http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 10:20:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Terkotka w ryodze
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Terkotka w ryodze  (Przeczytany 22896 razy)
mariuszr

Wiadomości: 66

szczytno


« : 06 Kwietnia 2014, 08:14:01 »

Witam.Koledzy wielu z was posiada ryogi,wielu zapewne rozbierało je w drobny mak dlatego do was pytanie.Jaka część (blaszka ,drucik )itp.opdpowiada za terkotkę w tym multiku,i czy możliwym jest zegarmistrzowskim sposobem skopiowanie takiego cuda i dołożenie
 w innych multiplikatorach?
Pozdrawiam!
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #1 : 06 Kwietnia 2014, 10:48:23 »

http://www.fishing-test.pl/ft/foto/multiplikatory/daiwa/daiwaz2020shl_010.jpg

Za terkotkę odpowiada malutki pin, główne koło przekładni jest do tego podfrezowane, a pin jest zamontowany w podkładce hamulca na sprężynce. Teoretycznie jest to do wykonania, ale praktycznie będzie bardzo ciężko
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2014, 10:50:26 wysłane przez snow_87 » Zapisane
mariuszr

Wiadomości: 66

szczytno


« Odpowiedz #2 : 06 Kwietnia 2014, 12:31:25 »

Znaczy najtrudniej było by wyfrezować w przekładni ten otworek zgadza się?
Zapisane
mariuszr

Wiadomości: 66

szczytno


« Odpowiedz #3 : 06 Kwietnia 2014, 12:35:09 »

ten pin i otworek jest chyba okrągły czyli mały problem chyba że zle widzę
Zapisane
Rogalson

Wiadomości: 100


Warszawa


« Odpowiedz #4 : 06 Kwietnia 2014, 14:25:28 »

Działa podobnie jak terkotka gwiazdy hamulca, ale opiera się chyba na przekładni. Wszystko jest do zrobienia, ale weź pod uwagę trud, ryzyko wiercenia tam dziur i ewentualne późniejsze komplikacje. Producenci raczej nie przewidują zmian konstrukcyjnych swoich przekładni.
Zapisane

Catch & Reklamówka
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #5 : 06 Kwietnia 2014, 18:30:08 »

Pin i jego gniazdo to może i nie problem. Ciekawi mnie jak zamierzasz zrobić ząbki po wewnętrznej stronie przekładni?
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
mariuszr

Wiadomości: 66

szczytno


« Odpowiedz #6 : 06 Kwietnia 2014, 19:31:58 »

Po Twoim poście zrozumiałem dokładnie o co biega ,ja nigdy nie rozbierałem multiplikatora a tym bardziej ryogi stąd ten post,a wracając do tematu wyfrezowanie środka przekładni dyskfalifikuje moje płonne nadzieje .Dzięki  wszystkim za wyjaśnienie .
Pozdrawiam
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #7 : 06 Kwietnia 2014, 21:05:29 »

Sam zastanawiałem się nad dorobieniem terkotki do liberto pixy, ale pierw muszę zmienić całkowicie hamulec (zastosować więcej tarcz i podkładek) terkotkę chciałbym wcisnąć pomiędzy dwie tarcze hamulca - konkretnie między ostatnią i przedostatnią podkładkę. Ostatnia jest najgrubsza. więc w niej będę wiercił otwór prawie na wylot (prostopadle do płaszczyzny podkładki, a nie równolegle jak w Ryodze) i tam mam zamiar wcisnąć pin od terkotki, przedostatnią podkładkę będę nawiercał (również prostopadle). Co z tego wyjdzie to nie mam pojęcia, ale wydaje mi się że można spróbować, bo nawet jeśli podkładka się uszkodzi, to koszt nowej to około jednego dolara. Na razie czekam na części, jak przyjdą i operacja się powiedzie, to z pewnością się pochwalę.
Zapisane
mariuszr

Wiadomości: 66

szczytno


« Odpowiedz #8 : 06 Kwietnia 2014, 21:15:23 »

Nie głupie to co piszesz mam nadzieję że się powiedzie ,czekam z niecierpliwością.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #9 : 07 Kwietnia 2014, 10:12:20 »

Terkotkę posiadały już multiplikatory 20-30 lat temu  Smiley
Na przykład stare Abu 5000C/5001c, 2500c, 1601c. W większości nowych klasyków można sobie zamontować grzechotkę wymieniając główny tryb przekładni (na taki z blaszką w miejscu hamulca) i metalową tarczę dociskającą hamulec cierny (na taką z dziurkami) i mamy miły dźwięk grzechotki przy wysuwaniu linki.
Zapisane

MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #10 : 07 Kwietnia 2014, 11:47:20 »

Chodzi tylko o kołowrotki Abu czy może jeszcze jakiś producent posiada takie rozwiązanie? Pytam, bo może zamiast kombinować, lepiej kupić gotowe rozwiązanie i mieć problem z głowy
Zapisane
_krzysiek_

Wiadomości: 149


Wrocław/Zielona Góra


« Odpowiedz #11 : 07 Kwietnia 2014, 16:38:58 »

Raczej tylko ABU, nie wiem czy ktoś jeszcze stosował podobne rozwiązanie. Zresztą to rozwiązanie w ABU ma jeden minus. Blaszka w kole napędowym zabiera miejsce powierzchni okładzin hamulcowych. Pierścień okładziny jest mniejszy.
Zapisane
godski

Wiadomości: 274


« Odpowiedz #12 : 08 Kwietnia 2014, 09:06:55 »

Chodzi tylko o kołowrotki Abu czy może jeszcze jakiś producent posiada takie rozwiązanie? Pytam, bo może zamiast kombinować, lepiej kupić gotowe rozwiązanie i mieć problem z głowy

Shimano Exsence DC ma również terkotkę. Ale nie rozkręcałem, więc nie wiem czy mechanizm jest podobny.
Zapisane
mariuszr

Wiadomości: 66

szczytno


« Odpowiedz #13 : 08 Kwietnia 2014, 14:28:46 »

Chodzi tylko o kołowrotki Abu czy może jeszcze jakiś producent posiada takie rozwiązanie? Pytam, bo może zamiast kombinować, lepiej kupić gotowe rozwiązanie i mieć problem z głowy

Shimano Exsence DC ma również terkotkę. Ale nie rozkręcałem, więc nie wiem czy mechanizm jest podobny.
Zapisane
mariuszr

Wiadomości: 66

szczytno


« Odpowiedz #14 : 08 Kwietnia 2014, 14:31:33 »

szkoda że jeszcze nierozkręcałeś może by coś przypasowało do aldebarana bfs xg z tego exence
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!