http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 20:17:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  ST.CROIX 3S63MLXF oraz 3S66LF porwównanie ugięcia
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: ST.CROIX 3S63MLXF oraz 3S66LF porwównanie ugięcia  (Przeczytany 14033 razy)
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« : 10 Stycznia 2015, 20:55:13 »

Witajcie,
Na prośbę minecjusza wstawiam fotki ugięcia dwóch castów wykonanych na spinningowych blankach ST.CROIX. Oba blanki przeznaczone do linki 4-8lb.
blanki obciążane kolejno masami 50, 150 i 300gramów.

jako pierwszy 3s63mlxf.
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #1 : 10 Stycznia 2015, 20:57:16 »

3s66lf  i 50 gramów obciążenia
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #2 : 10 Stycznia 2015, 20:58:10 »

3s63mlxf i 150 gramów.
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #3 : 10 Stycznia 2015, 20:58:59 »

3s66lf i 150 gramów
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #4 : 10 Stycznia 2015, 20:59:55 »

3s63mlxf i 300gramów
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #5 : 10 Stycznia 2015, 21:00:46 »

3s66lf i 300gramów
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #6 : 10 Stycznia 2015, 23:01:19 »

Patrząc po fotkach obstawiam że 66lf musi się ładnie ładować dołem cw, i raczej nie gubi ryb.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #7 : 11 Stycznia 2015, 01:13:38 »

Rafał dzięki za foto ok
Temat można by zmienić na Baza ugięć  i zrobić taką "castingową bazę ugięć"..... czasem takie fotki pomagają w utwierdzeniu się w decyzji, pomagają wyobrazić sobie akcję i zachowanie się wędki pod rybkami Wink
Zapisane
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #8 : 11 Stycznia 2015, 08:51:19 »

3s66lf był ze mną dopiero dwukrotnie nad wodą. W obu przypadkach celem były pstrągi. Używałem przynęt 4 do 6 gramów.
Kij sprawdził się wspaniale.
Bardzo dobra kontrolowalność kija podczas ładowania pozwala na bardzo dobrą celność rzutów.
Fajnie wykonuje się rzuty różnymi technikami wymuszonymi brakiem miejsca.
Amortyzacja podczas holu jest piękna. Jednak muszę stwierdzić, że dolnik ma 8lb i jego moc ujawnia się pod nieco większym obciążeniem.
Nie sprawdzałem natomiast dalekosiężności kija. Po pierwsze dlatego, że nie było gdzie. A po drugie ta cecha nie jest priorytetem dla pstrągowego kija.
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
woblerek48

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #9 : 25 Stycznia 2016, 22:34:41 »

3S66ULF Avid czy 3S66LF Avid z opisu lf jest mocniejszy tylko jaka jest górna granica ,jakie max główki +guma ?
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #10 : 26 Stycznia 2016, 14:54:52 »

Miałem w ręku omawiany kijek 3S66LF, świetny na pstrągi, pełna finezja. Chodzi mi taki po głowie Smiley
W mojej opinii wszystkie XF są jigowe, dużo lepsze pod okonia ale nie pod pstrąga gdzie oddajemy preycyjne, niezbyt dalekie rzuty przy jednoczesnym braku miejsca.
Zapisane

Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #11 : 26 Stycznia 2016, 16:15:59 »

3S66LF daje ogromną frajdę w trudnych warunkach rzutowych. Łatwo się ładuje i dobrze katapultuje przynęty. Szczytówka ma małą zbieżność i pozwala dobrze poprowadzić z prądem obrotówkę typu aglia w rozmiarze 1-3 lub woblera 3 -7 cm ( zarówno w sposób jednostajny lub jerkowy).  Przy czym woblery w takich wielkościach, jeśli mają niezbyt duże stery, można śmiało prowadzić pod prąd. Trzycalowa, smukła guma na 7-mio gramowej główce da się rzucić daleko ale możliwości aktywnego prowadzenia jakiejkolwiek gumy są minimalne.Szczytówka jest nazbyt chwiejna. Posiadany przeze mnie kij jest zbrojony klasycznie. Miałem przyjemność wykonania kilku rzutów kijem na tym blanku zbrojonym subtelnie w spirali . Jego dynamika jest wyraźnie lepsza i w takim zbrojeniu można spróbować gumami ale nie spodziewam się rewelacji powyżej 4 gramów z  dwu calową smukłą gumką.
Czułość blanku jak i zachowanie podczs holu są wyśmienite.
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
pe-te-ro

Wiadomości: 154


Brzeg woj. opolskie


« Odpowiedz #12 : 03 Lutego 2016, 16:48:40 »

Miałem przyjemność wykonania kilku rzutów kijem na tym blanku zbrojonym subtelnie w spirali . Jego dynamika jest wyraźnie lepsza i w takim zbrojeniu można spróbować gumami ale nie spodziewam się rewelacji powyżej 4 gramów z  dwu calową smukłą gumką.
Czułość blanku jak i zachowanie podczs holu są wyśmienite.

Rafał. Jest dokładnie jak napisałeś. 5 gram + mała gumka 2" i  nurt Odry już " przełamywał " tego kija. Przy 3-4 gramach i lekkim nurcie lub zbiorniku stojącym  jest odczuwalna przyjemność . Kosa okoniowa z niego nie będzie bo są lepsze blanki  ale na pstrąga wg. mnie to ideał za rozsądne pieniądze.
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!