http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 10:31:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Plecionki
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 21 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Plecionki  (Przeczytany 82266 razy)
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« : 12 Marca 2013, 15:15:20 »

Jakie są Wasze typy? Czy pojawiło się ostatnio na ryku coś godnego uwagi?
Interesują mnie cienkie plecionki w jaskrawych kolorach, miękkie i nie posiadające pamięci. Na tą chwilę najbardziej leży mi NCL Jaxona ale może jest coś ciekawszego?
Zapisane

minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #1 : 12 Marca 2013, 20:39:58 »

Macałem wiele plecionek jak szukałem dla siebie plećki pod okonia, ale chyba tylko NCL jest miękki, nie ma pamięci i kosztuje niewiele....Ja mam średnicę 0.1mm i ona jest naprawdę cieniutka, porównywałem wizualnie z żyłkami przyponowymi i wydaje mi się, że z opisem jej rozmiarów nie ma tragedii Grin Następnym razem kupuję także NCL ale 0.12mm.

Pozdrawiam Przemek
Zapisane
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #2 : 12 Marca 2013, 21:19:56 »

Jakie są Wasze typy? Czy pojawiło się ostatnio na ryku coś godnego uwagi?
Interesują mnie cienkie plecionki w jaskrawych kolorach, miękkie i nie posiadające pamięci. Na tą chwilę najbardziej leży mi NCL Jaxona ale może jest coś ciekawszego?

Przemku, jak NCL wypada wytrzymałościowo, dane z opakowania są realne? Chcę jej spróbować z 14 funtowcem ale nie mam pomysłu czym się kierować przy wyborze.
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #3 : 12 Marca 2013, 21:23:23 »

Max fish to totalna bzdura. Sprawdza się mniej więcej podzielenie tego przez 4.
To też nadal moja ulubiona plecionka.
Zapisane

Włodas

Wiadomości: 443


Warszawa


« Odpowiedz #4 : 13 Marca 2013, 01:00:21 »

Witam!

Chciałbym żebyście zwrócili uwagę na PowerStrike  ok
Dla mnie jest zaj..  poznałem Ją dzieki @Żeglażowi (dzięki Sylwek) i uważam że to NAJLEPSZA plecionka (o małych średnicach) na którą dotychczas łowiłem tu jest test http://fishing-test.pl/yki-i-plecionki/25-yki-i-plecionki/231-plecionka-power-strike-10lb-20lb

Serdecznie Pozdrawiam!

PS. będę zamawiał jeśli ktoś chce to proszę o info.
Zapisane

Nie mogę zasnąć w nocy, jak sobie pomyślę, że po mojej śmierci, żona sprzeda cały mój sprzęt wędkarski po cenie za którą myśli, że go kupiłem. Laughing Laughing Laughing
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #5 : 13 Marca 2013, 08:03:37 »

Witam!

Chciałbym żebyście zwrócili uwagę na PowerStrike  ok
Dla mnie jest zaj..  poznałem Ją dzieki @Żeglażowi (dzięki Sylwek) i uważam że to NAJLEPSZA plecionka (o małych średnicach) na którą dotychczas łowiłem tu jest test http://fishing-test.pl/yki-i-plecionki/25-yki-i-plecionki/231-plecionka-power-strike-10lb-20lb

Serdecznie Pozdrawiam!

PS. będę zamawiał jeśli ktoś chce to proszę o info.

Miałem PowerSrtike 6lbi byłą gruba jak porządna 15lb. Może źle trafiłem w każdym razie mi nie przypasowała.
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #6 : 13 Marca 2013, 08:08:42 »

Macałem wiele plecionek jak szukałem dla siebie plećki pod okonia, ale chyba tylko NCL jest miękki, nie ma pamięci i kosztuje niewiele....Ja mam średnicę 0.1mm i ona jest naprawdę cieniutka, porównywałem wizualnie z żyłkami przyponowymi i wydaje mi się, że z opisem jej rozmiarów nie ma tragedii Grin Następnym razem kupuję także NCL ale 0.12mm.

Pozdrawiam Przemek

Próbowałem 0.10 i 0,12 ale obydwie nieco lepiły się do szpuli przez co nie można było porządnie machnąć. Teraz łowię praktycznie cały czas 0,15 (okonie, pstrągi, sandacze) i o dziwo nawet najmniejszymi przynętami rzuca się wygodniej bo mokra nie przylepia się do szpuli. Wytrzymałość porównywalna do PP 8-10lb.

A łowiliście Sufix`em 832 6lb? Wygląda nieźle, jest minimalnie sztywniejsza od NCL i podobnej grubości.
Zapisane

brrif

Wiadomości: 129

Haarlem, Śląsk


« Odpowiedz #7 : 13 Marca 2013, 09:15:51 »

Dla mnie Stren Super Braid to debeściak. Poprzednio używałem PP i pare razy się zawiodłem. Przy Strenie brody nie występują, a jeśli już tylko parę luźnych zwojów Wink
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #8 : 13 Marca 2013, 09:30:43 »

Potwierdzam dobrą opinię o Strenach. Obecnie przymierzam się do NCL'a, ale jeszcze nic konkretnego nie mogę powiedzieć.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
maxtip

Wiadomości: 99


« Odpowiedz #9 : 13 Marca 2013, 14:38:27 »

A jaką średnicę NCL'a proponujecie do wabików 20-50g (max. 60g)?
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #10 : 13 Marca 2013, 15:43:28 »

0,2 lub 0,25
Zapisane

JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #11 : 13 Marca 2013, 15:54:20 »

Do najlżejszych Kamatsu Techron 0.06 (czy coś w okolicy), mięknie przy użytkowaniu.
Z innych rzutowych PowerStrike i Jaxon NCL. Od niedawna jest dostępna PowerStrike 8lb, zamierzam w tym roku przetestować. Innych do rzutów nie stosuję, szkoda zachodu. Do trola P-Line 15lb, bo się akurat trafiła w dobrej cenie.
Zapisane

Pozdrawiam
MACIEKP

Wiadomości: 90


« Odpowiedz #12 : 13 Marca 2013, 19:27:19 »

Potwierdzam Sterna jest ok ale trzeba brać z za wielkiej wody i płacić
za przesyłkę tyle co za 2 szpulki linki .
Na ten sezon nabędę NCL bez ceregieli , pellpali , czekania .
Zapisane
MACIEKP

Wiadomości: 90


« Odpowiedz #13 : 13 Marca 2013, 19:35:01 »

A może znajdzie się jakiś społecznik który wzorem kolegi Logana
poprowadzi akcje grupową zakupu plećki np. z Tacklewarhause ?
Zapisane
cygan

Wiadomości: 131


Gdańsk


« Odpowiedz #14 : 13 Marca 2013, 19:40:15 »

A co powiecie o Varavis Awani Sea Bass mam zamiar ją w tym roku sprawdzić
Zapisane

Pozdrawiam Jarek
Strony: [1] 2 3 ... 21 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!