http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 00:17:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wyjazd na zalewy N.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wyjazd na zalewy N.  (Przeczytany 32673 razy)
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #60 : 21 Kwietnia 2011, 19:19:31 »

Chyba tak źle nie będzie! Do jesieni późnej p.Jerzy był na miejscu. potem lód. poza tym tamtejszy "element" ma inne , lepiej płatne zajęcia - odzysk materiałów wybuchowych(tzw niewybuchy) z poligonu lotniczego Przed paru laty głośna była akcja policji CBŚ, antyterrorystów i Bóg wie kogo jeszcze w Nadarzycach. Kilkuset funkcjonariuszy, helikoptery, psy od materiałów wybuchowych...cała wieś otoczona. Kino Oko. Ponoć Nadarzyce były głównym dostawcą materiałów do konstrukcji bomb  dla mafii. Taka plotka ze sklepu.  Smiley Ale i w gazetach też coś tam było.
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #61 : 21 Kwietnia 2011, 20:40:00 »

Cytat: szymonrdh
Dzisiaj się dowiedziałem że Pan Jerzy wygrał sprawę sądową z RZGW i nadal będzie dzierżawcą Nadarzyc ok
Jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie Smiley

Ciekawe jak duże straty poniosła wode przez te przepychanki bo to , ze niedopilnowana była obiektem pielgrzymek kłusoli to jest pewnik.
 


To na pewno..ale trochę mamusiek pływa ok
Najważniejsze że Pan Jerzy zostaje i nie zrobi z tego zbiornika łowiskiem karpiowym, jak chciał nowy dzierżawca.
Zapisane
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #62 : 21 Kwietnia 2011, 20:48:18 »

To będą sprzedawane dwa rodzaje pozwoleń??
Zapisane
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #63 : 21 Kwietnia 2011, 20:51:13 »

W końcu bym zawitał nad tą wodę. To jak jest?
Zapisane
arek_755

Wiadomości: 384


Głębokie (poligon drawski)

Pozdrawiam Wszystkich Arek


WWW
« Odpowiedz #64 : 21 Kwietnia 2011, 20:52:31 »

Dokładnie Piotrku
Jestem za  ok
Zapisane

szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #65 : 21 Kwietnia 2011, 20:53:48 »

To będą sprzedawane dwa rodzaje pozwoleń??

Jak dwa rodzaje??? Przecież wedle prawa nie może być dwóch dzierżawców na jednej wodzie. U Jerzego będziesz tylko wykupował zezwolenie, tak jak było kiedyś.
Zapisane
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #66 : 21 Kwietnia 2011, 20:55:20 »

A co z pozwoleniami wydanymi przez Towarzystwo? Są nieważne? a kasa?
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #67 : 21 Kwietnia 2011, 20:56:03 »

Marcin właśnie z lodu jest robiona rzeźnia na tej wodzie dlatego mój pesymizm jest uzasadniony.
Poza tym woda spora do tego  brak konkretnej straży a sam Szymak  ... no cóż to już starszy człowiek i nie wszędzie zdąży.
Jednak obym się mylił ale biorąc pod uwagę efekty połowów z kilku ostatnich lat wesoło już od dawna  nie jest.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #68 : 21 Kwietnia 2011, 20:58:21 »

A co z pozwoleniami wydanymi przez Towarzystwo? Są nieważne? a kasa?

Giepol powiedz czy to Twoje zmartwienie?
Niech teraz Towarzystwo się martwi razem z RZGW!!!
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #69 : 21 Kwietnia 2011, 21:43:47 »

Marcin właśnie z lodu jest robiona rzeźnia na tej wodzie dlatego mój pesymizm jest uzasadniony.
Poza tym woda spora do tego  brak konkretnej straży a sam Szymak  ... no cóż to już starszy człowiek i nie wszędzie zdąży.
Jednak obym się mylił ale biorąc pod uwagę efekty połowów z kilku ostatnich lat wesoło już od dawna  nie jest.
Zbyszek ! Zapewne masz racje!  Ale z drugiej strony największą moim zdaniem, klęską Zalewów są karpie(zamulanie ikry szczupaka, zmniejszenie przeźroczystości wody) i sumy(konkurencja pokarmowa i wyżeranie szczupłego). Dopóki ich nie było, a już za czasów p.Jerzego było coraz lepiej z esoxem. Suma summarum cieszę się, że udało się p. Jerzemu. Zresztą zalewy są tak urokliwe(no, chyba, że bombardują), że i tak tam będę przyjeżdżał. No i p. Jerzy też przesympatyczny
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #70 : 21 Kwietnia 2011, 22:21:30 »

