http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 12:47:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jak zrobić obrotówkę?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak zrobić obrotówkę?  (Przeczytany 44298 razy)
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« : 05 Stycznia 2015, 15:02:08 »

Cześć
Z racji iż miałem okazje zakupić materiały do produkcji błystek postanowiłem zrobi o tym taki mały poradnik Smiley Może koś się zafascynuje i również postanowi zrobić takie błystki.
Zacznijmy może od najważniejszej żeby czyli:
Korpus
Jest to rzecz najbardziej istotna jak i najprostsza w wykonaniu chodź niestety droga  Lips Sealed
Zacznijmy od tego co nam będzie potrzebne do jego wykonania (patrz zdj.1) Smiley
Na pewno kombinerki (najlepsze są kombinerki z obcinaczem ) jeśli ktoś takich nie ma wystarczy zaopatrzyć się w cążki do drutu, kolejnymi rzeczami są :
-drut sztywny około 1mm-2,5mm
-drut miedziany 0,8-2mm (zależy od wielkości obrotówki) i tu koszt jest spory bo drut sprzedawany jest na kilogramy i kosztuje 10zł/kg (przynajmniej u mnie nie sprzedają mniej niż 5kg Sad
Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić jest to włożenie drutu sztywnego i drutu miedzianego do kombinerek (patrz zdj.2) można to zrobić również w imadle jeśli ktoś posiada Smiley
Kolejną rzeczą jest to okręcenie drutu miedzianego wokół drutu sztywnego (patrz zdj.3) po ściągnięciu drutu miedzianego należy obciąć nadmiar drutu (patrz zdj.4) i wyszlifować go papierem ściernym drobnoziarnistym a następnie gąbką szorstką (każdy element obrotówki musi być idealnie gładki w innym wypadku nie będzie pracowała Smiley
I jeszcze zdjęcie porównawcze z błystką ze sklepu (patrz zdj.5) ... nie wiem jak wam ale według mnie korpus wykonany z drutu jest bardziej oryginalny i ładniej wygląda Smiley
Jeśli chodzi o korpus to na tyle Smiley

« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2015, 15:29:14 wysłane przez Szymon3069 » Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #1 : 05 Stycznia 2015, 15:02:58 »

Zdjęcie nr.1
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #2 : 05 Stycznia 2015, 15:03:44 »

Zdjęcie nr.2
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #3 : 05 Stycznia 2015, 15:04:30 »

Zdjęcie nr.3
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #4 : 05 Stycznia 2015, 15:05:15 »

Zdjęcie nr.4
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #5 : 05 Stycznia 2015, 15:05:58 »

Zdjęcie nr.5
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #6 : 05 Stycznia 2015, 15:24:01 »

Następne kroki są już niezmiernie proste wystarczy poświęcić chwilkę i mieć odrobinę cierpliwości Smiley
Stelaż
Drut ( w tym przypadku 0,7 ) należy wygiąć tak ja na zdjęciu (patrz zdj.6) może być cieńszy lub grubszy w zależności od rozmiaru obrotówki Smiley
Na odpowiednio wygięty drut należy założyć wcześniej wykonany korpus (patrz zdj.7) Następnie należy wygiąć drut tak jak na zdjęciu (patrz zdj.8) i uciąć nadmiar (patrz zdj.9) Zapobiega to zsuwaniu się korpusu Smiley Jeśli ktoś chce może wcześniej założyć kotwiczkę lecz ja preferuje założenie jej na kółku łącznikowym (małym) wtedy mamy łatwiejszy demontaż w przypadku uszkodzenia kotwicy.Mamy już korpus ... czas na resztę Smiley Jeśli chodzi o tą resztę sprawa jest prosta zakładamy odpowiedni koralik mosiężny, beczułkę mosiężną, strzemiączko i skrzydełko (patrz zdj.10) Smiley Na końcu wystarczy zrobić oczko i mamy gotową obrotówkę Smiley Wszystkie elementy można zakupić na allegro lub w bardzo dobrym sklepie ( nie jestem pewny czy mogę napisać gdzie więc jeśli ktoś jest ciekawy proszę napisać na PW)
Dziękuje za uwagę, myślę że pomogłem Smiley Zapraszam do komentowania Cheesy
A tu jeszcze krótki filmik z pracy obrotówki (mojego autorstwa)
https://www.youtube.com/watch?v=rigMd7JFgFw
POZDRAWIAM!
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2015, 15:27:11 wysłane przez Szymon3069 » Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #7 : 05 Stycznia 2015, 15:24:30 »

Zdjęcie nr.6
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #8 : 05 Stycznia 2015, 15:24:59 »

Zdjęcie nr.7
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #9 : 05 Stycznia 2015, 15:25:16 »

Zdjęcie nr.8
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #10 : 05 Stycznia 2015, 15:26:27 »

Zdjęcie nr.9
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #11 : 05 Stycznia 2015, 15:27:32 »

Zdjęcię nr.10
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #12 : 05 Stycznia 2015, 15:27:52 »

Zdjęcie nr.11
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #13 : 05 Stycznia 2015, 15:28:31 »

A tu jeszcze moje profesjonalne studio zdjęciowe  Grin Grin Grin
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
ManieQ

Wiadomości: 501


Błonie/k Wawy i okolice

Gdzie patyki, tam wyniki.


« Odpowiedz #14 : 05 Stycznia 2015, 19:39:21 »

Przemek, podpowiedz Koledze ok
Zapisane

Pozdrawiam Mariusz.
Strony: [1] 2 3 ... 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!