http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 11:47:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Seeker SP 703-S jako cast pod pstrąga
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Seeker SP 703-S jako cast pod pstrąga  (Przeczytany 15794 razy)
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« : 17 Lipca 2013, 22:32:43 »

Witam

Poszukuje wędki do lekkiego castingu, głównie do połowu pstrąga i sporadycznie jako okoniówki. Zależy mi na zejściu do ok 3g. Przynęty jakie będę stosował, to głównie woblery, koguty, czasami obrotówki rozm. 1-2 i jigi na małych główkach. Naczytałem się pozytywnych opinii o blankach Seekera jako "najlepsze" na pstrąga, lecz wszystkie są zbrojone jako spiningi i większość lekkimi tytanowymi przelotkami, żaden zaś jako cast. Stądpytanie - czy nada się do tego? Zbrojenie casta chyba byłoby trochę cięższe od spiningu z racji większej ilości przelotek i tego, że nie chciałbym wydawać majątku na tytany i tutaj nasuwa się kolejne pytanie - czy nie stanie się kluchowaty?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #1 : 17 Lipca 2013, 22:46:11 »

Pacific bay minima są tanie i lekkie, dasz na wyższych stopkach i oszczędzisz jedna ok
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #2 : 18 Lipca 2013, 08:32:14 »

A ma ktoś z Was wogóle Seekera uzbrojonego pod casta?
Jeśli tak to jak się spisuje, nie jest przereklamowany i czy za tą cenę (300zł) nie znajdę nic lepszego?
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #3 : 26 Lipca 2013, 22:39:58 »

Jeśli można to proszę o przeniesienie tematu do działu rodbuilding
Seeker już przyszedł:)
Teraz mam dylemat jak go zbroić spiralą czy klasycznie. Kolejny dylemat to czy warto z niego zdzierać lakier i szlifować, aby zyskać na masie?
Wstępnie jestem zdecydowany na przelotki pacific bay minima tytanowe i tutaj nasuwa się kolejne pytanie - czy przelotki dwustopkowe tytanowe nie będą powodowały miejscowych presztywnień negatywnie wpływających na pracę wędki?
Zapisane
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #4 : 30 Lipca 2013, 15:09:34 »

Wg mnie spirala, sam zbroiłbym od początku w jedna stopkę.
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #5 : 30 Lipca 2013, 22:16:23 »

czyli 8-7-6-6x5 + szczyt 5?
Zapisane
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #6 : 31 Lipca 2013, 15:27:24 »

Jeżeli Minimy to od 7 do 4. Trochę trzeba popracować nad stopkami, są nieco zbyt długie.
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #7 : 31 Lipca 2013, 19:39:50 »

Tak teraz przeglądam te przelotki i mam małe wątpliwości, bo z tego co widzę tytan, a właściwie powłoka z tytanu występuje tylko na pierścieniach, zaś cała ramka wykonana jest ze stali nierdzewnej, tak jak w "zwykłych" PB minima hard chrome. Myślałem, że są całe tytanowe i co za tym idzie o wiele lżejsze od standardowych, stąd pytanie czy warto dopłacać do powłoki tytanowej? Druga sprawa to że nie znalazłem przelotek szczytowych o rozmiarze pierścienia 4. Z tego co widziałem u rodzimych sprzedawców z minima są tylko 6 i 8. Ostatnia sprawa - co to za oznaczenie 03w 04w, przy pozostałych rozmiarach nie ma tego oznaczenia?

z góry dzięki za odpowiedzi
Zapisane
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #8 : 31 Lipca 2013, 22:13:50 »

Z uwagi na brak sporego i dosyć cieżkiego pierścienia są sporo lżejsze od tradycyjnych. Powłoka tytanowa na pierścieniu ma spora twardość, producent podaje wartości zbliżone do Alconite. Hard cChrome sa o twardości zbliżonej do alu oxy. swoją drogą nie widziałem normalnie zużytego alu oxy Fuji, podróbki w klasie sik niejednokrotnie.Podaj dokładnie jaki szczyt potrzebujesz- tuba.
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #9 : 31 Lipca 2013, 22:32:22 »

Z opisu blanku wynika że 2mm. Jeszcze go nie mierzyłem, ale pewnie się zgadza.
Tak apropo to jestem zdecydowany na tytanowe. Lepiej dołożyć kilka dyszek niż później pluć sobie w brodę
Zapisane
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #10 : 31 Lipca 2013, 23:30:44 »

Tak to jest jak się czyta i pisze w tzw miedzyczasie, w temacie masz SP 703. Fakrtycznie szczyt ma minimalnie więcej, lakier jest gruby i lekko go będziesz musiał doszlifować. Jutro spojrzę czy mam szczyt TiCh w tym rozmiarze, hard chromy i blacki 3 na pewno jeszcze są.
Oznaczenie W pominąłem. Wide foot czyli poszerzona stopka przelotki.
Zapisane
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #11 : 01 Sierpnia 2013, 11:38:00 »

Z tubą 2 - 5mm także nie mam.
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #12 : 01 Sierpnia 2013, 18:20:05 »

Widziałem na zaprzyjaźnionym forum, że składałeś już seekera takiego jak mój. Mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy jak był zbrojony? Widziałem też, że pracowałeś nad rękojeścią rezonansową do tego kijaszka, ale temat jest bez odpowiedzi od ponad roku. Przydałaby się taka wiedza pewnie również innym użytkownikom, bo ogólnie ciężko znaleźć jakieś informacje o 703.

Z góry dzięki pozdrawiam
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #13 : 02 Sierpnia 2013, 12:46:15 »

Miałem Seekera, fajny mięciutki kijek. Pod obrotówkę lub woblera ok ale już okoni na gumę nie mogłem nim łowić bo mnie wkurzała jago miękkość.
Jeśli chodzi o zbrojenie to tylko tytany Fuji, spiralnie i na szczycie ostatnie na nie 5 a raczej 3,5.
Wytrzymałość przelotek przy takim kiju nie ma znaczenia - jedynie ich ciężar. Im mniejsze i im ich mniej tym lepiej. Jeśli ma być dobrze zrobiony to niestety zbrojenie będzie kosztowało więcej niż blank. Jeśli zrobi się go źle, wyjdzie z niego kompletna kluska, chociaż niektóry takie lubią  Wink
Zapisane

MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #14 : 02 Sierpnia 2013, 13:42:50 »

Miales wersje z e-glasu czy s-glasu, bo roznica podobno jest znaczna. Na sucho bez przelote jest jak dla mnie rakieta. Nie wiem jak po uzbrojeniu, ale mam nadzieje, ze nie zwolni za bardzo, stad ciagle zastanawiam sie nad lekkim odchudzeniem z lakieru. Dzisiaj dzwonilem do Fishingrod i mam podac rozmiar przelotek, wiec zastanawiam sie teraz czy nie zaczac od rozm7 i skonczyc trojkami
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!