http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 20:56:39

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wyjazd na zalewy N.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wyjazd na zalewy N.  (Przeczytany 32671 razy)
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #90 : 24 Kwietnia 2011, 20:39:01 »

Moim skromnym zdaniem "zamki" myślisz dokładnie tak jak ja, ale najpierw trzeba ustalić" właściciela "wody, a następnie będzie można myśleć o jej wykorzystaniu. W sumie założenie "towarzystwa ochrony Zalewów" to jest jakiś pomysł i p.Szymak też by się do tego  przychylił bo im więcej Nas na wodzie będzie tym skuteczniej wyeliminujemy kłusownictwo, a przy okazji i "połapać" by można. Jednym słowem jestem ZA!!!!!
Zapisane
zygus

Wiadomości: 411


Piła


« Odpowiedz #91 : 26 Kwietnia 2011, 19:47:22 »

Panowie popieram Zamkiego pomysł jest ciekawy. Warto objąć patronatem zalewy pod warunkiem całkowitego zakazu zabierania złowionego szczupaka i połowu na żywca. Wszystko oczywiście w porozumieniu z panem Szymakiem. Można zorganizować zrzutkę na zarybienie może starczy na podnajęcie agencji ochrony - marzenia Huh
pozdro
Zapisane

Marines Casting Team
slodziaksos

Wiadomości: 288


okolice OSLO


« Odpowiedz #92 : 04 Maja 2011, 11:05:26 »

pod warunkiem całkowitego zakazu zabierania złowionego szczupaka i połowu na żywca
Ja proponuje dodatkowo wprowazic obowiazek noszenia żóltych majtek przez wedkarzy. A kto sie nie stosuje to wypad znad wody.  Huh
Eh...
Zapisane
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #93 : 04 Maja 2011, 11:55:50 »

Sądzicie, że Szymak byłby tym zainteresowany? Roll Eyes Nie wydaje mi się, choć chciałbym się mylić.
Zapisane
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #94 : 04 Maja 2011, 16:01:08 »

Wstępnie rozmawiałem z p.Jerzym o tym pomyśle, i wykazał zainteresowanie, tylko trzeba mu przedstawić na jakich zasadach miało to by się opierać?
@Zamki wyszedł z inicjatywą takiego pomysłu, więc może napisze coś więcej, jak by miało to wyglądać? ok

pozdrawiam
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #95 : 04 Maja 2011, 16:06:43 »

Cytat: szymonrdh
Wstępnie rozmawiałem z p.Jerzym o tym pomyśle, i wykazał zainteresowanie, tylko trzeba mu przedstawić na jakich zasadach miało to by się opierać?
@Zamki wyszedł z inicjatywą takiego pomysłu, więc może napisze coś więcej, jak by miało to wyglądać? ok

pozdrawiam


 
Dziwować nie ma co  wstępnie myślałem, że będziemy jako forum promowali łowsko i zasadę złów i wypóść.
Może jakieś małe dorybienie wody ..
Jak sie już wszystko ustabilizuje z dzierżawą to mozna by o tym szerzej porozmawiać
 tam na miejscu przy okazji jesiennego spotkania. ?

Wyjeżdżam na kilka dni w rybniejsze strony jak by co odezwę się po powrocie.
« Ostatnia zmiana: 04 Maja 2011, 16:08:17 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #96 : 04 Maja 2011, 16:32:00 »

I tak Zbyszku mu przedstawię wstępnie. Ustalenia konkretne to faktycznie można dogadać na jakimś spotkaniu jesiennym ok

pozdrawiam
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #97 : 04 Maja 2011, 16:40:30 »

Cytat: szymonrdh
I tak Zbyszku mu przedstawię wstępnie. Ustalenia konkretne to faktycznie można dogadać na jakimś spotkaniu jesiennym ok

pozdrawiam

Dobrze by było gdyby jeszcze wypowiedział się co do tego pomysłu Pike i Urso jako ojce portalu żeby czasem nie okazało się że zamek wyskoczył przed szereg ...i będzie głupio....  Roll Eyes Shocked Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #98 : 04 Maja 2011, 17:50:40 »

