http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 00:19:02

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jak zamki łódkę pozszywał. :-)))
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak zamki łódkę pozszywał. :-)))  (Przeczytany 178098 razy)
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #270 : 25 Marca 2011, 12:18:32 »

Panowie czy żelkoty mozna kłaść na zywice epoksydowe?

I jaka jest roznica miedzy z.poliestrowa a epoksydowa - oprocz ceny ?

bo zastanawiam sie z czego zrobic laminat Huh
Zapisane
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #271 : 26 Marca 2011, 18:07:50 »

Pewnie tak Roll Eyes,przecież to także jest żywica,choć pewny nie jestem.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #272 : 28 Marca 2011, 10:40:30 »

Cytat: Champion
Panowie czy żelkoty mozna kłaść na zywice epoksydowe?

Tak kładzie się żelkot jak i topkot na podłoża epoksydowe uprzednio przygotowując podłoże.
1. Odtłuszczamy powierzchnię przed dalszymi pracami można benzyną ekstrakcyjną.
2. Szlifujemy powierzchnię usuwając z niej wszystkie wystające  nitki , grudki .... jednocześnie ten zabieg
    podnosi przyczepność dla następnej warstwy. Papier przy obróbce ręcznej  o gradacji około 180-240.
3. Porządnie odkurzamy można w pierwszej fazie odkurzaczem zdjąć pył w drugiej sprężonym powietrzem
    usunąć resztę nigdy na odwrót bo sprężone powietrze wbija kurz w pory i ponownie przemywamy benzyną
    lub zmywaczem antysilikonowym.
Cytat: Champion
I jaka jest roznica miedzy z.poliestrowa a epoksydowa - oprocz ceny ?bo zastanawiam sie z czego zrobic laminat Huh

Różnią się trwałością i twardością chociaż ten drugi parametr jest w epoksydach w żywicach zmienny.
Epoksydy nawet w podstawowym składzie są mocniejsze i trwalsze stosuje się je wtedy kiedy chcemy otrzymać konstrukcje
mocne i lekkie jednak aby w stu procentach wykorzystać właściwości klejące uzyskać lekkość konstrukcji należy je stosować z włóknem węglowym a to już kosztuje.
Oblaminować kadłub sklejkowej łódki proponuję żywicą poliestrową z wykorzystaniem mat szklanych co w zupełności wystarczy i nie będzie drogo.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #273 : 28 Marca 2011, 15:54:22 »

Kadłub juz gotowy, teraz przygotowania do laminowania i tu znow mam pare pytan?

1. jaka gramature maty stosowac na laczeniach 150 czy 300g/m2 (niektore polaczenia maja kąt 90 stopni) 
2. czy np bedzie roznica jesli bym polozyl na polaczeniach 2x150 czy lepiej 1x300 mate? wiadomo ze przy 2 warstwach wiecej pracy i czasu pochlania, ale ma byc zrobione dobrze Smiley
3. jakiej szerokosci paski na laczeniach stosowac?
4. czy na zywice poliestrowa kladzie sie sam zelkot czy cos jeszcze ?
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #274 : 28 Marca 2011, 16:04:55 »

Cytat: Champion
Kadłub juz gotowy, teraz przygotowania do laminowania i tu znow mam pare pytan?
1. jaka gramature maty stosowac na laczeniach 150 czy 300g/m2 (niektore polaczenia maja kąt 90 stopni) 
2. czy np bedzie roznica jesli bym polozyl na polaczeniach 2x150 czy lepiej 1x300 mate? wiadomo ze przy 2 warstwach wiecej pracy i czasu pochlania, ale ma byc zrobione dobrze Smiley
3. jakiej szerokosci paski na laczeniach stosowac?
4. czy na zywice poliestrowa kladzie sie sam zelkot czy cos jeszcze ?
1. Jeżeli planujesz pokryć rónieź kadłub po całości to starczy 150. W miejscach szczególnie narażonych można dać dwa paski pierwszy węższy drugi szerszy mozna to nałożyć "na raz" czyli za jednym nakładaniem żywicy.
2. Odnośnie dwóch warstw napisałem powyżej co do gramatur to dwie 150 dają większa siłę połączenia niż jedna 300 z powodu większego krzyżowania się włókien.
3. Pierwszy niech zachodzi po 3-4cm na każdy bok  drugi oczywiście szerszy ale bez przesady starczy szerzej o 2cm.
4. Sam żelkot jednak sa do nakładania natryskiem lub pędzlem wybierz odpowiedni do sposobu jakim będziesz nakładał.
Przed nałożeniem zmatuj powierzchnię i dobrze odkurz i odtłuść.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #275 : 28 Marca 2011, 19:41:16 »

Wrzuć jakieś fotki z przebiegu prac Undecided.
Zapisane
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #276 : 29 Marca 2011, 11:25:58 »

musze tylko zrzucic z telefonu i niebawem cos wstawie,.

