http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 16:45:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Stren Super Braid - ciekawostka
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Stren Super Braid - ciekawostka  (Przeczytany 11447 razy)
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« : 20 Maja 2007, 14:05:03 »

Chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi plecionki Stren Super Braid, którą ostatnio można spotkać na allegro.



W zeszłym roku kupiłem prosto  USA, 4 szpulki oryginalnej plecionki Stren w różnych grubościach (10, 14, 20 i 30lb). Przykład tej plecionki po prawej stronie.

W weekend odebrałem ten sam model plecionki, zakupiony na allegro, z tym, że 40lb (na zdjęciu po lewej). Pierwsze, na co zwróciłem uwagę, to kolor. Allegrowa, jest dużo bardziej jasna. Po drugie splot plecionki jest inny. Może to wynika z grubości, ale splot w 20 i 30lb wygląda podobnie. Po trzecie różnice na pudełkach. Allegrowa ma np. dodatkowy napis made in USA. I na koniec inna szpulka. Oryginalna z USA jest nawinięta na czarną szpulę i w miarę równo. Ta allegrowa jest nawinięta dość chaotycznie na białą szpulę i dodatkowo ma inną nakleję na szpuli.

Testowanie allegrowego Strena dopiero przede mną, ale na pierwszy rzut oka nie wygląda tak dobrze jak plecionka zakupiona w USA. Splot i kolor przypomina dokładnie PowerPro sprzedawane także na allegro. Nie chcę ferować wyroku, ale coś mi tu nie pasuje. W każdym bądź razie ta allegrowa 40lb, jest na pierwszy rzut oka daleka od jakości modelu z USA. W przyszłym tygodniu ostro nią połowię i sprawdzę ją w warunkach łowiska.

To tyle. Napisałem to w ramach małej ciekawostki.

WYJAŚNIENIA PONIŻEJ
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2007, 20:10:56 wysłane przez Urso » Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #1 : 20 Maja 2007, 20:20:48 »

Ale mnie wystraszyłeś Wink. Szybko otworzyłem pudełko - czarna szpula i okrągła nalepka. Uff Smiley

Ukłony
Leszek
Zapisane
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #2 : 20 Maja 2007, 22:19:51 »

 Grin

Oglądałem dzisiaj zdjęcia Strena na allegro. Jest już 20lb oraz 30lb. Karton i szpulka od 30lb wygląda zupełnie inaczej niż wersja z USA. Jeśli to nie jakaś stara wersja, to jestem przekonany, że to kolejny bubel.
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Azzazzello

Wiadomości: 76


« Odpowiedz #3 : 20 Maja 2007, 22:49:42 »

Hm...Urso...znam gościa co sprzedaje na allegro te streny i PP, i wiem, że on wszyztsko kupuje bezpośrednio w USA u dużego sprawdzonego dostawcy... Ja sam dostałem od niego dawno temu 10funtowego streniaka, opakowanie identyczne jak to co napisałeś "nook"...testuje już 3 mies. i bardzo dobra jest, strasznie mocna, ani razu nie zawiodła.
Kolor szpuli i szczegóły na opakowaniu o niczym nie świadczą, bo producenci czasem robią zmiany...a jakby ktoś chciał robić podróbki to po co by dawał inny kolor szpuli??? Ponadto z tego co wiem to stren i PP są produkowane w tej samej fabryce, z tym , że stren ma dokładniejszą kontrolę jakościową.
Nie ferujmy koledzy wyroków za wczasu, jak nie mamy 100% pewności skąd jest produkt. Pozdrawiam
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #4 : 21 Maja 2007, 01:27:29 »

ja ze swojej strony modę dodać że przedwczoraj doszły do mnie 3 szpule w trzech rozmiarach z US. i są tak jak zawsze były na czarnych szpulach. nie wiem czy na allegro to podróba czy nie ale i tak sugerowałbym kupowanie plecionek za oceanem.
pozdrawiam!
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
psulek

Wiadomości: 45


« Odpowiedz #5 : 21 Maja 2007, 15:41:49 »

Urso,

Jakoś nie zadałeś sobie trudu skontaktowania się ze mną w tej sprawie. W ramach wyjaśnienia - jeżeli chodzi o opakowanie i nne takie rzeczy, to detale graficzne na egzemplarzach plecionek tego samego producenta potrafią się nieznacznie różnić. Kolor też nie jest pewny, ponieważ plecionki z włókien typu Spectra kiepsko się barwią i z tym bywa różnie - zielony może być w różnych odcieniach - od ciemno zielonego, do jasno zielonego.

