http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 08:53:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Piaseczno w Orle
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Piaseczno w Orle  (Przeczytany 4157 razy)
jazzmad

Wiadomości: 145


gda


« : 28 Maja 2013, 09:08:31 »

Witam

Czy ktoś z szanownych kolegów był już w tym roku na łowiku Piaseczno w Orle ?
Zapisane
mahi66

Wiadomości: 148


Zduńska Wola


« Odpowiedz #1 : 26 Czerwca 2013, 13:13:44 »

Byłem w czerwcowy weekend (14/16) i mam mieszane uczucia. Nie wiem, kiedy tam trzeba być, żeby się nałowić do syta i wyciągnąć te legendarne tęczaki, szupaki, etc. Tęczaki już były głęboko, tzn. 10-17m i ciężko się do nich dobrać. Fajne miejsce, cisza, spokój, ale na ryby? To dobre miejsce może dla karpiarzy - ponoć pływają w jeziorku 20kg prosiaczki.
Zapisane

Cast to nieuleczalna choroba, zaraźliwa, ale nie śmiertelna Smiley
jazzmad

Wiadomości: 145


gda


« Odpowiedz #2 : 09 Lipca 2013, 06:49:55 »

Byłem w czerwcowy weekend (14/16) i mam mieszane uczucia. Nie wiem, kiedy tam trzeba być, żeby się nałowić do syta i wyciągnąć te legendarne tęczaki, szupaki, etc. Tęczaki już były głęboko, tzn. 10-17m i ciężko się do nich dobrać. Fajne miejsce, cisza, spokój, ale na ryby? To dobre miejsce może dla karpiarzy - ponoć pływają w jeziorku 20kg prosiaczki.

W zasadzie czerwiec to już końcówka eldorado, jesli chodzi o pstragi wlasnie z powodu że zaczynają pływać w tzw termoklimie na głębokości min 7 m , ale mimo tego łapałem takie po 3- 4 kg choć nie tak często jak w kwietniu, dobry tez jest wrzesien i pazdziernik. Bylem 2 tyg temu i jak zwykle zlapalem same pstragi, a nastawiałęm na szczupaka. Bardzo lubie to łowisko ze wzgledu na ciszę i spokój a takze że wbrew pozorą nie jest łatwo złapać tam dużego pstrąga.
 
Zapisane
mahi66

Wiadomości: 148


Zduńska Wola


« Odpowiedz #3 : 09 Lipca 2013, 09:40:33 »

Z pstrągami to prawda. Schodzą na głębię i koniec łatwych łowów. Szczupaki są, tylko z profesorskim zacięciem  Grin. Zresztą co się dziwić, drobnicy też tam jest, choć po ostatnich działaniach wpuszconych amurów - brak trzcin i jakiejkolwiek roślinności przy brzegu -   nie  ma się gdzie chować. W zatoczce "karpiowiej ponić stoi sum, ale ja go nie widziałem.
Miejesce ciche i spokojne, to fakt, ryby są, ale nie biorą przynęty na zawołanie. Będę chyba w Orle 21/23 lipca i nawet chyba nie wyciągnę kija, wszak lipiec - chyba, że uda mi się namówić Artura na Wykówko  Cheesy
Zapisane

Cast to nieuleczalna choroba, zaraźliwa, ale nie śmiertelna Smiley
czermin

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #4 : 02 Listopada 2013, 22:44:09 »

Byłem zdaje się w weekend 13-14 lipca i był to mój debiut na ów łowisku. Pierwszego dnia kolega z łódki trafił pięknego jazia 45+, który zaatakował Salmo Minnowa 6S zaraz po wpadnięciu do wody, ja wydłubałem na muchę jakieś okonki i wzdręgi (w karpiowej zatoczce). Drugiego dnia było mi dane połowić trochę na łódce z Arturem który pokazał na co i jak się łowi i trafiłem tęczaka +- 50 cm z 6 metrowej wody, kilka okonków, wzdręg no i zerwałem bestię (0,16 to nieporozumienie, ale to jedyna opcja, żeby się do tych ryb dorwać w takich warunkach jakie zastałem).  Generalnie w ten weekend padło wiele ładnych ryb, skuteczny był przede wszystkim muchowy trolling ale... to nudne jak cholera.

Łowiłem na streamery z 4,5 metrowym przyponem zakończonym żyłką 0,16. Sznur w 6 stopniu tonięcia, kijek #6.

Za rok też się wybieram, pudełko z kopiami Arturowych wynalazków już pęka, jest też kilka moich pomysłów.
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!