http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 05:30:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wyjazd na zalewy N.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wyjazd na zalewy N.  (Przeczytany 32667 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #45 : 12 Kwietnia 2011, 17:49:01 »

No to moze wiosenne spotkanie w Nadarzycach ? 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Zippo

Wiadomości: 181


Sola


« Odpowiedz #46 : 12 Kwietnia 2011, 17:59:22 »

O! A nie wiesz, czy opłaty będzie można zrobić na miejscu, i jak z łódkami? Chyba wpadnę w maju w drodze na belonki, albo po  Laughing ok.
Zapisane
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #47 : 12 Kwietnia 2011, 18:10:15 »

No to moze wiosenne spotkanie w Nadarzycach ? 

Zamki, jestem za, mam w planach jakiś wypad w połowie maja, mogłyby to być Nadarzyce. Myślę, że jeszcze kilka mamusiek wartych uwagi tam żyje.
Tylko trzeba się zorientować co z łodziami, ja niestety nie mam swojej łupiny Undecided
Zapisane
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #48 : 12 Kwietnia 2011, 20:24:58 »

Niestety,dzierżawca wody w sprawie regulaminu i opłat uparcie milczy Angry , telefonicznie można się dowiedzieć że opłaty będą prawdopodobnie zbliżone do tych co pobierał p. Szymak. Co do spotkania jestem zdecydowanie ZA!!! ok a i jakies łódeczki by się znalazły
Zapisane
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #49 : 12 Kwietnia 2011, 20:28:07 »

Giepol - wiesz może coś więcej o nowym dzierżawcy?

Stanica Szymaka jeszcze istnieje?
Zapisane
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #50 : 12 Kwietnia 2011, 20:53:52 »

Stanica jest prawie w " rozsypce", Zyguś tam ostatnio przejeżdżał i było brak łódek, a co do nowego dzierżawcy to zostało nim Towarzystwo Miłośników Rzeki Piławy z siedzibą w Bornem. Zreszta potwierdziły się pogłoski z zeszłego roku, jak tam byliśmy, od miejscowych że p. Szymakowi zabiora dzierżawę i następcą będzie własciciel konkurencyjnego pola namiotowego notabene przewodniczący tego Towarzystwa.Chcieliśmy rozpocząć sezon właśnie w Nadarzycach ( Zyguś, Szymon i ja) i szymon dzwonił do tego prezesa - odpowiedź była że opłaty zostaną prawdopodobnie na tym samym poziomie i będzie można łowić z łódek (krążyły "plotki" że nie pozwolą) ale prosił czekać na oficjalny regulamin i cennik. Cóż z tego jak umowę podpisali 16.03 a do tej pory brak wiadomości - sezon za pasem!
Zapisane
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #51 : 15 Kwietnia 2011, 20:16:39 »

W końcu się określili  Smiley http://www.tpp.bornesulinowo.pl/?page_id=82  . Ale chyba mają błąd w regulaminie dot. ochrony szczupaka. Huh
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #52 : 15 Kwietnia 2011, 20:59:22 »

W końcu się określili  Smiley http://www.tpp.bornesulinowo.pl/?page_id=82  . Ale chyba mają błąd w regulaminie dot. ochrony szczupaka. Huh

Dlaczego tak sądzisz? Można zabierać tylko ryby z przedziału 50-90cm, pozostałe nie.
Zapisane

Pozdrawiam
Zippo

Wiadomości: 181


Sola


« Odpowiedz #53 : 15 Kwietnia 2011, 21:10:45 »

Cyt:

"UWAGA:
W okresie od 01.11.2011 do 28.02.2012 obwód rybacki jest c a l k o w i c i e zamknięty dla wędkarzy z uwagi na plan odbudowy pogłowia okonia."

