http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 11:33:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  SANDACZ 2014
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: SANDACZ 2014  (Przeczytany 38852 razy)
hubercik

Wiadomości: 144


Warszawa/Ostrowiec Świętokrzyki


« Odpowiedz #60 : 04 Sierpnia 2014, 16:46:24 »

W końcu i mi się poszczęściło  Smiley Sandacz złowiony w samo południe, +/- 70cm - niemierzony dokładnie bo szybko wrócił do wody Wink

Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami

Hubert
rd1_68

Wiadomości: 263


« Odpowiedz #61 : 04 Sierpnia 2014, 18:12:02 »

Gratki fajny okaz.
Zapisane
spigot

Wiadomości: 207


Jelenia Góra


WWW
« Odpowiedz #62 : 24 Sierpnia 2014, 22:48:35 »

Bardzo ciekawa dyskusja.
Może ktoś z Was pomoże mi rozwiązać zagadkę. Najważniejsza informacja - sandacz jest w zbiorniku. Głębokość na 75% wody 1-3m, 25% wody 3-6m. Na początku sezonu był na typowych miejscach, czyli brzegowe, płytkie i twarde spady. Obecnie brań nie ma ani na płytszej ani na głębszej wodzie. W pewnej części jest też trochę roślinności, przyznam że tam nie szukałem. Drobnicę widać przy powierzchni na całym zbiorniku - na woblery też nie biorą. Woda przepływowa, wpada i wypada mała struga wodna. Będę wdzięczny za pomysły.



Witajcie

Widzę, że w tym roku sandacze wszystkim dają popalić. Przemku czy próbowałeś w nocy Huh Linia brzegowa nawietrzna, lub płytkie blaty? W dzień sandacz jak wampir ucieka w zacienione lub ciemne miejsca. W Twoim przypadku to zielsko (ciężki temat)

Odnośnie powyższych wypowiedzi bardzo ciekawie opisujecie temat. Jeśli miałbym coś dodać, sandacz to nieregularna ryba. Na jednej z wód moich okolic doczekaliśmy się mocnego rocznika 50-55cm, który rok temu brał jak na zawołanie. W tym roku najlepiej pasowałoby słowo (zjedli wszystko) choć jest to nie realne. Ten gatunek wciąż mnie zaskakuje i choć trochę się za nim uganiam- to nadal jestem głupi ;-) Nie zapominajcie, że sandacz to dobry kumpel okonia. Dla mnie to wielka wskazówka, którą zawsze się kieruję.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2014, 22:50:44 wysłane przez spigot » Zapisane

Pozdrawiam:
______________
spigot

http://www.castmania.pl
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #63 : 25 Sierpnia 2014, 20:05:53 »

Hej!

Ja rowniez zauwazylem niska aktywnosc sandacza w sierpniu w tym roku. Tu chcialbym zaznaczyc, ze ja nigdy nie lowilem sandacza w polskich rzekach, czy w zadnych rzekach. Moje doswiadczenie w polowie tej ryby jest oparte na lowieniu na bardzo duzych jeziorach w szwecji(okolo 170 km kwadratowych), jednak jego zachowanie jest podobne niezaleznie od lowiska. To nie jest regula, ale zauwazylem na podstawie obserwacji, ze lowie coraz mniejsze okazy w miare uplywu letnich dni. Sierpien byl zawsze dosyc obfity, ale waga lowionych ryb byla duzo nizsza. Dzisiaj mialem kilkugodzinny wypad i zlapalem 6st przy 10 kontaktach. Wszystkie zlowiowione sandacze byly okolo 40cm. Nie wiem czy mozna to nazwac regula, gdyz w sierpniu 2012 roku lowilem za kazdym wypadem okazy miedzy 2,5-4,5kg. To tylko potwierdza regule, ze sandacz regul nie lubi. Dzisiaj mialem eldorado przez 2 godziny, ktore zamarlo z pierwszymi piorunami. Wszystkie ryby braly na 12m glebokosci niezaleznie od glebokosci wody(12-25m) przy temperaturze wody 16,68 C. Pazdziernik jak dotad byl zawsze dobrym miesiacem na polow sandacza

Mvh
Kristofer
Zapisane
rd1_68

Wiadomości: 263


« Odpowiedz #64 : 25 Sierpnia 2014, 22:12:21 »

Mvh
Kristofer na jakie przynęty poławiasz Sandacza w Szwecji bo wybieram się tam końcem września , a kontaktu z Sandaczem tam nie miałem.
Zapisane
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #65 : 26 Sierpnia 2014, 00:18:35 »

Hej!