No dokładnie...niech się wypowiedzą na ten temat i wtedy cokolwiek będziemy kreślić.
Zapisane
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #99 : 05 Maja 2011, 21:51:40 »

Dla tych co mają wątpliwości kto jest dzierżawcą Nadarzyc, jest kopia wyroku na stronie:

http://www.zana.com.pl/

pozdrawiam
Zapisane
artmaniac

Wiadomości: 55

Gdynia


« Odpowiedz #100 : 05 Maja 2011, 23:09:34 »

Dla tych co mają wątpliwości kto jest dzierżawcą Nadarzyc, jest kopia wyroku na stronie:

http://www.zana.com.pl/

pozdrawiam

A to Polska właśnie... Wątpliwości nie ma ten, kto nie zna naszego prawa. Z tego, co mi wiadomo, bezskuteczność oznacza, że wymówienie umowy dzierżawy nie ma wiążącej mocy prawnej. Ale nie oznacza automatycznie, że umowa zawarta między RZGW a nowym dzierżawcą nie obowiązuje. Przynajmniej, póki RZGW nie rozwiąże umowy z tym tam jakimś towarzystwem, nadal jest polski bigosik. A jak znajdą cwanego prawnika to jeszcze mogą długo mieszać, czego nam wędkarzom i p. Szymakowi nie życzę. 
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #101 : 06 Maja 2011, 08:42:48 »

Pomysł bardzo ciekawy ale musimy pamiętać, że późniejszy stan łowiska, zarówno dobry jak i zły będzie kojarzony z nami. Jeśli woda zarybiana będzie karpiem, amurem czy inną stawową rybą, do tego wędkarze będą wrzucali wiadra zanęty podczas zasiadek, woda ulegnie jeszcze większej degradacji co oczywiście zostanie przypięte również nam.

Podsumowując, chętnie podłączę się do tworzenia dobrego łowiska no-kill, promowania go, organizowania tam spotkań, zawodów, zbierania środków na zarybianie, jednak tylko mając wpływ na to, co się tam będzie działo podczas naszej nieobecności. Nie wiem czy pamiętacie jak ta woda wyglądała ładne kilka lat temu. Krystalicznie czysta, większa część zbiornika zarośnięta piękną, czystą roślinnością. Woda miała potencjał najlepszego łowiska szczupakowego w Polsce. Dziś na połowie pływają karpiowe gluty. Można odwrócić ten proces, wymaga to jednak zaangażowania dobrego ichtiologa i dość radykalnych działań takich jak całkowity zakaz nęcenia, nakaz zabierania każdej ryby, która pierwotnie tam nie występowała itd. Nie wiem czy jest to po myśli Pana Szymaka, pewnie trzeba by było zapytać.
Zapisane

zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #102 : 08 Maja 2011, 19:20:31 »

Czyli nic tylko trzeba by tam się spotkać najlepiej organizując zlot.
Przy okazji dobrze pomacac lowisko zapoznając się z obecnym rybostanem z tego co wiem bardzo mocno
uszczuplonym. A później usiąść , pomyśleć i porozmawiać co dalej.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #103 : 08 Maja 2011, 20:39:37 »

Dokładnie najlepiej będzie zorganizować zlot.

Na wodzie w Nadarzycach byłem już cztery razy i rybostan oceniam na dobry. Młodzieży szczupaka od 40 do 60cm jest dosyć, nawet widziałem 1-go maja przy mnie złowione 99cm i 90cm. Przed wczoraj sam miałem "mamusię" na kiju, ale niestety...była cwańsza Smiley

« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2011, 20:42:25 wysłane przez szymonrdh » Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #104 : 08 Maja 2011, 21:53:31 »

Dokładnie najlepiej będzie zorganizować zlot.

Na wodzie w Nadarzycach byłem już cztery razy i rybostan oceniam na dobry. Młodzieży szczupaka od 40 do 60cm jest dosyć, nawet widziałem 1-go maja przy mnie złowione 99cm i 90cm. Przed wczoraj sam miałem "mamusię" na kiju, ale niestety...była cwańsza Smiley


Zbyniu i Szymon Super Inicjatywa!Działajcie Koledzy i dajcie znać co i kiedy.Pozdro ok
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!