http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 15:22:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Przeróbka rękojeści- Fenwick Smallmouth
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Przeróbka rękojeści- Fenwick Smallmouth  (Przeczytany 5138 razy)
czermin

Wiadomości: 22


« : 22 Grudnia 2013, 21:30:03 »

Od jakiegoś czasu łowię wędką Fenwick Smallmouth 205/18 g pod multik. Kij jest bardzo fajny i podoba mi się, jednakże trochę przeszkadza w nim długość dolnika- jest za krótki. Jestem przekonany, że ta sama wędka z multikiem przesuniętym dosłownie o 5-7 cm umożliwi mi dużo bardziej komfortowe wędkowanie i przede wszystkim holowanie większych ryb. W załączniku znajduje się prowizoryczne zdjęcie tego mam (1 z lewej) i tego, co chciałbym mieć. Czy znacie kogoś kto podjąłby się ów wyzwania w okresie styczeń-luty? Ile taka zmiana mogłaby kosztować?
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #1 : 22 Grudnia 2013, 21:45:35 »

Żeby zrobić to poprawnie trzeba rozebrać cały kij i uzbroić od nowa. Dużo roboty, ale robiłem już coś takiego.
Zapisane

robbox4

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : 23 Grudnia 2013, 08:15:12 »

A nie myślałeś żeby przedłużyć od dołu samą rękojeść? TO będzie najtańszy zabieg.
I najmniej inwazyjny.
Zapisane
czermin

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #3 : 23 Grudnia 2013, 15:42:58 »

Ah, chyba jednak trzeba będzie zmontować coś pod moją rękę przed majem  Grin dzięki za odpowiedzi Panowie :-)
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #4 : 23 Grudnia 2013, 21:09:23 »

A może dałoby radę ściągnąć dolny korek zrobić przedłużkę z rurki węglowej wklejonej  na spigocie..... zrobić tuleję z taśmy papierowej nasączonej żywicą, żeby była taka sama średnica od dołu i góry - oczywiście tylko na odcinku, na którym ma być osadzony nowy korek Laughing
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #5 : 23 Grudnia 2013, 21:58:36 »

A może dałoby radę ściągnąć dolny korek zrobić przedłużkę z rurki węglowej wklejonej  na spigocie..... zrobić tuleję z taśmy papierowej nasączonej żywicą, żeby była taka sama średnica od dołu i góry - oczywiście tylko na odcinku, na którym ma być osadzony nowy korek Laughing

da radę, ale trudno idealnie dopasować średnicę i później szlifować, żeby zrównać (szpachla, nierówności itp.) Roll Eyes ale nie jest to niemożliwe. Można zrobić samemu, szkoda tylko zepsuć wizualnie świetną rękojeść  Undecided
Zapisane

Tomek
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #6 : 23 Grudnia 2013, 22:07:02 »

Albo korek zostawić, tylko zaślepkę wywalić, osadzić przedłużkę blanku, nakleić korek w identycznym kolorze i dotoczyć na pacjencie?
Zapisane
Pan Bartosz

Wiadomości: 50


Grodzisk Wlkp.


« Odpowiedz #7 : 24 Grudnia 2013, 09:13:54 »

Z dotoczeniem Smiley dobra myśl !!! Chyba najbardziej i najszybciej wykonalne....
Zapisane

C&R
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #8 : 24 Grudnia 2013, 09:23:45 »

Albo korek zostawić, tylko zaślepkę wywalić, osadzić przedłużkę blanku, nakleić korek w identycznym kolorze i dotoczyć na pacjencie?
Sory, ale uśmiałem się, jak wyobraziłem sobie toczenie rękojeści na uzbrojonej wędce w jednym kawałku Wink
Wystarczy suwmiarka i można dotoczyć idealnie 'poza pacjentem'
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #9 : 24 Grudnia 2013, 10:29:56 »

No tak nie przemyślałem Laughing w trawelku pewnie dałoby radę, ale nie w jednym kawałku Cheesy
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #10 : 24 Grudnia 2013, 10:46:17 »

Albo korek zostawić, tylko zaślepkę wywalić, osadzić przedłużkę blanku, nakleić korek w identycznym kolorze i dotoczyć na pacjencie?
Sory, ale uśmiałem się, jak wyobraziłem sobie toczenie rękojeści na uzbrojonej wędce w jednym kawałku Wink
Wystarczy suwmiarka i można dotoczyć idealnie 'poza pacjentem'

Nie do końca z tym się zgodzę. Często zdarza mi się robić ostatnie szlify albo poprawki na wklejonej rękojeści. Wędka jest centrycznie podparta w trzech miejscach i wszystko kręci się jak należy.

A nie myślałeś żeby przedłużyć od dołu samą rękojeść? TO będzie najtańszy zabieg.
I najmniej inwazyjny.

A co z wyważeniem? Rurka, klej, dodatkowy korek to waga, która w oryginalnej konstrukcji nie była uwzględniona. To bezsensowne rzeźbienie. Jedyna rozsądna droga to rozbrojenie i ponowne uzbrojenia z uwzględnieniem wszystkich zasad sztuki.
Zapisane

robbox4

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #11 : 24 Grudnia 2013, 12:03:37 »

5 cm przedłużenia nie zmieni wyważenia. A wręcz może poprawić.
Zabieg przerabiania całości żeby przesunąć uchwyt o 5cm jest nieekonomiczny. Do tego dochodzi potem poprawka w spacingu czyli nie montujemy już w tych samych miejscach przelotek. Zabieg przedłużenia od dołu rękojeści jest wg. mnie najbardziej sensowny i nie wpływający w dużym stopniu na parametry.
NO ale każdy ma swój punkt widzenia.
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #12 : 24 Grudnia 2013, 15:14:20 »

Trochę z innej beczki. Jak tam jest rozwiązane mocowanie kołowrotka (czym się kręci, abu go zamocować)? Można gdzieś kupić taki uchwyt?
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!