http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 21:37:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wędzenie ryb
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wędzenie ryb  (Przeczytany 4552 razy)
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« : 14 Lipca 2014, 20:55:54 »

Witam w dobie C&R mam takie pytanko do forumowiczów wędzi ktoś z was czasem swoje zdobycze???
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
zz1964

Wiadomości: 51


« Odpowiedz #1 : 14 Lipca 2014, 22:30:17 »

My swoje zdobycze wypuszczamy po zrobieniu zdjęcia Fishing
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #2 : 15 Lipca 2014, 09:37:07 »

Nawet bez zdjęcia....
Zapisane
spoon 57

Wiadomości: 125


warszawa


« Odpowiedz #3 : 15 Lipca 2014, 10:10:35 »

Witam Panowie.

Przedmówcy mają rację. Ryby złowione dziko, lądują z powrotem w wodzie. W szczególności w polskich wodach.To fakt. Często nawet bez foty.
Jest pewne ale:
Na łowiskach specjalnych często obowiązuje zasada, by złowione ryby zabierać z sobą.  Np: pstrągi. Komercja. Albo, właściciel takiego łowiska przeznacza ryby do konsumpcji gości.
Na zagranicznych wyjazdach łowi się naprawdę dużo ryb, i ja osobiście nie widzę powodu dla którego 1-2szczupaków w przedziale 60-70 cm nie zabrać do wędzenia na gorąco. To chyba nie jest grzech.
Jasne, ze są książki kucharskie, internet,wskazówki w prasie wędkarskiej-chociażby świetne artykuły Wojtka Charewicza w WW. Od Niego nauczyłem się w tym temacie  bardzo dużo.
I też chętnie popytałbym Kolegów po kiju:
Panowie, macie może jakieś swoje, czy regionalne sposoby wędzenia ryb.
Lubię łowić, ale lubię też gotować.

pozdrawiam
Alek
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #4 : 15 Lipca 2014, 10:58:16 »

ja co najmniej od roku usiłuję zabrać jakiegoś szczupłego żeby go pożreć...  Laughing i gdyby nie fakt, że mam sklepy, umarłbym z głodu, bo maluszki się wieszają.  Roll Eyes
Zabranie co pewien czas rybki - na przykład na wakacjach, żeby z dzieciakami zjeść świeżą, pokazać im, jak prawdziwy wędkarz (w domyśle może być "mężczyzna"  Cool) potrafi odnaleźć się w sposobie postępowania związanym ze złowieniem rybki, jej sprawieniem, przygotowaniem i zjedzeniem - w tym w mojej ocenie nie ma nic złego. Generalnie robię tak, jak złowię karpia, lina, kilka płoci (a łowię rzadko białe ryby) i raczej tylko wakacje albo jakiś wypad weekendowy - w domu moja małżonka by torsji dostała na widok łusek "latających" po kuchni  Grin Grin Grin Drapieżce ostatnimi czasy w 100% wrzucam z powrotem do macierzy  Roll Eyes
Co do wędzenia - mój funfel wędzi, ma wędzarkę na placu - jako że jeździ ze mną, też nic nie łowi i wędzi nabytki z Lidla  Grin Grin Grin
Zapisane

Tomek
spoon 57

Wiadomości: 125


warszawa


« Odpowiedz #5 : 15 Lipca 2014, 11:05:12 »

I jak tu odmówić Ci, Kolego racji Grin
Nie mniej jednak ponawiam prośbę o przepisy wędzarnicze Kolegów.

pozdrawiam
Alek
Zapisane
hm62

Wiadomości: 44



« Odpowiedz #6 : 15 Lipca 2014, 15:24:43 »

Będąc kiedyś w Danii ,gospodarz zaprosił nas na wędzonego pstrąga,tzw.solankę albo jak ktoś woli zalewę w której pstrągi przeleżały noc, konstruawał z przryprawy do ryb z marketu i wody.a ryba wędzona była na drewnie olchowym,kurczę jak sobie to wspominam to aż mi ślinka cieknie. ok
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych Smiley
Duży

Wiadomości: 396


Przeźmierowo


« Odpowiedz #7 : 15 Lipca 2014, 16:23:39 »

W sierpniu na spotkaniu w Żarnowcu będziemy wędzić pstrągi na gorąco.Zalewę sporządzam tak.
Na1litr wody daję trzy łyżki soli
15 ziaren pieprzu 10 ziaren ziela angielskiego
kilka liści laurowych1 cebulę rozkrojoną
1 łyżkę papryki suszonej w płatkach, słodkiej
można też dodać suszonego majeranku
To wszystko zagotowujemy  ipo ostudzeniu zalewamy na min 12 godz ryby ,a potem tylko wędzić. smacznego.
Zapisane

Duży
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #8 : 16 Lipca 2014, 08:38:25 »

I o taka dyskusje mi chodzi.    Również jestem za cr ale trochę tematu chętnie od kolegów posłucham. Np jak długo trzeba wędzić?  Takiego 300-600g pstrąga
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
hm62

Wiadomości: 44



« Odpowiedz #9 : 16 Lipca 2014, 08:52:40 »

Myślę,że ok.godziny
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych Smiley
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #10 : 16 Lipca 2014, 10:02:00 »

A czym się różni wedzenie na zimno od na gorąco?
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
witeg

Wiadomości: 89


« Odpowiedz #11 : 26 Sierpnia 2014, 08:52:21 »

Pewnie spóźniona odpowiedź, ale co tam. :-)
Różni się temperaturą wędzenia.
Na zimno wędzi się w temp. do dwudziestu kilku stopni, przez kilka dni, a nawet tygodni, wędliny są trwałe, zawierają mało wody.
Na gorąco wędzi się dość krótko (godzina, kilka godzin, zależnie od tego co wędzimy) w temperaturze w okolicach 60-80 stopni wędliny zawierają sporo wody, są przeznaczone do szybkiego spożycia.
Wędzenie na ciepło jest tak pomiędzy zimnym a gorącym wędzeniem.
Zapisane
bigfish

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #12 : 08 Grudnia 2014, 15:36:02 »

Ja swego czasu zacząłem wędzić swoje rybki. Ale profesjonalnej wędzarni nie mam. Kupiłem szafę metalową http://www.promag.pl/Meble_metalowe i wykorzystuję ją jako wędzarnię właśnie. Generalnie idzie odczuć różnicę między taką rybką uwędzoną w sklepie a samemu wędzoną. Po prostu te robione samemu są jakieś takie smaczniejsze. Trudno to określić, ale nawet pachną lepiej. Ja najbardziej lubię oczywiście wędzoną makrelę, ale wiadomo, że takich zdobyczy to właściwie się nie ma nigdy  Undecided Firma ma teraz jeszcze sklep online http://e-promag.pl
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2015, 20:25:51 wysłane przez bigfish » Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!