http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
07 Maja 2024, 17:00:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jezioro Drużno 2011
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jezioro Drużno 2011  (Przeczytany 21778 razy)
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #60 : 08 Grudnia 2011, 22:53:37 »

Kolego Gaweł
1-"zaręczam że w dniach w których miałem okazję być 40 sztuk nie wzięto" - oczywiście, że jest to możliwe bo obecnie często się zdarza, że wędkarze nie łowią "konsumpcyjnego" kompletu. Kilka lat temu było to nie do pomyślenia.
2- "dobrze jak na warunki Polskie" - a czy to znaczy do diaska, że w Polsce jeziora są jakieś gorsze?? Czy jest w nich jakaś gorsza woda powodująca, że nie ma w niej ryb?? Oczywiście, że nie. Woda jest taka sama a w części jezior nawet znacznie lepsza (np w Drużnie). Tyle, że wyżeramy wszystkie pływające w nich ryby (my tzn ludzie jako gatunek) i niestety dotyka to również Drużno. Proces trwa dopiero od kilku sezonów więc pewnie dlatego mozna tam jeszcze coś złowić. Przepraszam za złośliwość ale mam alergię na określenie "połowiłem dobrze jak na polskie warunki". Nie wiem, jak można używać sformułowania "połowiłem dobrze jak na polskie warunki" (to świadczy, że osoba dostrzega problem naszych wód) i jednocześnie nie narzekać na połowy sieciowe, które przecież bardzo przyczyniają się do takiego stanu ( "Możemy narzekać że zle, że drogo,że nie ma ryb,że rybacy....itp.")!!!
3- "Ta woda/dla mnie ma potencjał/ma warunki dla zębatego" - TAK, tu się zgadzamy. Ta woda ma OGROMNY POTENCJAŁ
4- "widziałem ostatnio około 20 szt.intensywnie żerujących" - tak z ciekawości zapytam - jak wyglądało to intensywne żerowanie? Ganiały jak bolenie...? Pytam bo w tym sezonie w jeziorze jest wyjątkowo dużo sporego leszcza i jak się napłynęło na takie  stadko łodzią robiły niezłe zamieszanie. Widywałem duże szczupaki uciekające od łodzi ale nigdy nie widziałem żerujących szczupaków w takich ilościach.
5- "mamuśka na 20cm wodzie?" - na 20 cm to może przegięcie ale ja złowiłem setkę na 50cm
6- "A jakbyś trafił metrówę to chwaliłbyś jezioro na cały świat." - łowiliśmy tam metrowe szczupaki. Max 110 kolegi. Największy jakiego widziałem z tej wody miał 115cm i był martwy. Zwiózł go do przystani jakiś warszawiak i tłumaczył się,  że rybie strzelił kręgosłup przy podbieraniu.
7- "Ci co siedzą w domach przed kompem" - mam nadzieję, że nie mówisz do mnie.
8- "Ja pojadę w przyszłym tygodniu" - z całego serca życzę metrówy. Jakieś jeszcze powinny tam pływać
Przyszłościowo polecam uważniejsze czytanie postów. Ja nie napisałem, że to jezioro jest beee. Napisałem przecież, że trafiają się jeszcze okołometrowe szczupaki. Nie zmienia to faktu, że jest CORAZ GORZEJ bo tych okołometrowych szczupaków było znacznie więcej!
Pozdrawiam
Ł.M.

Kolego Mirek
Nie będę tak ładnie analizował w punktach odpowiedzi na twoje przemyślenia.
Jak zębaty żeruje na płytkiej wodzie to nawet głuchy by usłyszał/boleni nie łowię więc nie wiem jak to wygląda/,zresztą ja nie pływam tam gdzie żerują leszcze i pewnie nie mam takich wyników/metrówek/jak ty. Wink
Szkoda tylko że jak byłeś na Drużnie to nic nie napisałeś bo po to jest ten wątek i pewne informacje by się przydały Kolegom z naszego forum
Jak chcesz UWAŻNIE czytać o jeziorach gdzie jest coraz gorzej to po prostu oczy bedą boleć od artykułów na wielu forach.
Mimo twojego/chyba-ale proszę nie udowadniaj w punktach Laughing/pesymistycznego nastawienia życzę Ci dobrych łowów ok
Pozdrawiam Paweł ok Fishing Beer
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2011, 00:10:48 wysłane przez gawel » Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #61 : 08 Grudnia 2011, 23:03:10 »

Ze Sztumu Doktorek już nie wędkuje Smiley Zrezygnował z zajęcia, i dobrze ..
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #62 : 09 Grudnia 2011, 15:35:06 »

@gaweł, proszę abyś nie nazywał Kolegów z forum "gamoniami". Jeśli masz do kogoś sprawę, zwróć się z nim do tego osoby na prywatnej linii.

Zapisane

gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #63 : 09 Grudnia 2011, 22:53:19 »

@gaweł, proszę abyś nie nazywał Kolegów z forum "gamoniami". Jeśli masz do kogoś sprawę, zwróć się z nim do tego osoby na prywatnej linii.


