http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
07 Maja 2024, 17:11:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jak zamki łódkę pozszywał. :-)))
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak zamki łódkę pozszywał. :-)))  (Przeczytany 178084 razy)
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #255 : 07 Marca 2011, 18:49:13 »

Moja skorupka ma 260x120,wys burty to 45cm.Składana z 3 części,a to dlatego żeby weszła do bagażnika mojej asterki. ok Jeśli chodzi o łączenie to skręcam na śruby,pomiędzy części daję gumowe oringi dokładnie tak jak mówił Zamki.Ja akurat nie wyginałem sklejki na dziobie,po prostu wycinałem wąskie paski ze sklejki i łączyłem je matą.Również używałem sklejki 6mm,jednak gdybym miał robić teraz to na pewno użył bym 4mm.Spokojnie wystarczy,jest jeszcze przecież 2 warstwy laminatu poliestrowego.
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #256 : 07 Marca 2011, 20:03:55 »

Nie stosuję żadnych oringów, tylko kupiłem wzmacniane śruby i skręcam na fest. Wzmacniane bodajże symbol 8,8 dla tego bo zwykłe 5,8 ukręcałem lekko i od niechcenia.
Zastosowałem tylko płaskowniki, które traktuję jak wzmocnienie i zarazem podkładki pod śruby, na zdjęciu widać je.
Zapisane

Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #257 : 07 Marca 2011, 20:05:51 »

3 składy w Berlinie. Tak Zamkuś, jak pokońbinowałem to 3 składy wchodzą Smiley Smiley Smiley.
Zapisane

Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #258 : 08 Marca 2011, 10:07:59 »

No zamki juz wiem po co ten kawalek plaskiego dna przy burcie Smiley 
U Artura doskonale sie to prezentuje Smiley
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #259 : 08 Marca 2011, 10:29:42 »

Cytat: Champion
No zamki juz wiem po co ten kawalek plaskiego dna przy burcie Smiley  
U Artura doskonale sie to prezentuje Smiley
ok Beer
A poza tym z takim przekrojem dna łódka jest stabilniejsza od płaskodenki.
W drugiej łódce która zrobiłm przekrój dałem taki sam ale dorzuciłem jeszcze cztery redany po około 5cm wysokie(słabo ale widać)
to spowodowało jeszcze większa stabilność a dodatkowo nie pozwala łodce "kaczkować"  w szybkich nawrotach
a teraz dla odmiany trzeba bardzo uważać na zakrętach żeby z łódki nie wywiało.  Laughing
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2011, 10:33:54 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #260 : 08 Marca 2011, 14:27:50 »

Ja moge sobie pozwolic na max szer w gornej czesci 115cm, czyli dno bedzie mialo ze 105cm - wiekszej nie wrzuce na pake hilluxa Smiley

zamki ile zanurza sie twoja lodka i  ile wynosi głebokosc V wzgledem lini dna (mam nadz ze wiesz o co mi chodzi jesli nie wrzuce rysunek pomocniczy  Smiley ) ?

ps. redany to fachowa nazwa tych listew przymocowanych do zewn str dna ?
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #261 : 08 Marca 2011, 19:00:18 »

Cytat: Champion
Ja moge sobie pozwolic na max szer w gornej czesci 115cm, czyli dno bedzie mialo ze 105cm - wiekszej nie wrzuce na pake hilluxa Smiley
zamki ile zanurza sie twoja lodka i  ile wynosi głebokosc V wzgledem lini dna (mam nadz ze wiesz o co mi chodzi jesli nie wrzuce rysunek pomocniczy  Smiley ) ?
ps. redany to fachowa nazwa tych listew przymocowanych do zewn str dna ?

Hmmm musiałbym się kolegi zapytać, którego jest teraz ta łódka dokładnie nie pamiętam ale te V ma  coś około 12cm.
Nie wyszło mi to z żadnych wyliczeń  tylko ot tak poprostu "na oko" ale jeżeli Będziesz potrzebował dokładniejszych wymiarów
to poproszę kolegę i pomierzy. 
Jak dokładnie i fachowo się nazywają te listwy to nie do końca wiem u mnie tak na nie mówią i chodziło mi właśnie o te listwy wzdłóż pod kadłubem. 
Zanurzenie łódki zależy od załadowania my z synem zawsze mamy sporo bambetli na łódce chociażby sama spalina to prawie 50kg do tego paliwo około 25kg
akumulator i silnik elektryczny ja do pyłków nie należę a i syn juz kawał chłopa to myślę, ze lekko 300kg na łódce bywa wtedy zanurzona jest na około 5cm może 7cm plus oczywiście V.
Tak to wygląda na wodzie bez akumulatora i silnika elektrycznego
tu jeszcze napędzał łódkę silnik 9.9km z szybką śrubą.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #262 : 09 Marca 2011, 09:03:03 »

Bylbym bardzo rad gdyby byla taka mozliwosc Smiley a najlepiej wymiary pawezy tzn glebokosc wspomnianej wczesniej juz V-ki, szerokosci dna przy burtach, kąt nachylenia burt wzgledem lini dna.

czy szerokosc wyciecia gornej lini burty pawezy pod silnik  ma duze znaczenie czy to kwestia wygodnego sterowania rumplem od silnika ?
Zapisane
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #263 : 10 Marca 2011, 10:34:29 »

zrobilem wstepny projekt lodki wiec te wymiary tylko do potwierdzenia mi sa potrzebne Smiley imoze dzis uda sie w koncu zaczac wycinac elementy Smiley
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #264 : 10 Marca 2011, 10:44:38 »

Artek powinien wieczorem podac te wymiary.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #265 : 10 Marca 2011, 16:44:25 »

Wrzuć na forum ten projekt,chętnie go zobaczę Cool
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #266 : 10 Marca 2011, 17:02:36 »

Jak kształtuje się koszt takiego składaka???
Zapisane

Tomek
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #267 : 12 Marca 2011, 08:51:07 »

Mi wyszło coś około 900,robocizny nie licząc.Za to spojrzenia tych którzy ją widzą - bezcenne Laughing
Dużo zależy od ceny materiałów,ja na początku kupowałem żywicę w markecie więc płaciłem wcale nie małe pieniądze.Potem znalazłem sklep w necie gdzie cena była kilka razy mniejsza.Nie wiem czy to dużo ,czy mało,ale mam dokładnie taką łódeczkę jaką chciałem,robiłem konkretnie pod swoje potrzeby. Fishing Fishing Fishing
Zapisane
mare7

Wiadomości: 461


Kodeń-Królewo.- Rheda Wiedenbrück


« Odpowiedz #268 : 12 Marca 2011, 12:31:17 »

mozesz jakies fotki wstawic
Zapisane

pozdrowienia Marek                                                                                                                 Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij.
Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń.
Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem.
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #269 : 12 Marca 2011, 14:53:56 »


mozesz jakies fotki wstawic

cofnij się kilka stron to zobaczysz fotki Tongue
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!