http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
13 Maja 2024, 20:10:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Przetwory z ryb
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Przetwory z ryb  (Przeczytany 12599 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« : 03 Września 2007, 22:35:43 »

Przeraziła mnie ilość ryb zadeklarowana w tym słoiku. Huh Jakiej one były wielkości skoro weszło 10-12 sztuk do niedużego słoika.??
OKOŃ W ZALEWIE OCTOWEJ
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #1 : 03 Września 2007, 22:42:29 »

Paprochy robią swoje - potem się dziwić że okoń 25 cm to wydarzenie i okaz na skalę powiatu.
Zapisane

Pozdr. Adam.
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #2 : 04 Września 2007, 06:49:04 »

Racja.
Na dodatek tego większośc ryb z Polski idzie za granice zamiast dla rodaków. To sa filety więc zmieszczą się- są małe i hude  Tongue
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #3 : 04 Września 2007, 07:44:46 »

to jeszcze nic,

podczas sobotnich zakupów jak zwykle skoczyłem na stoisko rybne. do tej pory jestem w szoku. Nie mówię tu o karpiach w akwariup - tak zmęczonych ze bąble z napowietrzacza je mieszaja, nie mówie o pstroązkach z hodowli które  wodę widziały 2 tygodnie temu....

słuchajcie
sumek  - moze miał z 65 cm - szok
sandaczyki - nie wiem jak były długie ale kilka z nich zawieruszyło się międy okonkami - nie miały więcej jak 35 cm

wiosną w tym samym sklepie widziałem 2 brzany takie koło 3-4 kilo - Panowie w czerwcu!!!

a my się dziwimy ze nam ostatnio nic nie bierze
Zapisane

JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #4 : 04 Września 2007, 07:57:32 »

No cóż, restauracje, smażalnie i sklepiki rybne napędzają kłusownictwo. I tak będzie dopóki nie zwiększy się ilość kontroli i wysokość kar za sprzedaż ryb, na które nie ma faktury. Gdyby restaurator, właściciel sklepiku miał zapłacić kilka tysięcy zł za sprzedaż ryb czy potraw z ryby na którą nie ma faktury, a kontrola by była z 1, 2 razy w tygodniu, wtedy by była szansa na poprawę.
Choć trzeba też wziąć pod uwagę, że część niewymiarowych ryb w sklepach może pochodzić ze stawów hodowlanych. I w takim przypadku chyba wymiary ochronne nie obowiązują.
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2007, 08:11:13 wysłane przez JJ » Zapisane

Pozdrawiam
drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #5 : 04 Września 2007, 08:03:35 »

oj ludzie przecież wiekszość wędkarzy łowi poto aby zwróciła się mu opłata za kartę, składkę członkowską  za łowisko nie djamy się oszukać oni mają rodziny do wykarmiemia a sprzet kosztuje, sam wyjażd kosztuje przynety zanęty ryby te koszta muszą zwrócić nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przecież jest bieda i każdemu źle musi jakoś rodzinke wykarmić o rany co ludziska a jacy ludzie takie czasy a nie odwrotnie przecież klusole w biały dzięń wala ryby na kązdej rzece a nawet w parkach narodowych np na wigrach a tu zdziwnie że do weków idzie wszystko co się rusza taka jest mentalność nawet na obcych wodach robimy spustoszenie a co mówic u siebie

szok jednym słowem
Zapisane
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #6 : 04 Września 2007, 09:13:20 »

  Zerknijcie do wrześniowego numeru Wiadomości Wędkarskich ,tam na 93-ciej stronie jest przepis "Najsmaczniejsze filety z małych okonków" Shocked.No i zdjęcia są  Shocked Cry.To zgroza ,że taka gazeta ośmieliła się wydrukowac TAKI artykuł.Ja to normalnie szok przeżyłem Shocked Angry.
Zapisane
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #7 : 04 Września 2007, 11:19:54 »

okonki??

