http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 11:35:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  ACTA
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: ACTA  (Przeczytany 17554 razy)
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #15 : 23 Stycznia 2012, 15:27:15 »

@Buri - Dlatego chciałem skierować rozmowę na temat samych zapisów ACTA i ich konsekwencji a nie ruszać tematu podpisywania jej lub nie i przez kogo.

Kolego Jarek001, przyznam że już nie rozumiem o co Tobie chodzi. Nie kwestionuję konieczności walki z piractwem w internecie ale metody jakimi chce się to robić. W myśl zapisów ACTA, każdy jest podejrzany i w związku z tym trzeba go inwigilować. Zarówno z racji zawodu jak i zainteresowań jestem w sporym stopniu bytem cybernetycznym. Te zapisy godzą we mnie na kilka sposobów w kwestiach zupełnie nie związanych z jakimkolwiek łamaniem praw autorskich. Codziennie korzystam z protokołów szyfrujących czy to poprzez HTTPS czy OpenVPN. W myśl zasady, że każdy sposób omijania kontroli (a szyfrowanie bezsprzecznie takim jest) jest przestępstwem, mogę z dnia na dzień zwolnić się z pracy. Bez tych narzędzi nie jestem w stanie wykonywać obowiązków służbowych.

@Marqos - Naprawdę mądry tekst. Oczywiście z innego punktu widzenia. Dziś się zastanawiałem czemu twórcy - pisarze, kompozytorzy itp. nie protestują. Przecież w nich też to godzi.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #16 : 23 Stycznia 2012, 17:50:41 »

E w sumie nie warto strzępić języka... Wiadomo jaki będzie finał. Pozdro koledzy
Zapisane



Fan jerkowania.
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #17 : 23 Stycznia 2012, 20:28:25 »

Finał będzie taki.
Ulubieńców sobie woblera. Będziesz się wzorowal np na sliderze Salmo.
Przyjdzie strażnik , jak się zorietuje to ci go zarekwiruje i jeszcze wlepi mandat.
ACTA nie odnosi się tylko do internetu.
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #18 : 24 Stycznia 2012, 08:30:59 »


http://wiadomosci.wp.pl/title,Holdys-ostro-o-internautach-to-hipokryzja,wid,14191402,wiadomosc.html[/color]]http://wiadomosci.wp.pl/title,Holdys-ostro-o-internautach-to-hipokryzja,wid,14191402,wiadomosc.html odpowiedź Hołdysa
Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #19 : 24 Stycznia 2012, 09:07:39 »

Moim zdaniem Hołdys już od dawna nie reprezentuje twórców. Jest bardziej producentem niż artystą a do tego ostatnio coraz bardziej zajmuje się polityką.
Pan Zbigniew powołuje się na swoje prawo do tego co stworzył. Jego długawy wywód o braniu twórczości z kosmosu ma się nijak do protestów wobec ACTA.
Zadał sobie trud przeczytania tego dokumentu ale z radości na myśl o dochodach z posiadanych praw handlowych i odszkodowaniach za ich kradzież, zapomniał chyba pomyśleć jakie implikacje niosą za sobą te zapisy dla przeciętnego obywatela. Dlaczego w imię jego praw, moje prawa mają być łamane? Dlaczego w imię jego twórczości moja wolność ma być zagrożona? Dlaczego uważa się za kogoś lepszego niż ja i czemu jego prawa mają być ważniejsze niż moje? Dlaczego ja, choć nic mu nie ukradłem, mam być pod stałym nadzorem? Dlaczego mam być wiecznym podejrzanym?

Szkoda też że pan Hołdys zapomniał jak niską kare poniósł za piractwo w swojej firmie: http://di.com.pl/news/13245,0,Pirackie_programy_w_firmie_Holdysa.html
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
marqos

Wiadomości: 235


Dzierżoniów


« Odpowiedz #20 : 24 Stycznia 2012, 09:37:57 »


Sugerowanie, że ktoś jest idiotą, tylko dlatego, że ma odmienny pogląd od Pana Hołdysa jest wg. mojej skromnej osoby zwykłym buractwem. Pan Hołdys od lat pomstuje na niski poziom debaty publicznej w naszym kraju,a sam sprowadza ją do poziomu bruku. Poza tym już oczami wyobraźni widzę jak po wprowadzeniu ACTA w życie, rozsypuje się neapolitańska kammora, Chińczycy zwijają swój przemysł podróbkowy, a wszelkiej maści producenci fałszywych leków popełniają zbiorowe samobójstwo. Zresztą Pan Zbigniew Hołdys, jak słusznie zauważył "Logan" jest chyba ostatnią osobą, która się powinna na ten temat wypowiadać.
Zapisane

