http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 19:42:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Moja przygoda z młotkiem i kawałkiem blachy.....
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Moja przygoda z młotkiem i kawałkiem blachy.....  (Przeczytany 21103 razy)
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« : 14 Marca 2013, 20:39:56 »

Witam od około tygodnia bawię się w blacharza amatora Grin Zakupiłem młotek kulowy, trochę mosiądzu i  Beer  dla zachęty.... Myślę, że jak na żółtodzioba nie ma tragedii i moje wypociny jakoś tam wyglądają. Niestety z powodu braku różnych, nieraz dziwnych wybijaków ilość wzorów na blaszkach jest ograniczona...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2013, 20:44:25 wysłane przez minecjusz » Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #1 : 14 Marca 2013, 20:45:41 »



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #2 : 14 Marca 2013, 20:47:15 »

Nie wiem jak z pracą i zainteresowaniem ryb, ale wizualnie super. Bardzo mi się podobają. To Twoje pierwsze?
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #3 : 14 Marca 2013, 20:53:44 »

Praktycznie jest jeszcze kilka gnomów, bo od gnomów zaczynałem dosłownie kilka dni temu...gnomy są troszkę mniej polerowane, ale przetestowane i ładnie pracują (jeden jest na fotce wyżej) Grin

Jeszcze dwie blaszki z różnej perspektywy Wink



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Zapisane
Peterek

Wiadomości: 83


prawobrzeżna Warszawa


« Odpowiedz #4 : 14 Marca 2013, 21:14:11 »

dobra robota  ok
mam nadzieję że też będziesz klepał małe cacuszka na pasiaki !!!
nie ma to jak dobre wahadełko !!!
chętnie potestuję  Smiley
Zapisane

pozdrawiam - Piotr
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #5 : 14 Marca 2013, 21:55:30 »

Jajko z chwostem z piórek ma 28 na 20mm, zresztą druga podobna z wklepaną V ma identyczne wymiary.
 Mini alga ma 32 na 16mm, morsiki z pierwszej fotki mają 38 na17mm więc myślę, że na wypasione okonie okonie w sam raz.... Gnom ma 36 na 21mm tak więc troszkę spory, ale myślę że jeszcze się łapie na spore garbusy, choć na wiosenne szczupaki też się nada Wink

Wszystkie są z blachy mosiężnej 1,5mm żeby po wpłynięciu w nurt nie wypływały na powierzchnię wody, aczkolwiek planuje poeksperymentować z blaszkami o grubości 1mm Laughing.

Wklejam fotkę pierwszych wyklepanych przeze mnie blaszek (te dwie pociemniałe od macania wyklepałem jako pierwsze) a te dziurkowane to twory następnego dnia...wtedy nie przykładałem się do polerki, bo byłem zbyt podekscytowany tym, że kształt wyszedł taki jak powinien Cheesy Poza tym po dziurkowaniu-wgniataniu blaszek po drugiej stronie wyszła całkiem fajna faktura, której nie chciałem zniszczyć papierem ściernym Tongue



Uploaded with ImageShack.us


PS: nad mniejszymi na chimeryczne okonki pomyślę Wink

« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2013, 21:58:23 wysłane przez minecjusz » Zapisane
bartekzabrze

Wiadomości: 195


Zabrze


« Odpowiedz #6 : 14 Marca 2013, 21:59:26 »

Fajne  ok Fishing
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #7 : 14 Marca 2013, 22:48:14 »

Przemku, naprawdę fajne. Sprawdzałeś jak pracują. Wyglądają na dobre na mocny uciąg ok
Ostatnio dostarczyłem trochę blachy mojemu przyjacielowi i powiem szczerze też mnie zaskoczył wynikami. Pozazdrościć zacięcia Smiley
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2013, 22:50:32 wysłane przez BOB » Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #8 : 15 Marca 2013, 05:03:47 »

Przetestowałem tylko gnomy i pracowały ładnie głębokimi wahnięciami, a od czasu do czasu przy szarpnięciu szczytowką wykonywały pełen obrót.
Reszta czeka na testy w weekend na Warcie, bo zalew Lipówka, który mam pod nosem jest jeszcze pokryty lodem....mam nadzieję, że i one będą zachowywać się poprawnie. Kilka sztuk powinno dzisiaj dojść do mańka, tak więc mam nadzieję, że jego egzemplarze nie wywiną jakiegoś numeru....
Samozaparcie to miałem robiąc kolczugę....kilkanaście tysięcy malutkich kółeczek (ok16000)...ale to nie forum historyczne ;-)
Aktualnie czekam za nowym kawałkiem blachy do popsucia.
Zapisane
witeg

Wiadomości: 89


« Odpowiedz #9 : 15 Marca 2013, 06:48:59 »

A mógłbyś coś napisać na temat ich wykonywania - dokładniej czym, na czym i jak klepiesz/krępujesz?
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #10 : 15 Marca 2013, 07:09:18 »

piękne blaszki  ok ok ok wykrępowane idealnie  Grin
Zapisane

Tomek
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #11 : 15 Marca 2013, 08:27:40 »

Blaszki wyklepuję za pomocą młotka blacharskiego kulowego z allegro za ok 25zł, ale jest troszkę lekki bo waży 225gr za to te cięższe mają za dużą średnicę zakończenia kulowego. Załatwiłem sobie z pracy 2 spore kule od łożyska i jakoś dospawam je do "ostrego" końca zwykłego młotka 500gr coby łatwiej było klepać bo większą bezwładnością. Wzorki robię za pomocą śrubokręta i popsutego kawałka gwoździa zanim krępuje blaszkę....po naniesieniu wzoru klepię lewą stronę żeby wyprostować blaszkę i daje ją do drewnianego kopyta od stolarza za symboliczny czteropak (w klocek z buku wjechał frezem łagodnie, a wyciągnął ostro), ale myślę o stalowym, bo trwalsze Wink Zresztą w necie znalazłem dokładny opis w artykule pt "nie wahaj się wahać" i jakoś poszło

Pozdrawiam Przemek
Zapisane
witeg

Wiadomości: 89


« Odpowiedz #12 : 15 Marca 2013, 10:31:28 »

 Smiley  Beer
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #13 : 15 Marca 2013, 13:19:02 »

Teraz muszę uzbroić się w cierpliwość i czekać za formatkami z blachy....tylko nie wiem brać mosiądz, miedź....a może trochę tego, trochę tego??
Zastanawiam się także nad ich grubościami, brać 1,5mm i robić ociężałe mikrusy, które lepiej sobie radzą w nurcie i lepiej latają, czy może robić też z blaszki o grubości 1mm zapewne o agresywniejszej pracy?? Z tym, że obawiam się o lotność tych najcieńszych, bo nie wiem czy fabryczne Curado 51e da radę.....bo z tuningową szpulką o głębokości 2,9mm z całą pewnością latałoby zajefajnie Grin
 Planuje także zakup piór i puchu marabuta w kilku kolorach na chwościki, coby rybką moje wypociny bardziej przypadły do gustu Cheesy
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #14 : 15 Marca 2013, 14:33:34 »

Ja swoje blaszki klepię z tego materiału, polecam. Można kupić różne grubości.
http://allegro.pl/0-8-mm-blacha-alpaka-nowe-srebro-mzn12-z6-10x20cm-i3103384623.html
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!