byłem kiedyś na rybach na ujściu Odry...
mozecie wierzyć lub nie - tam jest przemysł okoniowy. Naliczyłem ponad setkę ludzi z wędką. wszyscy łowili wiadra okoni. "okoni" rybki miały od 5 do 20 cm.
ale to jeszcze mało. za plecami tych ludzi stały samochody dostawcze przetwórni rybnej. Spytałem co się tu dzieje.
hm....

okonie szły na paprykarz.
kilo za 3 pln

dość

polska paranoja
Zapisane

bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #8 : 04 Września 2007, 11:28:35 »

Nie no to już sk.....syństwo.
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #9 : 04 Września 2007, 11:36:30 »

 No to już szczyt wszystkiego  Angry Angry Angry.
Zapisane
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #10 : 04 Września 2007, 15:51:27 »

Tak było kiedyś na Zalewie Szczecińskim.
Najwięcej okonia brali Niemcy im mniejszy tym lepszy, bo szedł na "frytki" rybne, "wędkarze" łowili wiadrami, a rybacy skrzynkami ......i tak skończył się ładny okoń a przy okazji sandacz na zalewie.
Pewni panowie rybacy dwaj (bracia), po jednym takim sezonie kupili sobie po nowym mercedesie.
Polska rzeczywistość  Angry Embarrassed
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #11 : 04 Września 2007, 15:59:10 »

A mnie szcxzególnie po ostatnich postach naszła taka refleksja że to nie kłusole a wedkarze wywalają z wody wszystko czyniąc ją bezrybną.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #12 : 04 Września 2007, 16:13:00 »

zgadzam się Zamkerem. Powiem dlaczxego...
Ja pochodzę z okolic zielonej góry. jest tam kilka ładnych rzeczek, nawet takich na ktore nie patrzymy na mapie. jest oczywiąście odra, bóbr, i nysa. tam od małego chłopaka łowiłem na spining wszystkie ryby; klenie, jazie, bolenie, szczupaki, szandacze, jest tam tego do dziś opór. przez jakieś 15  lat nałowiłem naprawde spore ryby: bolenie największe około 90cmm, klenie po 80...

rzeczki, te maleńkie leśne to pstrągowe eldorado. nie raz tomcast słuchał moich opowieści o pstrągach z wody która nie miała więcej szerokości jak 5 metrów

i wiecie co?? dziś nie latam do norwegów i szwedów aby połowić. wsiadam do lubuszanina o 17,25 i jadę na swoje wody. tam moge połowić

dlaczego?  bo tam jest biednie i wędkarze nie mają 10 pudełek z woblerami na plecionki mało kto łowi a szczytem ekstrawagancji są spodniobuty.

ryby więcej i większa.

hmm.. to my zapaleńcy to niszczymy codziennie po jedniej rybce..

pozdrawiam


Zapisane

mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #13 : 04 Września 2007, 16:17:36 »

Sumy które są na lodowych półkach w Auchan są to Sumy Afrykańskie, Pstrągi z hodowli bo wszystkie jedna miara, Okonie też widuje ale częściej widuje Leszcze- duże oraz Atlantyckiego Łososia i od czasu do czasu Lin a tak to jeszcze morskie Ryby  Lips Sealed
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Krzysztof

Wiadomości: 372


Warszawa


« Odpowiedz #14 : 04 Września 2007, 16:27:10 »

Największe szkody w rybostanie robią "wędkarze". Juz kiedyś o tym pisałem, ale przypomnę: Na Sanie, w rejonie Zwierzyń - Hoczew (Bieszczady) odkąd wprowadzono całkowity zakaz zabierania czegokolwiek z wody - ryb jest coraz więcej. Tak więc to nie kormorany, wydry itp. ale dwunogi szkodnik z kartą wędkarską jest największym niszczycielem ryb.
Zapisane

Pozdrowienia
Strony: [1] 2 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!