http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 12:29:36

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Pstrągi 2013
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Pstrągi 2013  (Przeczytany 27829 razy)
Flycaster

Wiadomości: 37



WWW
« Odpowiedz #15 : 10 Czerwca 2013, 11:35:48 »

Dzięki. Nie ma czego gratulować. Ten pstrąg wygląda na większego niż jest, gdyż sprzęt obok, którego jest sfotografowany, jest małych rozmiarów. Łowienie było trudne, gdyż poziom wody jest wysoki, tym bardziej, że nie chciałem łowić na nimfy lub streamery, co byłoby taktycznie lepsze. Nie mniej krótko, bo krótko, ale jętki się roiły. No i wieczorne chruściki, na które zawsze można liczyć. Wybieram się w Bieszczady na dwa tygodnie na przełomie lipca i sierpnia, wtedy sobie porządnie połowię.
Zapisane

TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #16 : 11 Czerwca 2013, 08:00:01 »

Dzięki. Nie ma czego gratulować. Ten pstrąg wygląda na większego niż jest, gdyż sprzęt obok, którego jest sfotografowany, jest małych rozmiarów. Łowienie było trudne, gdyż poziom wody jest wysoki, tym bardziej, że nie chciałem łowić na nimfy lub streamery, co byłoby taktycznie lepsze. Nie mniej krótko, bo krótko, ale jętki się roiły. No i wieczorne chruściki, na które zawsze można liczyć. Wybieram się w Bieszczady na dwa tygodnie na przełomie lipca i sierpnia, wtedy sobie porządnie połowię.

Szczęśliwy człowiek Smiley Też bym się wybrał, ale w tym roku to raczej nie wykonalne. Byłem 3 tyg sierpnia w zeszłym roku. Może w przyszłym roku jakoś sobie zaklepie czas na San Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Flycaster

Wiadomości: 37



WWW
« Odpowiedz #17 : 01 Lipca 2013, 11:28:38 »

Weekend spędziłem na łowieniu pstrągów na południu Polski. Rzeka brudna, pogoda niezaciekawa (burze i deszcz). Po południu krótko roiły się małe jętki z rodziny Baetis. Brały na to na haku #16:

http://www.danica.com/flytier/hweilenmann/30k_emerger.htm

i na to też na 16:

http://www.danica.com/flytier/hweilenmann/30k_emerger.htm

Roiły się również pojedyncze duże jętki majowe (Ephemera Danica), na imitację której też kilka ustrzeliłem.

W sobotę o zmierzchu, w zapadającej mgle miała miejsce masywna rójka dużych (hak nr 10) chruścików. Ryby żerowały jak szalone. Niewiele było widać. Brodziłem cicho w kierunku głośnych wyjść i podawałem dużego chruścika z sierści sarny na 10 m linki. Nie widziałem muchy, ale widziałem i słyszałem wyjścia i zacinałem na słuch. Wiele zacięć było pustych, ale co pewien czas... Szaleństwo trwało może pół godziny. W tym czasie złowiłem tylko dwa pstrągi - ale konkretne. Licząc na powtórkę, specjalnie zostałem w niedzielę wieczorem (kosztem nocnej jazdy do domu), ale cuda zdarzają się rzadko i było niestety normalnie.

Zapisane

Flycaster

Wiadomości: 37



WWW
« Odpowiedz #18 : 01 Lipca 2013, 11:33:06 »

Jeszcze coś z ostatniej wyprawy - niestety do 150 kB na post...
Zapisane

Flycaster

Wiadomości: 37



WWW
« Odpowiedz #19 : 01 Lipca 2013, 11:40:52 »

Jak wyżej.
Zapisane

Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #20 : 29 Sierpnia 2013, 21:26:41 »

A gdzie i jak Szanowne Towarzystwo spędza końcówkę sezony pstrągowego? Bo ja z Tenkarą i u siebie za miedzą, czyli na Krąpieli.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #21 : 29 Sierpnia 2013, 21:45:43 »

U mnie niestety na ulubionej miejscówce płynie syf z zalewu powyżej. Nawet o kleniu 30+ mogę tylko pomarzyć.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Flycaster

Wiadomości: 37



WWW
« Odpowiedz #22 : 30 Sierpnia 2013, 14:42:33 »

Niedawno wróciłem z Bieszczad, gdzie przy okazji urlopu rodzinnego nieźle połowiłem na Sanie i jego dopływach.
Zapisane

TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #23 : 30 Sierpnia 2013, 19:59:31 »

San to moja ukochana rzeka, nie ma drugiej takiej w Polsce Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Flycaster

Wiadomości: 37



WWW
« Odpowiedz #24 : 31 Sierpnia 2013, 10:31:35 »

Wracam w Bieszczady kiedy tylko mogę. Przeżyłem tam wiele pięknych chwil.
Zapisane

TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #25 : 31 Sierpnia 2013, 14:23:41 »

Będę w tym roku po niżej Leska 18-27.10 Smiley Zapolujemy na Lipienie i Głowacice.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #26 : 31 Sierpnia 2013, 15:48:50 »

No i wróciłem znad wody. Miało być pstrągowo, a wyszło tak:

Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #27 : 31 Sierpnia 2013, 20:31:08 »

Tenkara?
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #28 : 31 Sierpnia 2013, 21:07:51 »

Tenkara!
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #29 : 31 Sierpnia 2013, 22:33:43 »

Zazdroszczę, masz przynajmniej wodę z lipkami i pstrągami gdzie możesz na to połowić Smiley ok Ja w tym roku już pewnie nie kupie, ale na przyszły rok, szykuje sie wydatek właśnie na tenkare  Wink
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Strony: 1 [2] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!