http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 01:38:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Szczupak 2014
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szczupak 2014  (Przeczytany 60935 razy)
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #15 : 26 Maja 2014, 13:11:43 »

Nikt sie nie chwali Huh, czy taka sama nędza jak u mnie? Roll Eyes Undecided
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #16 : 26 Maja 2014, 13:27:53 »

Ja wczoraj byłem na 2-3h, parę rybek złowiłem, największy około 70





« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2014, 13:29:45 wysłane przez wobler129 » Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #17 : 26 Maja 2014, 13:52:52 »

Nikt sie nie chwali Huh, czy taka sama nędza jak u mnie? Roll Eyes Undecided

nędza to za mało powiedziane... ale u mnie wody bardzo przełowione... dzisiaj dwa okonki i dwa "widelce"  Roll Eyes
Zapisane

Tomek
PLECIONA

Wiadomości: 679


Denmark

ZIG ZAG Action!


WWW
« Odpowiedz #18 : 26 Maja 2014, 13:55:27 »

Nikt sie nie chwali Huh, czy taka sama nędza jak u mnie? Roll Eyes Undecided

Prędzej zawzięci korbiarze Wink Fishing
Zapisane
griN88

Wiadomości: 69


Poznań


« Odpowiedz #19 : 28 Maja 2014, 19:44:40 »

To i ja wrzucę jakieś dwie sztuki  Fishing

kij Phenix UMBX-700ML i nowe metanium w akcji


Zapisane

prawdziwi ludzie to ci którzy potrafią się dziwić
hm62

Wiadomości: 44



« Odpowiedz #20 : 29 Maja 2014, 20:36:39 »

W dniu dzisiejszym pogoda na tyle się poprawiła,że mogłem wypłynąć.Efekty na załączonych zdjęciach.Zaczęło się standardowo od 64 cm

później była już tendencja wzrostowa  Grin
85 cm

101 cm




sądzę,że dzień dziecka w tym roku przyszedł wcześniej   Grin Grin Grin
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych Smiley
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #21 : 29 Maja 2014, 20:37:57 »

Gratulacje!
Zapisane



Fan jerkowania.
salmon1977

Wiadomości: 31


« Odpowiedz #22 : 30 Maja 2014, 18:06:26 »

Gratki brachu  Shocked szykuj whyskacza jak przyjade  ok Laughing Beer
rozpykałes te lowisko prawidlowo,obadam je zabawkami gdy przyjade 15cm+  Grin
Zapisane
hm62

Wiadomości: 44



« Odpowiedz #23 : 30 Maja 2014, 19:46:09 »

Kupiłem Lauders'a i nie mam z kim go rozpracować  Laughing ok Wpadaj
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych Smiley
PLECIONA

Wiadomości: 679


Denmark

ZIG ZAG Action!


WWW
« Odpowiedz #24 : 31 Maja 2014, 08:49:48 »

Gratuluję koledze @Komar!  Upominek za majowy połów wędruje do niego. Dziękuję wszystkim zainteresowanym Smiley. Połamania!
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2014, 21:59:40 wysłane przez PLECIONA » Zapisane
ppludrok

Wiadomości: 106


Łódź

Shotgun


« Odpowiedz #25 : 05 Czerwca 2014, 18:17:34 »

Mój pierwszy większy szczupak:-) foto w deszczu z aparatu 1mpx z komórki... no ale lepsza taka pamiątka niż wcale. Złowiony dwa razy w odstępie 2h. Ładnie ubawiony, czerwone końcówki płetw i nie wiedzieć czemu praktycznie zero uzębienia. Tak przy okazji, jak szybko rosną szczupaki?
Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #26 : 05 Czerwca 2014, 19:39:43 »

A co urósł w dwie godziny? Ładny gratulacje. Pozdrawiam Paweł.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #27 : 05 Czerwca 2014, 19:52:50 »

