http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 05:19:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wędka mi "trzeszczy"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wędka mi "trzeszczy"  (Przeczytany 4918 razy)
siewicz

Wiadomości: 53

Bytom


« : 18 Lipca 2013, 15:25:44 »

Dzisiaj pierwszy raz w tym sezonie "wyprowadzałem na spacer" swojego Pinnacla i z przykrością stwierdziłem, że zaczął trzeszczeć. Praktycznie każdy ruch kija, każde podbicie przynęty powoduje trzeszczenie. Dźwięk wydobywa się z miejsca zaznaczonego na zdjęciu w załączniku.
Żeby bardziej zobrazować sytuację nagrałem filmik: http://www.youtube.com/watch?v=pO3PY51K7ok - najlepiej słychać to około 11-13 sekundy, aczkolwiek w rzeczywistości i tak jest sporo głośniejsze niż na filmiku.

Da się to jakoś naprawić? Będę wdzięczny za każdą pomoc i podpowiedź Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Łukasz
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #1 : 18 Lipca 2013, 19:25:50 »

Wygląda na to, że korek ociera o uchwyt - która część się rusza? Trzeba by podkleić Cool
Zapisane

Tomek
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #2 : 18 Lipca 2013, 19:54:35 »

Bardziej prawdopodobne, że żywica odeszła od blanku lub od wewnętrznej części uchwytu. Żeby to poprawnie skleić trzeba by rozebrać. Chałupniczo można nawiercić kilka otworów i wpuścić jak najwięcej żywicy strzykawką.
Zapisane

siewicz

Wiadomości: 53

Bytom


« Odpowiedz #3 : 18 Lipca 2013, 20:39:25 »

Może w identyfikacji problemu pomoże spostrzeżenie - przy maksymalnym odkręceniu pierścienia do przykręcania multika (czyli pierścień ten jest maksymalnie odkręcony - dociśnięty do korka) trzeszczenie znacznie się zmniejsza.
Zapisane

Pozdrawiam,
Łukasz
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #4 : 18 Lipca 2013, 22:21:28 »

Typowe dla Pinnacla, korek ma luźno na stuku z uchwytem. Do blanku też jest słabo klejony. Jak pisał Buri, otworki w korku na stuku z uchwytem, Flex coat ,strzykawa,  igła 12 i trzeba próbować wcisnąć żywicę.
Zapisane
siewicz

Wiadomości: 53

Bytom


« Odpowiedz #5 : 19 Lipca 2013, 11:51:12 »

Spróbuję z tym powalczyć. A będzie się nadawał do tego jakiś zwykły dwuskładnikowy klej na bazie żywicy z Praktikera, czy innego OBI? Bo szczerze mówiąc nie bardzo mam w okolicy gdzie się zaopatrzyć w coś specjalnie do roadbuilding'owych zastosowań.
Zapisane

Pozdrawiam,
Łukasz
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #6 : 19 Lipca 2013, 12:10:55 »

Np. Poxipol.
Zapisane

woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #7 : 19 Lipca 2013, 14:43:07 »

Coś w płynie, nie jestem na bieżąco z ofertą marketow ale są dwuskładnikowe w strzykawkach. Chyba Technicoll.
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #8 : 19 Lipca 2013, 14:56:40 »

Wszystkie epoksydowe żywice dwuskładnikowe, można "rozcieńczyć" alkoholem etylowym (spirytus nie wódka!) ale dodając max 10% objętości wymieszanej z utwardzaczem żywicy. Trochę przedłuża to proces utwardzania i żywica przez kilka dni może być bardziej elastyczna a nawet lekko lepka na powierzchni. Trwa to do całkowitego odparowania alkoholu.
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
siewicz

Wiadomości: 53

Bytom


« Odpowiedz #9 : 19 Lipca 2013, 18:40:45 »

Dzięki Panowie za pomoc, w pierwszej wolnej chwili biorę się za walkę z tym Smiley
Mam jeszcze parę pytań:
Czy miejsca zaznaczone na żółto (zdjęcie poniżej) są dobrze wybrane? (czyli praktycznie granica korka i plastikowego uchwytu)
Jak głęboko wiercić i czego się spodziewać w środku? (nie chciałbym się wwiercić w blank przypadkiem)
Zapisane

Pozdrawiam,
Łukasz
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #10 : 19 Lipca 2013, 19:03:57 »

Miejsce wybrane jest dobrze. W tych kijach korek jest klejony na blank żywicą, nie spodziewaj się tektury, szmat.  Niech to wiercenie trwa parę minut, delikatnie ale dojdź do blanku. Małe wiertełko, bez wiertarki tylko w palcach.
Zapisane
bedi

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #11 : 20 Października 2013, 16:14:33 »

witam !! rozebrałem parę pinacli do gołego blanku - o ile korek dało ukręcić ręką to uchwyt tak mocno przyklejony że tylko szlifierka dała mu rade .pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!