http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 21:10:36

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  VISA ELEKTRON w Szwecji
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: VISA ELEKTRON w Szwecji  (Przeczytany 3681 razy)
kj-ub

Wiadomości: 496



« : 07 Września 2007, 13:27:18 »

Witajcie,
jak wyglądają płatności kartami visa elektron w Szwecji, konkretnie Inteligo z Inteligo Wink, czy w ogóle można płacić tymi kartami za granicą (teoretycznie tak - jak z praktyką)i czy w Szwecji są rozpowszechnione terminale , u nas bywa z tym różnie a jak nawet są to często obwarowane płatności są limitami (sprzedawca odprowadza prowizję od operacji i musi jeszcze zarobić.
Jadę na tydzień służbowo i nie wiem czy brać nadmiar keszu.
Zapisane

Pozdr. Adam.
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #1 : 07 Września 2007, 14:00:12 »

Byłem kilka razy w Szwecji i płacę głównie kartami (VISA Clasic, Maestro i MasterCard) nie miałem nigdy problemu. Praktycznie wszędzie przyjmują płatność kartą i nie kojarze by były jakies limity, powiem więcej po przewalutowaniu na PLN są bardzo korzystne kursy ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #2 : 07 Września 2007, 15:11:46 »

W 2000 roku visy elektron moglem użyć tylko do bankomatu. Nie honorują takich kart za granicami Polski. Tylko kredytowe. Teraz używam Visa Silver  i mam święty spokój ok
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #3 : 07 Września 2007, 15:35:39 »

W 2000 roku visy elektron moglem użyć tylko do bankomatu. Nie honorują takich kart za granicami Polski. Tylko kredytowe. Teraz używam Visa Silver  i mam święty spokój ok

Dokładnie tak. Byłem w ubiegłym roku.
Zapisane
wils

Wiadomości: 30


Giżycko


« Odpowiedz #4 : 07 Września 2007, 15:59:01 »

W 2000 roku visy elektron moglem użyć tylko do bankomatu. Nie honorują takich kart za granicami Polski. Tylko kredytowe. Teraz używam Visa Silver  i mam święty spokój ok



To za mocno powiedziane, że nie honorują visy elektron za granicą naszego kraju. Nie miałem problemu z płatnością poza granicami Polski (akurat w Szwecji nie korzystałem). Walutę przeliczają po dość korzystnym kursie. Poza tym visą elektron z Inteligo jako jedną z nielicznych, a może i jedyną z kart płatniczych można realizować płatności przez internet ("chodzi" jak kredytowa)
Zapisane

Pozdrawiam Leszek
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #5 : 07 Września 2007, 19:51:38 »

Być może, ale ja i tak wole kredytowa, bo sie nie martwię czy mi przyjmą czy nie Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #6 : 07 Września 2007, 20:04:23 »

No właśnie używam jej do netu. Ale inteligo deklaruje:

Czy mogę używać kart Inteligo za granicą?
Tak. Inteligo Visa Electron jest kartą międzynarodową i na całym świecie możesz nią dokonywać zakupów bezgotówkowych (także w Internecie) i wypłat gotówki w bankomatach akceptujących karty Visa Electron.


Czy karta Visa Electron jest kartą płatniczą czy służy tylko do wypłat gotówki w bankomatach?
Visa Electron jest zarówno kartą płatniczą (można płacić nią w punktach handlowo-usługowych oznaczonych symbolem "Visa Electron"), jak i bankomatową (pozwalającą na wypłaty w bankomatach oznaczonych symbolem "Visa"). Kartami Inteligo Visa Electron można także płacić w sklepach internetowych przyjmujących płatności kartowe. Możliwa jest także płatność kartą przez telefon oraz drogą pocztową.


Na kredytówkie nie mam czasu teraz, pozostaje ewentualnie kesz.
Zapisane

Pozdr. Adam.
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!