http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 05:12:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Złączenie na stałe składów
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Złączenie na stałe składów  (Przeczytany 7723 razy)
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« : 28 Października 2013, 09:33:42 »

Cześć,
Zakupiłem nowy kijek tzw 1+. Po pierwszych próbach nad wodą okazało się że blank powoli wysuwa się z rękojeści powodując luz.
Oczywiście nie da się tego zaakceptować ... jest to wada.
Oddałem na gwarancji i otrzymałem nowy, który może jest lepiej spasowany i styka się na większej powierzchni ale niestety również się wysuwa.
W związku z tym, że bardzo mi leży (poza tendencją do luzu) pomyślałem, żeby połączyć go z dolnikiem bezpowrotnie.
Długość transportowa będzie dla mnie akceptowalna. Czym wg Was powinienem to zrobić i w jaki sposób?

Tomek
 
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
_krzysiek_

Wiadomości: 149


Wrocław/Zielona Góra


« Odpowiedz #1 : 28 Października 2013, 10:53:49 »

Możliwe, że całą partia taka jest. Zanim zdecydujesz się na klejenie, natrzyj świeczką. Złóż, dopasuj często pomaga. Potem tylko uzupełnianie wosku w miarę użytkowania.
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #2 : 02 Listopada 2013, 17:38:06 »

Kiedyś zamawiając u Kawalca kijek dwuczęściowy , pierwszy w mojej przygodzie z przelotkami u góry, dostałem buteleczkę jakiejś mikstury do konserwacji połączenia. Jak chcesz to mogę podesłać Tobie na testy  Roll Eyes 
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #3 : 02 Listopada 2013, 18:12:31 »

Dzięki Panowie. Oddałem kijek w ramach reklamacji i mam nadzieję, że odeślą nowy bez tendencji do łapania luzów.
Póki co smarowałem mazią grafitową i efekt był jeszcze gorszy tzn łapał luzy szybciej.
Jaca@ co to za specyfik o którym piszesz?
Zastanawiam się czy ewentualnego połączenia na stałe można dokonać za pomocą żywicy epoxy?
Czy czasem nie będzie ona zbyt sztywna? Czy nie będę potrzebował czegoś bardziej elastycznego?
krzysiek@ masz na myśli nacieranie składu świecą ? Czy nakropienie płynnego wosku na skład?

Tomek
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #4 : 02 Listopada 2013, 18:34:41 »

Epidian 5 zmiesany z PAC w proporcji wagowej 1:1 będzie elastyczny.
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #5 : 02 Listopada 2013, 20:54:31 »

Woskiem? Płynny grafit jest dużo rozsądniejszym wyjściem. Kosztuje kilka zł, starcza na dziesiątki smarowań złącz.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
_krzysiek_

Wiadomości: 149


Wrocław/Zielona Góra


« Odpowiedz #6 : 02 Listopada 2013, 21:04:31 »

Nom. Woskiem, działa znakomicie.  Smiley
Zapisane
rd1_68

Wiadomości: 263


« Odpowiedz #7 : 02 Listopada 2013, 21:51:49 »

W pracowni BRC był dostępny taki płyn do połączeń o nazwie Ferrule Lube w jakiej kwocie nie pamiętam ale jest bardzo dobry.
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #8 : 03 Listopada 2013, 00:32:47 »

zrób sobie kij z jednego kawałka i po kłopocie. tudzież kup coś z drugiej ręki. czasem jak widzę oferty w dziale sprzedam to mnie pusty śmiech ogarnia. kije idą za bezcen :-)
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #9 : 03 Listopada 2013, 08:58:26 »

Ja bym polakierował końcówkę, tą która wchodzi w drugi element, albo podkleił żywicą, a później przeszlifował tak żeby wchodziła na styk
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #10 : 03 Listopada 2013, 11:02:38 »

czasem jak widzę oferty w dziale sprzedam to mnie pusty śmiech ogarnia. kije idą za bezcen :-)
pozdrówka
Też czasami przecieram oczy ze zdumienia, że kije poniżej ceny samego blanku stoją i nikt nie kupuje.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #11 : 07 Stycznia 2014, 08:11:13 »

Zakupiłem Carbon-Graphite Maver'a w aerozolu .... psiknąłem, poczekałem aż przyschnie i wchodzi jak trzeba. Kijek nie łapie luzów.
To tak dla dobra nauki i dla potomności Smiley
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!