http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 18:33:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Moja przygoda z młotkiem i kawałkiem blachy.....
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Moja przygoda z młotkiem i kawałkiem blachy.....  (Przeczytany 21107 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #60 : 07 Lipca 2013, 23:16:53 »

 A robiłes już  może jakieś maluchy z przeciążonym korpusem na okonia. ? 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #61 : 07 Lipca 2013, 23:26:46 »

Agile 1 i 2 o wadze ok 3 i 6 gram....mam średnio dokładną wagę, aczkolwiek podejrzewam, że dałoby radę zrobić  cięższe....Teraz pewnie będę eksperymentował z korpusami z drutu miedzianego i mosiężnego, to będzie większy przekuj wagowy
Jakość fotki marna bo robiona przy słabym sztucznym oświetleniu i to w dodatku telefonem

PS W moich okolicach okonie wolą wahadłówki...zagryzają czasem ze szkodą dla siebie dość głęboko


Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2013, 23:29:34 wysłane przez minecjusz » Zapisane
Staszek1

Wiadomości: 52


« Odpowiedz #62 : 08 Lipca 2013, 10:02:44 »

Koledzy dziękuję za miłe słowa....w głowie mam jeszcze z 100 pomysłów, tylko najgorszy jest brak czasu...i brak miejsc do łowienia i testowania nowych wynalazków (Warta wylana, a pobliski zalew zamkną na 2 tygodnie z powodu zarybiania do zawodów karpiowych....a ja od 15tego urlopuję...więc pewnie coś nowego naklepie.
Myślę nad longami w rozmiarze 3 i może 5 Grin
Ja z przyjemnością przetestuję  Grin cosik !!!!!!
Może kolega na pw wyśle mi info ile chce za cudo i moze  na Dadaju nauczę to coś pływać  Wink
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #63 : 15 Lipca 2013, 18:20:53 »

Nowe korpusiki. Agila 3 - 11gram



Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
spoon 57

Wiadomości: 125


warszawa


« Odpowiedz #64 : 15 Lipca 2013, 22:35:09 »

 Beer ok Beer Beer
No, powiem Ci Kolego...genialny pomysł z tymi ośmiorniczkami ....
Mam 1 pytanie i 1 prośbę.
1- czy ośmiorniczka jest nawleczona na korpus wirówki?
Prośba. Czy mogę skopiować pomysł? Ten z ośmiorniczkami? Na własne potrzeby?

Pozdrawiam
Alek
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #65 : 15 Lipca 2013, 23:23:26 »

Świetny pomysł ok
I Gratki za wykonanie ok
A może coś w stylu long na trocie/18-25g/?
Pamietam że kiedyś takie obciągnięte czerwoną gumą/bez skojarzeń proszę ;)robiły za kilery na Morrum ok
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #66 : 15 Lipca 2013, 23:41:34 »

Świetny pomysł ok
I Gratki za wykonanie ok
A może coś w stylu long na trocie/18-25g/?
Pamietam że kiedyś takie obciągnięte czerwoną gumą/bez skojarzeń proszę ;)robiły za kilery na Morrum ok
Masz coś takiego na myśli ?  >>klik<<
Sugeruje do takich konstrukcji nie używać skrzydełek typu long, a raczej szeroko chodzace typu Aglia. Przeciążony korpus swoje waży i swoją grubośc ma. Do tego naciągnięta "koszulka". Błystkę raczej ściąga sie pod prąd. Long bedzie prawdopodobnie ocierał o koszulkę, choć oczywiście zależy od uciągu, szybkosci zwijania , konstrukcji  etc. Cały czas mówie tu o przynęcie na Lax-y.
M.
Zapisane

coincidentia oppositorum...
PLECIONA

Wiadomości: 679


Denmark

ZIG ZAG Action!


WWW
« Odpowiedz #67 : 16 Lipca 2013, 00:49:29 »

Meeps też robi te zalinkowane przez Marcina i korpusy w kolorach do wyboru- gdyby ktoś szukał Wink.

Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #68 : 16 Lipca 2013, 00:59:27 »

Spon 57 kopiuj śmiało Grin....to nie jest korpus taki typowy...kupiłem ciężarek 7gr (oliwka) i go z jednej strony spiłowałem z 3-4mm, a następnie lekko rozwierciłem, żeby do połowy wszedł mały czerwony koralik. Na normalny korpus ciężko naciągnąć taką gumkę, bo przeważnie pęka Laughing

PS; Tam między mackami jest jeszcze malutki koralik....gumka podnosi koszty, ale mam nadzieję, że łowność je zrekompensuje Wink

PS 2: Jeśli ktoś z was wie gdzie dostanę takie w wersji 7,5 lub 10cm to proszę o namiary...bo chcę zrobić kilka większych blaszek Grin


PS 3: Coś w stylu "FC-Spiner" z linku kilka postów wyżej można zrobić przy pomocy odpowiednio ponacinanej koszulki termokurczliwej
« Ostatnia zmiana: 16 Lipca 2013, 01:02:53 wysłane przez minecjusz » Zapisane
ManieQ

Wiadomości: 501


Błonie/k Wawy i okolice

Gdzie patyki, tam wyniki.


« Odpowiedz #69 : 16 Lipca 2013, 20:23:00 »

Co Ty bierzesz Przemek??? Chcę to samo ok Smiley Twoje pomysły coraz mocniej zaskakują , oczywiście pozytywnie Wink Gratki ok
Zapisane

Pozdrawiam Mariusz.
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #70 : 16 Lipca 2013, 20:26:35 »

Co Ty bierzesz Przemek??? Chcę to samo ok Smiley Twoje pomysły coraz mocniej zaskakują , oczywiście pozytywnie Wink Gratki ok

Przemek bierze Orzechówkę regionalną a Ty, niestety możesz tylko wyjść na Błonia  Grin
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #71 : 16 Lipca 2013, 20:27:39 »


PS 2: Jeśli ktoś z was wie gdzie dostanę takie w wersji 7,5 lub 10cm to proszę o namiary...bo chcę zrobić kilka większych blaszek Grin

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4792847&string=octopus&search_scope=userItems-4792847
Są z dość twardej gumy, więc nie zostają w strzępach po pierwszym zębatym.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #72 : 16 Lipca 2013, 21:00:26 »

Świetny pomysł ok
I Gratki za wykonanie ok
A może coś w stylu long na trocie/18-25g/?
Pamietam że kiedyś takie obciągnięte czerwoną gumą/bez skojarzeń proszę ;)robiły za kilery na Morrum ok
Masz coś takiego na myśli ?  >>klik<<
Sugeruje do takich konstrukcji nie używać skrzydełek typu long, a raczej szeroko chodzace typu Aglia. Przeciążony korpus swoje waży i swoją grubośc ma. Do tego naciągnięta "koszulka". Błystkę raczej ściąga sie pod prąd. Long bedzie prawdopodobnie ocierał o koszulkę, choć oczywiście zależy od uciągu, szybkosci zwijania , konstrukcji  etc. Cały czas mówie tu o przynęcie na Lax-y.
M.

Tak właśnie Marcinie ok
To były Meppsy ze skrzydłem Aglia ok
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #73 : 17 Lipca 2013, 00:40:58 »


PS 2: Jeśli ktoś z was wie gdzie dostanę takie w wersji 7,5 lub 10cm to proszę o namiary...bo chcę zrobić kilka większych blaszek Grin

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4792847&string=octopus&search_scope=userItems-4792847
Są z dość twardej gumy, więc nie zostają w strzępach po pierwszym zębatym.
Chyba wlasnie takie mam na kilku moich blaszyskach.. Są OK ale właśnie z dośc grubej gumy i po naciagnieciu na korpus robi sie nieco za gruby dla longów... Sugeuję w tym przypadku dawać jakiś mały "przed korpus" lub dystansowa rurke igielitowa
M.
Zapisane

coincidentia oppositorum...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #74 : 17 Lipca 2013, 00:56:59 »

Ni, guma jest twarda, ale raczej cienka
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!