Dla tych co mają wątpliwości co do tego czy Stren występuje na białych szpulach, proponuję zajrzeć chociażby do Cabelas, gdzie wszystkie linki Stren są w katalogu na szpulach białych. Jak przyjrzysz się zdjęciom z katalogu na stronie producenta www.stren.com, to wszystkie mają napis Made in USA. No więc jak to jest??

Zastanawia mnie tylko kwestia z nawinięciem - czy była naklejka która trzymała końcówkę linki? One czasami się odklejaja i plecionka się odwija, co zmusza do nawiniećia końcówki "ręcznie". PP ma gumkę co rozwiązuje ten problem.

Pozdr - i życzę więcej odpowiedzialności zanim coś napiszesz lub zasugerujesz. Plecionkę możesz sobie spokojnie przetestować - jak nie będzie Ci pasowała, to odeślij i dostaniesz pieniądze z powrotem. Mam nadzieję że odpiszesz coś w przyszłym tygodniu.

Paweł
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2007, 15:51:22 wysłane przez psulek » Zapisane
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #6 : 21 Maja 2007, 15:59:25 »

Cześć Psulek,

jak najbardziej odpowiadam za wszystko co napisałem i podtrzymuje to. Opisałem swoje wątpliwości i mam do tego prawo. Na szpuli była standardowa naklejka. Jesli możesz to podeślij mi metr Twojego strena 30lb i rozwiejemy wszystkie wątpliwości organoleptycznie.
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
psulek

Wiadomości: 45


« Odpowiedz #7 : 21 Maja 2007, 16:05:43 »

Aby sprawiedliwości stało się zadość i nie było podejrzeń o jakieś matactwa u którejkolwiek ze stron, proponuję wysłanie po jednym metrze do ochotnika który podejmie się organoleptycznego sprawdzenia co i jak. Czy znajdzie się jakiś chętny? Może Leszek się podejmie??

Pozdr

Paweł

« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2007, 16:11:56 wysłane przez psulek » Zapisane
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #8 : 21 Maja 2007, 18:56:55 »

Psulek, każdy ma prawo do wyrażania poglądów. Nie wiem jak Twoje środowisko, ale na tym forum możesz być spokojny o uczciwości stałych Forumowiczów i nie musisz się martwić o matactwa.
Wracając do sprawy, swój pogląd wyraziłem na podstawie obserwacji. Ponadto jakiś czas temu udało mi się chcą nie chcąc nabyć na allegro PowerPro 20lb. Jej jakość w niczym nie przypominała stanu plecionki kupionej w USA. Dużo grubsza, inny splot, inny kolor, szybciej się "wycierała".
W tym przypadku, jeżeli rzeczywiście Stren 40lb kupiony na allegro jest oryginalny, to będę zachwalał plecionki o wytrzymałości do 30lb. Moje podejrzenie jest takie, że to jakieś stare zapasy, jeśli naprawdę jest oryginalna.
Twój link w tej chwili nie działa, ale zaciekawiłeś mnie i sam napiszę do producenta, aby wyjaśnił tą sprawę.
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #9 : 21 Maja 2007, 19:08:46 »

Na stronie Cabelas'a i BassPro rzeczywiście widnieją białe szpule.



Chciałbym wyjaśnić sprawę do końca, więc poczekam na wyjaśnienie od producenta.
BTW, zmieniłem tytuł tego wątku.
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
psulek

Wiadomości: 45


« Odpowiedz #10 : 21 Maja 2007, 19:47:11 »

Nie ma co wyjaśniać - właśnie przejrzałem dwie szpule które mam. Urso - gdybyś je uważnie obejrzał to byś wiedział o co chodzi bo forum chyba śledzisz. Tym bardziej, że wzmianka o tym fakcie była w bliźniaczym wątku:

Stren Ciekawostka

Dla niezorientowanych - fotki - z uwypuklonym jednym "detalem" z odwrotu pudełka.

Pozdrawiam

Paweł





Zapisane
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #11 : 21 Maja 2007, 19:48:04 »

.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2008, 22:27:52 wysłane przez kj-ub » Zapisane

Pozdr. Adam.
psulek

Wiadomości: 45


« Odpowiedz #12 : 21 Maja 2007, 19:55:36 »

Tak się jakoś zbiegło  Grin
Zapisane
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #13 : 21 Maja 2007, 19:59:15 »

.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2008, 22:27:58 wysłane przez kj-ub » Zapisane

Pozdr. Adam.
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #14 : 21 Maja 2007, 19:59:51 »

Psulek, zwracam honor, przeoczyłem gdzieś informację o produkcji w Japonii.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mam nadzieję, że wątek będzie pomocny, dla innych osób, które miały podobne wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2007, 20:03:14 wysłane przez Urso » Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Strony: [1] 2 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!