci na wypad średnio udaje ci sie ułowić? Jakie wyniki masz w tym roku?
Zdradź więcej tajników.
pozzdro

nie pisz takich rzeczy Kolego  Laughing
Gdyby tak było jak piszesz nie pisał bym na forach o trollingu tylko promował sie w inny sposób np. WMH czy w WW
Jeśli bardzo zależy Ci na poznaniu trollingu na Zatoce lub na Żarnowcu za szczupakiem i chciał byś przekonać się ile i co da się złowić.
Przyjedz z własna łodzią to popływamy po dobrych miejscówkach   Fishing i możne się czegoś nowego nauczmy
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
ArturK

Wiadomości: 42

Łomża


« Odpowiedz #22 : 20 Kwietnia 2012, 17:55:51 »

Dobra, dobra.... prawdziwi mistrzowie zawsze są skromni....
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #23 : 22 Kwietnia 2012, 14:28:56 »

w tym tygodniu dało się połowic
środa-czwartek rewelacja / komplecik
piątek nie byłem
w sobotę było OK / komplecik (sporo łódek pływało, nie było gdzie auta zaparkować)
a dziś do godz. 12-tej niestety tylko dwie krótkie 42cm i 46cm
(niestety dziś pojawiły sie pływające trawki)

PS
wielkie dzięki dla @mekamila wędka sprawuje się rewelacyjnie  ok Laughing Fishing ryby nie spadają
« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia 2012, 14:31:49 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
ArturK

Wiadomości: 42

Łomża


« Odpowiedz #24 : 22 Kwietnia 2012, 20:11:51 »

Machaj wędą, ryby będą Smiley.  Gratulejszyn! Szkoda tylko, że srebra przed obiektywem nie pokazałeś, bo chociaż z przyjemnością bym sobie popatrzył.
Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #25 : 22 Kwietnia 2012, 20:54:02 »

ArturK  -- nie Ty jeden Wink
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #26 : 22 Kwietnia 2012, 21:08:10 »

czesc wszystkim:)

Wojti co do tego, żeby niestosowac planerów niezgodze sie z Tobą. A to dlatego, że troci głównie szukamy na niewielkich glebokościach, z racji tego, że jest to ryba bardzo płochliwa ucieka przed łodzią na boki, na pewno do głębokości 3.5 metra trudno zobaczyć trotke na echo- to nie tylko moje wnioski, ale i gościa który wykonał sam planery i dziś szczyci sie na prawde ładnymi i wieloma okazami. Trollowanie troci to bardzo trudna sprawa, jest rybą wymagającą, nie wiem czemu ma dni kiedy na blache nie uda sie jej capnąć ale na wobler i owszem. Nie wiem byc może jest to spowodowane, zbiegiem kilku okoliczności. Jedno jest pewne, ja akurat i moi koledzy uczymy sie je łowić.

Wojtek musimy sie zmówić jakoś na wspólne wędkowanie, ostatnio pływamy na  Gdańsk Górkach zachodnich w kierunku stogów.
Bylismy i dziś, ale za śledziem, niestety go nie widać. Chyba juz sobie odpłynął.
Ale cos mi sie wydaje, że nastepuje czas na belonki:)

Swoja drogą wielkimi krokami zbliżamy sie do otwarcia sezonu szczupakowego:) My prawdopodobnie rozpoczniemy go 1.05 na żanowieckim:)
Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #27 : 22 Kwietnia 2012, 21:10:47 »

Co do ostatniego pytania to przekornie odpowiem, że wtedy kiedy jest blisko brzegu. Laughing


1. Planer z założenia ma odciągać przynętę od łodzi i nic poza tym.
    Czyli jeżeli przynętę dla osiągnięcia określonej głębokości trzeba
    wypuścić za wędką na 30m to tak samo za planerem.
2. Prędkość zależy od przynęty.
3. Troć przy tej głębokości wody penetruje ją w całym zakresie czyli śmiało przynętę w pół toni
    i będzie dobrze.
 
 Właśnie dogaduję zakup sprzętu do pływania więc w niedługim czasie będzie możliwość
 wspólnie popływać i nabrać co nieco doświadczenia jak byś miał ochotę.  Fishing ok





Bardzo chętnie, ale kiedy i jak sie umówić?
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #28 : 22 Kwietnia 2012, 21:26:48 »

Rafał byłem dzisiaj, będę  pływał w środę a później cały długi wekend. Pierwotnie miałem jechać do Jarosławca ale
zaczynają się krzyżować plany i chyba wyląduję w okolicach Stogów co chyba by Tobie nawet i pasowało.
Na zachętę ryba z zeszłego tygodnia.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #29 : 22 Kwietnia 2012, 21:40:02 »

Posiwiałeś, Zbychu Wink
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!