Karpie to  zaraza i nie tylko zalewy na tym cierpią  jednak  biorąc pod uwagę obecność suma  to i one sa potrzebne chociażby  jako pokarm.
Sumy o ile przetrwały kłusoli i zimy to są tam dosyć spore o czym sam się przekonałem dwa lata temu
 kiedy po braniu nie moglem z nim nic zrobić. Brań takich miałem trzy w ciągu dwóch dni pobytu niestety duzego szczupaka
nie trafiłem tam nigdy. Woda nieduża z możliwością migracji suma więc póki nie zostana odłowione będą sobie urządzaly stołówkę albo n dolnym zbiorniku albo na górnym na zmianę tam gdzie będzie więcej żarcia w ten sposób pustosząc wodę.
Ciekawe ile ich tam jest być może demonizuję przypisując im pustoszenie wody, bo w końcu kto jak nie człowiek umiaru nie zna. ?  
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
artmaniac

Wiadomości: 55

Gdynia


« Odpowiedz #71 : 21 Kwietnia 2011, 23:02:13 »

Dzisiaj się dowiedziałem że Pan Jerzy wygrał sprawę sądową z RZGW i nadal będzie dzierżawcą Nadarzyc ok
Jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie Smiley

niestety to nie jest takie oczywiste. Z tego, co wiem sprawa sądowa dotyczyła niedotrzymania warunków umowy dzierżawy. wygrana nie oznacza automatycznego przywrócenia dzierżawcy. Z prawnego punktu widzenia obowiązuje nowo podpisana umowa z towarzystwem. RZGW może ewentualnie zapłacić odszkodowanie ( jak nakarze sąd), ale nie musi zmieniać obecnego dzierżawcy.
Zapisane
artmaniac

Wiadomości: 55

Gdynia


« Odpowiedz #72 : 21 Kwietnia 2011, 23:06:59 »

Karpie to  zaraza i nie tylko zalewy na tym cierpią  jednak  biorąc pod uwagę obecność suma  to i one sa potrzebne chociażby  jako pokarm.
Sumy o ile przetrwały kłusoli i zimy to są tam dosyć spore o czym sam się przekonałem dwa lata temu
 kiedy po braniu nie moglem z nim nic zrobić. Brań takich miałem trzy w ciągu dwóch dni pobytu niestety duzego szczupaka
nie trafiłem tam nigdy. Woda nieduża z możliwością migracji suma więc póki nie zostana odłowione będą sobie urządzaly stołówkę albo n dolnym zbiorniku albo na górnym na zmianę tam gdzie będzie więcej żarcia w ten sposób pustosząc wodę.
Ciekawe ile ich tam jest być może demonizuję przypisując im pustoszenie wody, bo w końcu kto jak nie człowiek umiaru nie zna. ? 
a propos... słyszałem wieści gminne, że sumy chcą całkowicie odłowić. Prawda to?
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #73 : 21 Kwietnia 2011, 23:16:49 »

Dzisiaj się dowiedziałem że Pan Jerzy wygrał sprawę sądową z RZGW i nadal będzie dzierżawcą Nadarzyc ok
Jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie Smiley

niestety to nie jest takie oczywiste. Z tego, co wiem sprawa sądowa dotyczyła niedotrzymania warunków umowy dzierżawy. wygrana nie oznacza automatycznego przywrócenia dzierżawcy. Z prawnego punktu widzenia obowiązuje nowo podpisana umowa z towarzystwem. RZGW może ewentualnie zapłacić odszkodowanie ( jak nakarze sąd), ale nie musi zmieniać obecnego dzierżawcy.

Nie kojarzę jak było z umowa z Szymakiem czy ona czasem nie skończyła się i jej nie przedłużono podając powód nie dotrzymania warunków i o to była cała batalia. ?
Jeżeli sama się skonczyła nie musieli mu przedłużać a chyba nawet od jakiegoś czasu nei ma czegoś takiego jak przedłużenie  jedynie kolejny wygrany  przetarg wyłania kolejnego dzierżawcę.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
artmaniac

Wiadomości: 55

Gdynia


« Odpowiedz #74 : 21 Kwietnia 2011, 23:23:34 »

Sprawa sądowa zaczęła się przed terminem wygaśnięcia umowy dzierżawy. Ale faktycznie na większości zbiorników w tym roku umowy wygasły i RZGW rozpisywał nowe przetargi, teraz już na 20 lat.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!