... a gdyby tu było przedszkole w przyszłości ... i wasz synek mały przechodził ... w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie. Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu !!!
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #21 : 24 Stycznia 2012, 09:56:28 »

Moim zdaniem Hołdys już od dawna nie reprezentuje twórców. Jest bardziej producentem niż artystą a do tego ostatnio coraz bardziej zajmuje się polityką.
Pan Zbigniew powołuje się na swoje prawo do tego co stworzył. Jego długawy wywód o braniu twórczości z kosmosu ma się nijak do protestów wobec ACTA.
Zadał sobie trud przeczytania tego dokumentu ale z radości na myśl o dochodach z posiadanych praw handlowych i odszkodowaniach za ich kradzież, zapomniał chyba pomyśleć jakie implikacje niosą za sobą te zapisy dla przeciętnego obywatela. Dlaczego w imię jego praw, moje prawa mają być łamane? Dlaczego w imię jego twórczości moja wolność ma być zagrożona? Dlaczego uważa się za kogoś lepszego niż ja i czemu jego prawa mają być ważniejsze niż moje? Dlaczego ja, choć nic mu nie ukradłem, mam być pod stałym nadzorem? Dlaczego mam być wiecznym podejrzanym?

Szkoda też że pan Hołdys zapomniał jak niską karę poniósł za piractwo w swojej firmie: http://di.com.pl/news/13245,0,Pirackie_programy_w_firmie_Holdysa.html

No cóż najgorsi/najgroźniejsi w swym zapale są Neofici.
Zapisane

JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #22 : 24 Stycznia 2012, 10:17:39 »

Petycja przeciwko ACTA - http://www.petycje.pl/8316
Zapisane

Pozdrawiam
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #23 : 24 Stycznia 2012, 10:51:34 »

Gorąco namawiam wszystkich kolegów i koleżanki do podpisania petycji przeciwko ACTA oraz rozprzestrzenianie informacji o tej petycji w swoich środowiskach.

Ja już złożyłem swój podpis! A TY?
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #24 : 24 Stycznia 2012, 11:13:29 »

http://wiadomosci.wp.pl/title,Nie-wycofamy-sie-z-podpisania-ACTA-jest-za-pozno,wid,14192695,wiadomosc.html?ticaid=1dcbc&_ticrsn=5 to by było na tyle.
Zapisane

jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #25 : 24 Stycznia 2012, 11:15:41 »

Te petycje nie są w stanie nic zmienić w bardziej błachych sprawach to jakim cudem mają pomóc w obliczu arogancji rządu wobec już istniejącego już sprzeciwu w postaci facebookowych akcji czy pikiet i manifestacji które odbędą się w środe w największych miastach...
I tak wiadomo że podpiszą bo takie zostało ogłoszone stanowisko rządu w tej sprawie.
Zapisane



Fan jerkowania.
Włodas

Wiadomości: 443


Warszawa


« Odpowiedz #26 : 24 Stycznia 2012, 12:30:16 »


Szkoda też że pan Hołdys zapomniał jak niską kare poniósł za piractwo w swojej firmie: http://di.com.pl/news/13245,0,Pirackie_programy_w_firmie_Holdysa.html

Bo wiesz jak jest:  Kali ukraść krowę, to dobrze ale Kalemu ukraść krowę to źle ....  Grin
Zapisane

Nie mogę zasnąć w nocy, jak sobie pomyślę, że po mojej śmierci, żona sprzeda cały mój sprzęt wędkarski po cenie za którą myśli, że go kupiłem. Laughing Laughing Laughing
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #27 : 24 Stycznia 2012, 15:39:36 »

Trwa konferencja. Tusku twierdzi że ACTA i konsekwencje z niej wynikające są zależne i podlegają prawodawstwu krajowemu.
Zapisane

slodziaksos

Wiadomości: 288


okolice OSLO


« Odpowiedz #28 : 24 Stycznia 2012, 21:18:49 »

podpisane Smiley
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #29 : 25 Stycznia 2012, 09:10:06 »

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Komisja-broni-ACTA-eksperci-pokazuja-artykul-27,wid,14194391,wiadomosc.html
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!