http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 05:28:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Odra??
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Odra??  (Przeczytany 2784 razy)
marqos

Wiadomości: 235


Dzierżoniów


« : 17 Marca 2013, 10:34:33 »

Poszukuję informacji na temat miejscówek na Odrze w okolicach Wrocławia. Interesuje mnie biała ryba, takie miejsca, do nasiadówek z federem. Zna ktoś, i co najważniejsze byłby skłonny się tą wiedzą podzielić ??  Wink
Zapisane

... a gdyby tu było przedszkole w przyszłości ... i wasz synek mały przechodził ... w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie. Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu !!!
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #1 : 17 Marca 2013, 11:09:59 »

Nie łowię "białej ryby" jednak, przy okazji pływania łodzią po Odrze, obserwuję wędkarzy z gruntówkami. Bardzo często pływam poniżej Wrocławia w okolicy Portu Uraz. Jest to dość specyficzny odcinek tej rzeki. Próg piętrzący wodę w Brzegu Dolnym stworzył tam 18km wody z minimalnym uciągiem, z zatopionymi główkami. W klatkach między zalanymi główkami można spotkać nawet 11to metrowe doły. Pełno tam miejscówek gdzie widać "łykendowe zasiadki" z gruntówkami. W cieplejszych miesiącach widać tam mnóstwo biwakujących rodzin pod namiotami czy też z przyczepami kempingowymi. Łowione są głównie leszcze, płocie trochę karpi, amurów oraz na trupki sandacze i sumy. Wg mnie warto znaleźć miejsce niedostępne z brzegu, takie gdzie nie dojedzie samochód, można tam podpłynąć łódką. W Porcie Uraz można wypożyczyć łódkę. Kolejne takie "oblegane" przez gruntówki miejsca to odcinek Odry poniżej Krosna Odrzańskiego. Tam w łykendy wszystkie główki są zajęte, jednak cały odcinek, z obydwu stron, ma dogodny dojazd samochodem do wody. Tam też głównie łowione są leszcze. Ten odcinek Odry zaplanowałem na "łykend majowy" z łodzi , pływać będę miedzy Krosnem Odrzańskim a Pomorskiem
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
marqos

Wiadomości: 235


Dzierżoniów


« Odpowiedz #2 : 17 Marca 2013, 12:34:09 »

Dzięki @jaca  ok Mam już jakiś punkt zaczepienia. Chyba przyjrzę się bliżej temu portowi Uraz. Na googlu wygląda to zachęcająco. No i odległość w miarę sensowna, bo do Krosna Odrz. to już trochę mam daleko. Zresztą w okolice Krosna Odrz. to ja się najeździłem całkiem sporo. Kolejami Państwowymi w mundurze  Grin
Zapisane

... a gdyby tu było przedszkole w przyszłości ... i wasz synek mały przechodził ... w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie. Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu !!!
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #3 : 17 Marca 2013, 18:00:15 »

Dzięki @jaca  ok Mam już jakiś punkt zaczepienia. Chyba przyjrzę się bliżej temu portowi Uraz. Na googlu wygląda to zachęcająco. No i odległość w miarę sensowna, bo do Krosna Odrz. to już trochę mam daleko. Zresztą w okolice Krosna Odrz. to ja się najeździłem całkiem sporo. Kolejami Państwowymi w mundurze  Grin
Chętnie się umówię na wspólne wędkowanie w Urazie. Ty pomyśl o tonach zanęt i zrobimy nocną zasiadkę z łódki  Roll Eyes  Beer Beer Grin
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #4 : 17 Marca 2013, 18:38:00 »

Dzięki @jaca  ok Mam już jakiś punkt zaczepienia. Chyba przyjrzę się bliżej temu portowi Uraz. Na googlu wygląda to zachęcająco. No i odległość w miarę sensowna, bo do Krosna Odrz. to już trochę mam daleko. Zresztą w okolice Krosna Odrz. to ja się najeździłem całkiem sporo. Kolejami Państwowymi w mundurze  Grin
Chętnie się umówię na wspólne wędkowanie w Urazie. Ty pomyśl o tonach zanęt i zrobimy nocną zasiadkę z łódki  Roll Eyes  Beer Beer Grin

Ehhh, zazdroszczę Jacku szczerze możliwości tego śmigania po Urazie...
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #5 : 17 Marca 2013, 18:45:03 »

A co tam zazdrościć, w porcie można łódkę wypożyczyć, noclegi też na miejscu możliwe, tylko korzystać  ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #6 : 17 Marca 2013, 19:24:01 »

Wojtek, po niedzieli może się okazać że przestaniesz zazdrościć. Byle by pogoda i ciśnienie dopisały.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!