1. Czy wzmocnienia pawezy jak i czesci dziobowej nalezy zrobic przed czy po laminowaniu ?
2. Czy wzmocnienie mozna zrobic z kantowki niestruganej ?

3. Bo m sie wydaje ze po zalaminowaniu polaczen, tylko nie wiem czy pozniejsza ingerencja  nie bedzie miala wplywu na wytrzymalosc laminatu wewnatrz?

4. To samo tyczy sie wszelkich okuc typu mocowania dulek czy odwiertow do laczenia czesci ze soba?

Zapisane
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #277 : 29 Marca 2011, 17:32:20 »

 Panowie jak to jest z tym zelkotem bo w roznych mniejscach doczytalem sie ze zelkot kladzie sie jako 1 warstwe, a doipiero na to mate z zywica?

 Czy wy tez tak robiliscie?

 Ile mniej wiecej moze wyjsc kg zelkotu i zywicy zeby pokryc 15m kw powierzchni?
Zapisane
wiesławek

Wiadomości: 581


Pisz


« Odpowiedz #278 : 29 Marca 2011, 17:54:22 »

Ja jak robiłem remont swojej łodzi to najpierw położyłem żywicę z matą a dopiero na to topkot kolorowy,co do ilości to zależne jaką będziesz kładł warstwę tej żywicy,i wyszło coś takiego
« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2011, 18:09:54 wysłane przez wiesławek » Zapisane

żeby złowić rybę to trzeba być w odpowiednim czasie  w odpowiednim miejscu
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #279 : 29 Marca 2011, 19:53:28 »

Cytat: Champion
Panowie jak to jest z tym zelkotem bo w roznych mniejscach doczytalem sie ze zelkot kladzie sie jako 1 warstwe, a doipiero na to mate z zywica?
 Czy wy tez tak robiliscie?
 Ile mniej wiecej moze wyjsc kg zelkotu i zywicy zeby pokryc 15m kw powierzchni?

Piszą tak, że najpierw zelkot a później mata z żywicą ale wtedy kiedy robisz łódkę z laminatu  z formy a Ty zdaje się robisz zupełnie z dupy strony
bo kadłub juz Masz ? Czyli zaczynasz od końca. Laughing
Czyli jak wytłaczasz z formy to zaczynasz od żelkotu na który idzie mata z zywicą razy ileś tam warstw i na koniec topkot.
Ty jedziesz od drugiej strony bo kształt już Masz więc wzmacniasz go żywicą z  matą i zakańczasz żelkotem.
Wnętrze łódki dla poprawienia estetyki wykańczasz topkotem.

Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #280 : 29 Marca 2011, 20:52:27 »



Piszą tak, że najpierw zelkot a później mata z żywicą ale wtedy kiedy robisz łódkę z laminatu  z formy a Ty zdaje się robisz zupełnie z dupy strony
bo kadłub juz Masz ? Czyli zaczynasz od końca. Laughing
Czyli jak wytłaczasz z formy to zaczynasz od żelkotu na który idzie mata z zywicą razy ileś tam warstw i na koniec topkot.
Ty jedziesz od drugiej strony bo kształt już Masz więc wzmacniasz go żywicą z  matą i zakańczasz żelkotem.
Wnętrze łódki dla poprawienia estetyki wykańczasz topkotem.
[/quote]

tak ja mam kadlub ze sklejki
ponizej fotki rufy i calosci, niestety dziobu dokladnie nie wdac bo malo miejsca w garazu, nasteppnym razem mam nadz zrobic lepsze foty
Zapisane
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #281 : 29 Marca 2011, 20:52:59 »

i calosc Smiley
Zapisane
Champion

Wiadomości: 40

Warszawa


« Odpowiedz #282 : 29 Marca 2011, 21:02:44 »

a czy do zelkotu i topkotu tez trzeba dodawac utwardzacz ?
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #283 : 29 Marca 2011, 21:10:38 »

Cytat: Champion
a czy do zelkotu i topkotu tez trzeba dodawac utwardzacz ?

Jak najbardziej  żelkot i topkot sa również żywicami chemoutwardzalnymi. O stosunek ilości dopytaj się sie sprzedawcy.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #284 : 01 Kwietnia 2011, 10:36:29 »

Fajnie ci to wyszło ok,jakie są wymiary tej łajby?
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!