Dzieki za pytanie
Przepraszam, ze pisze z przyzwyczajenia Mvh, ale to jest skrot ktory znaczy pozdrowienia
Do tematu przynety na sandacza, to ja lowie glownie na gume i woblery. Woblery stosuje w trollig, a gumy do typowego spinningu. Spinning w szwecji, to kiedy poslugujesz wedka z multipli.
W miesiacach letnich czesto lowie na trolling i uzywam woblerow Bomber 15A Suspending w kolorach srebrno-niebieski  w dzien lub CLF(clown flash) wieczorem lub noca. Moim ulubionym woblerem jest rowniez Bomber Ecxalibor B15AB Suspending w kolorze AP-R. te woblery moim zdaniem sa idealnie dopasowane do mozliwosci "polykowych" sandacza. Na te zlapalem okolo 70 sandaczy w tym roku, a nie lowilem czesto ze wzgledu na odwiedziny rodziny i liczne wyjazdy.
Jednak najbardziej lubie lowic na przynety gumowe. U mnie dominuja gumy zakonczone ogonen "V" niezaleznie, czy lowie z opadu czy metoda wertykalna, ktora tez jest opadem. Praca tej przynety jest dopasowana do mentalnosci sandacza, ktory bardzo rzadko atakuje przynety o agresywnej pracy. Dlaczego sandacz tak sie zachowuje jest dobrym pytaniem, ale ja nie potrafie na to odpowiedziec. Dlatego nie uzywam gum"Relax Kopyto", gdyz one pracuja tylko wtedy, kiedy sciagasz przynete. Natomiast bardzo czesto sandacze atakowaly gumy z ogonem"V" kiedy nawet staly bez ruchu. Ja najczesciej uzywam gum Lunker City Fin-s Fish o dlugosci 6 cali, ale moja ulubiona guma jest produkt szwedzki firmy"Westin" Twin Teez rowniez 15cm albo 20cm jezeli jest gleboko.

Kristofer
Zapisane
rd1_68

Wiadomości: 263


« Odpowiedz #66 : 26 Sierpnia 2014, 16:18:01 »

Witam i dziękuję za podpowiedzi , sprawdzę to na miejscu.
Pozdrawiam
Robert
Zapisane
KR FISHING

Wiadomości: 110


« Odpowiedz #67 : 26 Sierpnia 2014, 18:01:14 »

Już jest lepiej..
Połakomił się na Berkley'a Gotam Shad





Zapisane

Pozdrowienia!
Remik
- Pure Fishing
- http://www.kr-fishing.pl
rd1_68

Wiadomości: 263


« Odpowiedz #68 : 26 Sierpnia 2014, 20:04:34 »

Piękne , gratulacje.
Zapisane
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #69 : 27 Sierpnia 2014, 10:47:31 »

Śliczna ryba i śliczne zdjęcie. Graty !!
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #70 : 27 Sierpnia 2014, 11:19:58 »

 ok Brawo! Smiley
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #71 : 27 Sierpnia 2014, 15:46:48 »

Super ujęcie  ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« Odpowiedz #72 : 27 Sierpnia 2014, 18:48:25 »

Znam to miejsce! Gratulacje!
Zapisane
Pyzdra

Wiadomości: 272


Legionowo

Ryby są oslizłe i śmierdzą!


« Odpowiedz #73 : 27 Sierpnia 2014, 19:00:13 »

Piękny,zdrowy okaz ok
Gratulacje i zazdroszczenia Laughing
Zapisane

saw_olsztyn

Wiadomości: 106


Olsztyn


« Odpowiedz #74 : 06 Września 2014, 22:42:08 »

Dziś testowałem jaxona  Grin xt-pro do 120g, miał być do jerków ale to nieporozumienie za to do gum całkiem się nie najgorszy. 


 
Zapisane

Pozdrawiam!
Sławek Sobolewski
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!