@Pike zrobione.Nikogo z Naszego Forum nigdy bym nie nazwał w taki czy inny sposób.Wyszło to zupełnie przypadkowo/co za zbieg okoliczności/ za co zainteresowanego przepraszam.Zresztą napiszę priva chyba tak będzie najzdrowiej.
Mam termin 18.12 i jak się uda jeszcze pojechać na łowy to zdam relację.Bez zadymiania Laughing ok Fishing
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2011, 00:06:28 wysłane przez gawel » Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #64 : 13 Grudnia 2011, 22:42:50 »

czesc, mam zamiar wybrac sie na Drużno w sobote. Nic koledzy nie piszecie, czyzby nikt juz nie jeździł na to jeziorko?? Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #65 : 13 Grudnia 2011, 23:17:56 »

czesc, mam zamiar wybrac sie na Drużno w sobote. Nic koledzy nie piszecie, czyzby nikt juz nie jeździł na to jeziorko?? Pozdrawiam serdecznie
Witam.Ja będę w niedzielę.Daj znać jak było
Pozdro ok Fishing
Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #66 : 15 Grudnia 2011, 01:48:01 »

Czesc gawel, oczywiście zaraz po powrocie dam znać:) mam tylko nadzieje, że nie będzie dmuchać - bo jesli, to ekipa mi sie wykruszy, niemniej jednak ja sie niepoddam i na pewno tam będe. Tak to jest jak sie ma tego bakcyla Tongue Pozdrowionka

Ps. może ktoś był lub bedzie przed weekendem, prosze dac znac co tam w wodzie piszczy Smiley Z gory w imieniu wszystkich dzięki
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #67 : 15 Grudnia 2011, 22:11:29 »

Czesc gawel, oczywiście zaraz po powrocie dam znać:) mam tylko nadzieje, że nie będzie dmuchać - bo jesli, to ekipa mi sie wykruszy, niemniej jednak ja sie niepoddam i na pewno tam będe. Tak to jest jak sie ma tego bakcyla Tongue Pozdrowionka

Ps. może ktoś był lub bedzie przed weekendem, prosze dac znac co tam w wodzie piszczy Smiley Z gory w imieniu wszystkich dzięki
Mam info z dzisiaj-woda średni stan,bez szału ale coś się dzieje ok
Pozdro ok
Ps"jak dmucha to bardzo dobrze"
Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #68 : 15 Grudnia 2011, 23:05:24 »

Dzięki za info, pozytywnie nastraja taka wiadomośc Smiley
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #69 : 15 Grudnia 2011, 23:45:16 »

Dzięki za info, pozytywnie nastraja taka wiadomośc Smiley
Priv ok
Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #70 : 17 Grudnia 2011, 21:34:08 »

Dzięki za info, pozytywnie nastraja taka wiadomośc Smiley
Priv ok

PriV  ok
Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #71 : 17 Grudnia 2011, 22:40:47 »

Czesc, na Druznie dzis dmuchało, padalo, ale tragedii nie było:) Niestety woda jak kakao, zmącona niesamowicie. Szczupiec bije ale w przeważającej ilości pod wymiar. stan wody wyraźnie sie podniósł, więc da sie łowić. Fakt nie było wędkarza dzis który nie widzial się z zębatym, szkoda że prawie same maleństwa ...
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #72 : 18 Grudnia 2011, 22:09:22 »

Czesc, na Druznie dzis dmuchało, padalo, ale tragedii nie było:) Niestety woda jak kakao, zmącona niesamowicie. Szczupiec bije ale w przeważającej ilości pod wymiar. stan wody wyraźnie sie podniósł, więc da sie łowić. Fakt nie było wędkarza dzis który nie widzial się z zębatym, szkoda że prawie same maleństwa ...
Dzisiaj podobnie.Największy 81,73/świeża rana 20cm szerokości-Mamusia/ i kilka 60+,i małych sporo.Wiatr masakra,kotwa nie mogła utrzymac łódki.Na tym kończę sezon/chyba?/na Drużnie.
Ogólnie nie było żle/zawsze mogłoby być lepiej/.Niski stan wody był chyba sprawcą takiego stanu połowów/chyba?/.Cieszę się że dzisiaj Kolega Tomcio/Mamo własnie
odpoczywam Laughing-zainteresowani wiedzą o co chodzi/złowił trochę zębatych/81cm/na pierwszym spotkaniu z tym jeziorem.
Może w przyszłym sezonie będzie lepiej/napewno ;->tak/
Pozdro ok
Zapisane
godski

Wiadomości: 274


« Odpowiedz #73 : 21 Grudnia 2011, 01:09:56 »

A propo kotwicy. Mam taka regulowaną od 2 do 15 lub więcej kilogramów . Samoróbka - mój projekt autorski. Koszt całkowity to max 100 PLN + 1-2 godziny pracy + szlifierka stołowa+wiertarka. Zabierasz na łódkę kotwicę 2 kg. i obciążenie luzem. I w razie potrzeby dokładasz ciężaru.
Zawsze mnie drażniło zabieranie za dużej kotwicy w stosunku do warunków zastanych na łowisku.
Zapisane
kmr1

Wiadomości: 42


Mińsk Maz.

jestem taki bolek


« Odpowiedz #74 : 21 Grudnia 2011, 12:02:30 »

@godski, daj jakieś info na priv jak takie cudo zrobić, pomysł bardzo ciekawy, sorki z OT.
Zapisane

Pozdrawiam
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!