http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 23:19:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  SANDACZ 2013
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: SANDACZ 2013  (Przeczytany 72567 razy)
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #270 : 08 Grudnia 2013, 21:38:43 »

Witam cieplutko. Podczas gdy KOLEJORZ rozklepywał wisełkę (2-0  Smiley ) ośmiu największych twardzieli z Poznania wystartował na wypad mikołajkowo- sandaczowy.Jaka była pogoda wszyscy wiecie .Takiego koszmaru jak żyję to jeszcze nie przeżyłem .Sam przejazd przez Poznań trwał 3 godziny . Sobota na wodzie to dopiero były jaja. Fala, silny wiatr i do tego śnieżyca. W niedzielę wszystko ustało i coś udało się wydłubać.

Śliczny zander i śliczna pogoda ok
Zapisane
PILOT

Wiadomości: 204



« Odpowiedz #271 : 25 Grudnia 2013, 13:08:10 »

Z brzegu, jakiś czas temu, ale było zimniej niż teraz;)
Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #272 : 27 Grudnia 2013, 13:56:32 »

Witam. Mam pytanko . Naoglądałem się troszkę filmów o łowieniu sandaczy na drop shota (dzięki rejestracja za filmik ok) . Macie jakieś doświadczenie w łowieniu tą metodą ? Wiem , że jest tu kilku twardzieli łowiących sandałki i może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami. Jak dla mnie metoda trochę monotonna i obawiam się ,że mógłbym się ..... Beer Beer Beer Beer Beer. Pozdrawiam i
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #273 : 27 Grudnia 2013, 14:31:06 »

Witam. Mam pytanko . Naoglądałem się troszkę filmów o łowieniu sandaczy na drop shota (dzięki rejestracja za filmik ok) . Macie jakieś doświadczenie w łowieniu tą metodą ? Wiem , że jest tu kilku twardzieli łowiących sandałki i może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami. Jak dla mnie metoda trochę monotonna i obawiam się ,że mógłbym się ..... Beer Beer Beer Beer Beer. Pozdrawiam i
Na upartego to można tym i kombinować. Mi się wydaje(i tak wskazuje doświadczenie), że kogut, guma, cykada nie mają sobie równych. Jak sandaczy jest dużo to można ale z pewnością nie jest to najskuteczniejsza metoda.
Zapisane



Fan jerkowania.
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #274 : 27 Grudnia 2013, 18:10:57 »

Koguta i gumę to bardzo dobrze znam, ale tutaj wyrażnie chodzi i łowienie sandałów w toni np. 2-3 nad dnem.
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
Gugcio

Wiadomości: 289


Hanau


« Odpowiedz #275 : 27 Grudnia 2013, 20:21:28 »

@Rolek, z tym lowieniem 2-3m nad to nie do konca bedzie to dzialac, chyba ze lapal bedziesz w pionie. Jesli machniesz 2m kijem na 40m to ze wzgledu na kat linki wabik bedzie wisial nienaturalnie nad podloga. Z tym DSem roznie bywa, dobre jesli Zedy ospale i stoja zbite na kupie.
Zapisane
rejestracja

Wiadomości: 9

St. Albans


« Odpowiedz #276 : 27 Grudnia 2013, 20:38:51 »

Witam. Mam pytanko . Naoglądałem się troszkę filmów o łowieniu sandaczy na drop shota (dzięki rejestracja za filmik ok) . Macie jakieś doświadczenie w łowieniu tą metodą ? Wiem , że jest tu kilku twardzieli łowiących sandałki i może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami. Jak dla mnie metoda trochę monotonna i obawiam się ,że mógłbym się ..... Beer Beer Beer Beer Beer. Pozdrawiam i

Na filmie nie jest pokazane łowienie na dropshota tylko tzw. łowienie wertykalne.

Ja zwykle preferuje rzucanie ale mam takie łowisko, gdzie bardzo fajnie sandacze reagują na przynęty zawieszone nad dnem. Nie ma reguły co danego dnia jest lepsze (rzucanie czy wertykal) trzeba sprawdzić. Czesto zdarza się, że po iluś tam rzutach stadko podchodzi pod samą łódź i wtedy bardzo fajnie łowi je się na przynęty wertykalne. Ale niegdy nie łowie wyzej niz powiedzmy 1m nad dnem bo sandacze w tym zbiorniku trzymają się raczej dna.

A o łowieniu wertykalnym możesz poczytać trochę tutaj: Spinning wertykalny

« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2013, 21:16:29 wysłane przez rejestracja » Zapisane
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #277 : 27 Grudnia 2013, 20:56:38 »

Koguta i gumę to bardzo dobrze znam, ale tutaj wyrażnie chodzi i łowienie sandałów w toni np. 2-3 nad dnem.
Wydaje mi się, że zestaw carolina rig lepiej by się nadał do Twoich celów. Z Drop Shotem to różnie bywa  tak jak pisze Kamil, na okonie to dobra technika z innymi rybami to różnie bywa.
A łowienie wertykalne jest zabronione przez RAPR - chyba, że coś się zmieniło.
Zapisane



Fan jerkowania.
rejestracja

Wiadomości: 9

St. Albans


« Odpowiedz #278 : 27 Grudnia 2013, 21:24:32 »

Zabronione to nie jest. Zanim powstał RAPR nikt nie słyszał łącznie z jego twórcami o spinningu wertykalnym. To jest raczej temat dla prawnika.
RAPR nie mówi o łowieniu wertykalnym a o ciągłym podnoszeniu i opuszcaniu przynęty w pionie a tym łowienie wertykalne nie jest - łowi się zazwyczaj w dryfie lub korygując spływ z nurtem przy pomocy silnika elektrycznego, często z przynetą zawieszoną nieruchomo nad dnem, ba nawet na dwie wędki, jedna w ręku, druga w uchwycie.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2013, 02:36:47 wysłane przez rejestracja » Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #279 : 28 Grudnia 2013, 18:18:24 »

Co do jednego masz rację. To sprawa dla prawnika, o ile jakiś chętny się znajdzie. Dla mnie wykłócanie się z jakimś gościem na łowisku nie jest tego warte. Na rybach głównie odpoczywam.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #280 : 28 Grudnia 2013, 18:29:50 »

Co do jednego masz rację. To sprawa dla prawnika, o ile jakiś chętny się znajdzie. Dla mnie wykłócanie się z jakimś gościem na łowisku nie jest tego warte. Na rybach głównie odpoczywam.
Ta mój kolega opowiadał o akcji z strażnikami SSR w Toruniu, którzy spirulino nazwali spławikiem i chcieli wlepić mandat. Czasami nie warto bo jak przysłowie mówi idioty nie przekonasz a sprowadzi Cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Więc podejrzewam, że w umysłach niektórych "strażników" wszystko co robi wędkarz nad wodą to kłusownictwo i metoda wertykalnego łowienia by nie przeszła.
Zapisane



Fan jerkowania.
Strony: 1 ... 17 18 [19] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!