http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 17:56:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Odłowy na Drwęcy
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Odłowy na Drwęcy  (Przeczytany 3380 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« : 03 Października 2013, 09:23:03 »

 Temat bardzo kontrowersyjny nie mniej zaryzykuję i wprowadzę go na nasze forum.

 Dla "ogarnięcia sytuacji" proponuję zapoznać się z z tym wątkiem   i tym filmem
 W wątku jest cała masa informacji niestety wskazująca na bardzo niedbałe postanowienie o odłowach jak chociażby terminy.
Myślę, że tak się dzieje na większości naszych rzek gdzie wędkarze są nastawieni jedynie konsumpcyjnie do wody.
Brak jakiegolwiek nadzoru nad działaniami urzędów marszałkowskich wydających zezwolenia na odłowy nawet w rezerwatach
czy tez późniejszymi działaniami rybaków robiących samopas co się im rzewnie podoba skutkuje tym co mamy w rzekach ....
brakiem ryb pleśniawką u reszty ...
No niestety ale w takim systemie jaki teraz tolerujemy poprawy nie będzie. Ja wiem, że to nie my wędkarze powinniśmy
patrzeć na ręce tym "zlym" ale w sytuacji jaka teraz panuje to nikt za nas tego nie zrobi chyba, że tylko po to aby dalej garnąc z wody
resztki jakie tam zostały. Nie bywam nad Drwęcą ale każda rzeka jest mi bliska stąd ten temat i jednocześnie apel o pomoc dla
Roberta w ukróceniu tej ekspansji rybackiej na resztki ryb.
Bardzo proszę nie piszcie, że "leśne dziadki, beton itp itd" bo każdy kto jest w PZW nosi tę łatę ... zajmijmy się
wyszukaniem rozwiązania. Poszukajmy podstaw prawnych do zlikwidowania tego procederu i pomóżmy rzece.
Wiem, że rzeka ma ogromny potencjał i jeszcze kilka lat wstecz ryby tarły sie w niej i jej dopływach naturalnie
a obecna "polityka rybaka" ma na celu jedynie zysk. Bo kto odławia ryby , które nie maja jeszcze rozwiniętekj ikry ..
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #1 : 03 Października 2013, 11:17:20 »

To jest Toruń, postępowania działaczy PZW Toruń nikt nie zrozumie. O tym, że na wysokości Lubicza trzepią trocie i łososie wie każdy kto łowi ryby w tych okolicach i ten proces trwa wiele lat. Dlaczego tak jest? PZW Toruń to kolos na glinianych nogach, mają 150 jezior, kilkanaście rzeczek/rowów z pstrągami, dwa albo trzy odcinki Wisły ciągnące się daleko daleko poza Toruń a PSR i SSR to małe organy, które nie są wstanie pilnować wód w dostatecznym poziomie.
Oto rozwiązanie problemów. Zamiast mieć kilka sprawdzonych i dobrze zadanych zbiorników i rzek to mają miszmasz z uśmiechniętymi kłusownikami. To jest paranoja by w najbiedniejszym regionie Polski zezwolenia były dwa razy droższe jak w najbogatszym np. na mazowszu.
Zapisane



Fan jerkowania.
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!