Ciekawy ten Ich plan, w którym okoń nie ma okresu ochronnego i limitu  Roll Eyes .
Zapisane
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #54 : 15 Kwietnia 2011, 21:25:43 »

Chodziło mi o okres ochronny mają od 30.04 Huh Jest tam trochę innych " ptaszków"
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #55 : 15 Kwietnia 2011, 21:43:13 »

Mają pomyłkę w tej tabeli. Wejdź w link - http://www.tpp.bornesulinowo.pl/wp-content/uploads/2011/02/Wymiary-ochronne.pdf - tam jest już poprawnie 'do 30 kwietnia'.
Zapisane

Pozdrawiam
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #56 : 17 Kwietnia 2011, 08:13:58 »

Niestety plotki o planach nowego dzierżawcy, Towarzystwa Miłośników Rzeki Piławy o zmianie zalewów w bajoro karpiowe potwierdzają się. Już kolejne 2500 kroczków poszło do wody. http://www.tpp.bornesulinowo.pl/ No cóż! Od dawna wiadomo, że owo towarzystwo animowane jest przez właściciela sąsiadującego z Bazą Wędkarską pola biwakowego, z którym to poprzedni dzierżawca "darł koty". O ile się nie mylę p.Szymak nadal pozostaje w sporze sądowym z właścicielem wody. Szczerze mówiąc "żal dupę ściska"! Jedno z najpiękniejszych łowisk ryb drapieżnych zostanie zmarnowane do reszty.. Zaczęło się, jak chyba już wcześniej pisałem, własnie od wpuszczenia karpi... Jeśli ktoś pamięta Nadarzyce z przed lat z jego kryształowo czystą wodą. I z roślinnością zanurzoną na praktycznie całym obszarze zalewów. Od dłuższego czasu obserwuje zmętnienie wody i co tym idzie ubytek roślinności (brak dostatecznej ilości światła do fotosyntezy). Roślinność ta nie dość ,że stanowiła idealne środowisko dla ryb to jeszcze zapobiegała kłusownictwu sieciowemu. Wiem, powtarzam się, ale kolejna piękna woda szczupakowa(by wymienić choćby Wygonin i Unichowo) zmieni się w karpiową kloakę. Ciekawe dlaczego karpiarze mają taką siłę przebicia(kasę?) a spinningiści nie? Nie wiem też jak to się ma miłość do rzeki Piławy ze spuszczaniem tego co pływa w Nadarzycach (popłuczyny po karpiach) do pstrągowej rzeki poniżej. Co na to PZW? I czy w ogóle z prawnego punktu widzenia wolno do wód płynących wpuszczać gatunki było nie było obce jakim jest karp, o czym było już wielokrotnie w tym wątku pisane.?
Maraf
P.S.: "dziwne" są też okresy ochronne ryb na stronie  w/w Towarzystwa: Szczupak od 30 kwietnia, sandacz od 31 maja itd... Huh Smiley
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2011, 09:59:57 wysłane przez Maraf » Zapisane

coincidentia oppositorum...
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #57 : 17 Kwietnia 2011, 15:14:28 »

 Widać że ktoś ten regulamin i cennik pisał na " kolanie" - jest tam więcej takich błędów ale starają się je poprawić Shocked,. Masz rację Maraf o tej zmianie właściciela  i jego planach miejscowi mówili już w zeszłym roku jak byliśmy tam ekipą z Piły na malutkim spotkanku, więc chyba wszystko było tylko kwestią czasu i żąl będzie się rozstawać z tak piękna wodą Embarrassed Embarrassed .
Zapisane
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #58 : 21 Kwietnia 2011, 18:55:55 »

Dzisiaj się dowiedziałem że Pan Jerzy wygrał sprawę sądową z RZGW i nadal będzie dzierżawcą Nadarzyc ok
Jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie Smiley
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #59 : 21 Kwietnia 2011, 19:00:35 »

Cytat: szymonrdh
Dzisiaj się dowiedziałem że Pan Jerzy wygrał sprawę sądową z RZGW i nadal będzie dzierżawcą Nadarzyc ok
Jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie Smiley

Ciekawe jak duże straty poniosła wode przez te przepychanki bo to , ze niedopilnowana była obiektem pielgrzymek kłusoli to jest pewnik.
 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!