http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
11 Maja 2024, 07:40:53

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Bowfishing
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Bowfishing  (Przeczytany 11028 razy)
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« : 07 Maja 2008, 14:40:44 »

Coraz większą ilość zwolenników zaczyna mieć metoda połowu zwana BOWFISHING. Jedno jest pewne, nie jest to C&R  Angry Angry Angry
Nie wiem, co na to PZW, lecz w związku z pojawieniem się osobników posługujacych się tą metodą w Polsce, nie wiadomo jak ich traktować. Czy mieliście juz okazję spotkac takowych?

Dla przykładu, połowy wygladają następująco: http://www.youtube.com/watch?v=vwMSy7xK218

« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2008, 15:20:19 wysłane przez Darek » Zapisane
Plastek

Wiadomości: 332


Milicz

C&R


« Odpowiedz #1 : 07 Maja 2008, 15:11:15 »

Nie spotkałem sie jeszcze z czymś takim, ale jak dla mnie to już nie jest wędkarstwo tylko jakieś polowanie. Wg mnie, powinno się czegoś takiego stanowczo zabronić. Jak chcą polować z łukiem to niech idą do PZŁ, zrobią odpowiednie papiery i mogą strzelać do woli. Polowanie na ryby z łukiem to tak, jakby myśliwy polował na zwierzynę z wędka. Dla mnie to co najmniej dziwne. Pozdr
Zapisane

Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #2 : 07 Maja 2008, 15:25:33 »

U nas równiez dostępne są odpowiednie zestawy: http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/bohning-bowfishing-starter-798.html?PHPSESSID=4a1666abf2ee45f5447e942cd5b0c7cb

W USA należy do sportów wędkarskich. Z tego co widzę, przyszedł i do nas...
Zapisane
Plastek

Wiadomości: 332


Milicz

C&R


« Odpowiedz #3 : 07 Maja 2008, 15:31:04 »

Ciekawi mnie, czy aby łowić za pomocą łuku trzeba mieć wykupione pozwolenia itp. ? Bo jeśli przychodzisz nad wode, strzelasz do ryb i je zabierasz to jest to zwyczajne kłusownictwo. Różnica polega tylko na stosowanym sprzęcie. Ciekawe, co z tym zrobi PZW... POzdr
Zapisane

Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #4 : 07 Maja 2008, 15:36:41 »

 Wink
w PZW nie wolno łowić za pomocą kuszy, a łuk na pewno też pod to podlega

wg. mnie hobby ciut za bardzo szkodliwe dla innych towarzyszy "zabawy", zwierząt
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #5 : 07 Maja 2008, 15:38:43 »

Wink
w PZW nie wolno łowić za pomocą kuszy, a łuk na pewno też pod to podlega

no własnie, nie jest to takie oczywiste - kusza, to nie łuk...
Zapisane
Plastek

Wiadomości: 332


Milicz

C&R


« Odpowiedz #6 : 07 Maja 2008, 15:47:29 »

Na bank amatorzy tych zabawek będą szukać jakiejś luki w prawie, bo tak jak Darek mówisz: łuk to nie kusza. Pozdr
Zapisane

Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #7 : 07 Maja 2008, 15:57:25 »

Na szczęście u Nas nie ma takich warunków jak np w USA dla "Bowfishing"  Wink  i pewnie dlatego celem staną sie ryby na tarłach przebywające w bardzo płytkiej wodzie  Undecided

....  luki w prawie....

bardzo możliwe, podobna sytuacja jest z kuszą, na którą trudno jest zdobyć pozwolenia,
Cytat: wikipedia.pl --->"kusza"
W myśl polskiego prawa (Dz. U. z 1999 roku Nr 53, poz. 549), w odróżnieniu od łuku i innej broni tego typu, posiadanie kuszy wymaga zezwolenia. W praktyce, wnioski o pozwolenia spotykają się niemal zawsze z odmową ze względu na treść

lecz przepisy nie są tak całkiem jednolite gdyż "kuszę podwodną" można kupić od ręki np na Allegro

Pozdrawiam Paweł

Zapisane
Plastek

Wiadomości: 332


Milicz

C&R


« Odpowiedz #8 : 07 Maja 2008, 16:09:48 »

Nie byłoby w tym nic złego, jakby wszystko było robione w granicach rozsądku. A znając polskie realia
celem staną sie ryby na tarłach przebywające w bardzo płytkiej wodzie  Undecided
Pozdr


Zapisane

seniormarek

Wiadomości: 266

Śląsk Mysłowice


« Odpowiedz #9 : 07 Maja 2008, 16:17:35 »

Panowie dziwię się tej dyskusji, ponieważ regulamin amatorskiego połowu ryb  precyzyjnie określa narzędzia połowu. Co to jest wędka i z czego się składa. Cheesy
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #10 : 07 Maja 2008, 16:25:54 »

Panowie dziwię się tej dyskusji, ponieważ regulamin amatorskiego połowu ryb  precyzyjnie określa narzędzia połowu. Co to jest wędka i z czego się składa. Cheesy

Nikt nikomu nie wmawia, że łuk to wędka  ok Laughing Laughing Laughing A dyskusja dotyczy nowych metod połowów, które i do nas docierają, czy chcesz tego, czy też nie...  Undecided Undecided
Kwestią pozostaje, jak się temu przeciwstawić, bądź , czy też należy się przeciwstawiać...
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2008, 16:28:34 wysłane przez Darek » Zapisane
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #11 : 07 Maja 2008, 18:14:32 »

U nas jest dozwolone połów ryb za pomocą kuszy. Trzeba dostać odpowiednie zezwolenie (odpowiednik karty wędkarskiej) i można łowić.

Pozdr.

Salmo
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #12 : 08 Maja 2008, 00:57:43 »

Coraz większą ilość zwolenników zaczyna mieć metoda połowu zwana BOWFISHING. Jedno jest pewne, nie jest to C&R  Angry Angry Angry
Nie wiem, co na to PZW, lecz w związku z pojawieniem się osobników posługujacych się tą metodą w Polsce, nie wiadomo jak ich traktować. Czy mieliście juz okazję spotkac takowych?

Dla przykładu, połowy wygladają następująco: http://www.youtube.com/watch?v=vwMSy7xK218



  Z braku latających ryb w naszych wodach rwać włosów na głowie nie ma powodu. A jeżeli juz zalęgnie się to w naszym kraju to nie będzie to tylko problemem PZW. W moim województwie związek jest w posiadaniu mniej niż 25% wód więc niech się martwią prywaciarze w większej mierze. Może juz czas najwyższy żeby i oni mieli strażników chroniących ich wody za ich pieniądze a nie za moje podatki robi to PSR. Tongue
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2008, 01:15:46 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #13 : 08 Maja 2008, 05:50:21 »

Ryby nie muszą latać - oto przykład   http://pl.youtube.com/watch?v=1rIOP9vX1EY&feature=related
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #14 : 08 Maja 2008, 08:03:52 »

Ryby nie muszą latać - oto przykład   http://pl.youtube.com/watch?v=1rIOP9vX1EY&feature=related

otóż to...  Sad Sad Sad
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!