Szczupak rośnie w różnym tempie w różnych warunkach. W zimnych wodach, ubogich w pokarm wzrost będzie bardzo powolny. Ciepłe i obfite w pożywienie wody sprawiają, że przyrosty roczne są bardzo duże. Oczywiście wpływ ma też rodzaj wody (płynąca/stojąca), ale to chyba raczej wypadowa wspomnianych wcześniej dwóch głównych warunków. Zauważ, że często spotyka się duże szczupaki w płytkich (szybko nagrzewających się wodach) pełnych drobnicy zbiornikach. Tam drapieżnik ten rośnie dość szybko. Z kolei dobre, ale nie aż tak szybkie przyrosty mają szczupaki w jeziorach sielawowych.

Reasumując - wyższa temperatura przyspiesza metabolizm. Sam podwyższony metabolizm to jednak za mało, bo trzeba jeszcze mieć czym zapchać brzuch. Oczywiście jest jeszcze czynnik hamujący, czyli natlenienie wody. Im wyższa temperatura tym (najczęściej) mniej tlenu w wodzie. Tyle mojej wiedzy ogólnej.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #28 : 05 Czerwca 2014, 21:47:01 »

Tomek to dość dobrze nakreślił. Trzeba pamiętać o jednej rzeczy.Po odbyciu tarła szczupaki chcą się zregenerować i odzyskać formę. Szukają stołówek, czyli stad białorybu i za nimi podążają. Wszystko zależy od charakteru wody, rejonu, a więc i temperatur w nim występujących. Wbrew pozorom, szczupak nie jest rybą tak ciepłolubną, jak większość  jego ofiar. Jednak coś jeść musi. Między bajki włożyć należy teorię, iż bierze tylko z rana, bądź w godzinach wieczornych. Okazy łowi się w ciągu całego dnia.Natomiast noc nie jest dobrą porą na tego drapieżnika.Ciężko ująć jednoznacznie przyrosty tego drapieżnika. Zależy to od wielu czynników: charakter wody ( stojąca bądź pływająca), głębokości średniej ( przeważającej) danej wody, dostępności naturalnego pokarmu, ukształtowania dna (musi gdzieś czatować, pod osłoną czegoś). Okazy wymykają się tej ocenie. To samotniki, potrafiące przemierzać tonie i wychodzące na płycizny. Przy dorosłych płciowo i powyżej osobnikach, przyrost masy zwiększa się ( wzrastają możliwości pochwycenia większych ofiar, co jest dość istotne w przypadku tego  drapieżnika) Zauważcie jedno, szczupak jako jedyny drapieżnik naszych wód da się łowić na przynęty o największej rozpiętości. Nawet sum tego nie potrafi. Po około 3-4 latach w zależności od środowiska, w którym przebywa może przyrosnąć od 1 do 2 kg na rok. W budowie ciała się to inaczej przedkłada, oczywiście też zależy od środowiska wodnego, w którym dane osobniki występują.Mam na myśli sytuację, gdzie niejednokrotnie widzieliśmy zdjęcia metrówek. Ale jedna spasiona, tłusta taka pełna. A druga taka mimo iż długa, to chudziaczek. Menu, i dostępność do niego, to je różni.I jeszcze jedna rzecz. Ubarwienie. Jedne są piękne, inne mniej. Szczupak należy do grupy ryb, które częściowo barwą ciała przystosowują się do barwy wody, do środowiska, w którym przebywają.A więc wzór jest ten sam, ale tło ciemniejsze, bądź jaśniejsze. Wyrazistość cętek też zróżnicowana. Dobra, nie będę pisał książki. To tak ogólnie.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2014, 22:03:53 wysłane przez Novis » Zapisane
ppludrok

Wiadomości: 106


Łódź

Shotgun


« Odpowiedz #29 : 05 Czerwca 2014, 21:57:05 »

Dzięki za info :-) Pozdrowienia.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!