http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 02:58:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wymiana kilku przelotek - prośba o poradę
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wymiana kilku przelotek - prośba o poradę  (Przeczytany 3242 razy)
Bob.W.

Wiadomości: 11


« : 12 Października 2013, 22:00:24 »

Witam. Chodzi mi po głowie zrobienie z mojej wędki prawdziwej szpady. Albo zrobię to sam - w życiu nie zrobiłem nic wymagającego zdolności manualnych czego bym nie spieprzył; nie mam talentu, ale mam parcie, by wreszcie raz jeden coś mi wyszło - albo zrobi to Tomek Siudakiewicz i wtedy już on będzie wiedział najlepiej, ale co mi szkodzi znać inne opinie.

Uzbrojona jest dobrze; nie wszystkie przelotki będę wymieniał, bo nie ma takiej potrzeby. Pierwsza jest 30, szczytowa - 7. Tyle można znaleźć w opisie. Po drodze - prócz siódemek - musiałem kilka mierzyć i tu nie wiem dokładnie, bo ramki czarne, trudno odróżnić od porcelanki, a ja ślepy i mierzę centymetrem krawieckim...

Chodzi mi o to, by zmienić siódemki na czwórki i to nie jest problem. Problem jest w tym, jakie zastosować pomiędzy trzydziestką a pięcioma ostatnimi, które będą teraz czwórkami.

Przelotek jest bardzo dużo, ze szczytową 10. Gdybym robił sam, to oczywiście nie będę zmieniał ich ilości i przymocuję w tych samych miejscach.
Jak przejść od tej trzydziestki do tych czwórek? W tej chwili jest tak (ze znakiem "-" są oczywiście te, których nie jestem pewien - może 12, może 12.5, może 13?):
30, 12-13, 9-10, 8, 8, 7 , 7 , 7 , 7, 7
 
Tylko prośba do tych, co nie potrafią powstrzymać się od pisania o psychologii, ekonomii, filozofii:  załóżcie własny wątek, ten jest o przelotkach Smiley
Zapisane
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #1 : 13 Października 2013, 17:52:52 »

Z tej 30 schodzić na 12-13 to za duży skok moim zdaniem, lepiej dać ok 20. reszta może być.
Jak nie będą wymieniane wszystkie na raz przelotki, to lepiej sprawdzić jak wygląda ich masa. Jak będą za duże różnice w masie to będzie źle, wędka dużo straci  Smiley
Zapisane

Surfcasting
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #2 : 13 Października 2013, 19:10:28 »

Pewnie jest 16, błąd w pomiarze. 30,16,10,8,6,4....
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!