http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 20:44:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Odliczamy do maja!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Odliczamy do maja!  (Przeczytany 33801 razy)
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #45 : 25 Kwietnia 2015, 21:45:36 »

A jak już tak o tych boleniach przedtem pisaliśmy to faktycznie dowiedziałem się że są u mnie na Dunajcu (dokładnie na odcinku Nowego Sącza) i to nie małe sztuki!!!
A z racji przypływu gotówki  Laughing coś tam poszperałem i "zbudowałem" sobie taki zestaw:
Daiwa Powermesh Cast 2m 10-35g - http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/powermesh-baitcast-jerk-a180-p965-k13687.html
+
Abu Revo Rocket z racji duuuuużego przełożenia Wink
A od biedy chyba posłuży na sandacze z opadu Huh
Co wy na to ?
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #46 : 25 Kwietnia 2015, 23:42:37 »

Czy może lepiej model do 28g?
Nikt się nie orientuje Huh
« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2015, 15:24:43 wysłane przez Szymon3069 » Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #47 : 26 Kwietnia 2015, 17:19:29 »

Zostaw to do 35g.
Zapisane
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #48 : 26 Kwietnia 2015, 17:31:01 »

Zostaw to do 35g.
Zamieniłem revo na Tatule XSL type r bo ponoć w revo przekładnia siada ... mówię o rocket
O ile wiem ze 2m na sandacza z lodki się nada to w dunajcu za boleniem Huh Będzie baaardzo trudno?
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #49 : 26 Kwietnia 2015, 17:56:03 »

Trudno to było łowić naszym dziadkom na leszczyny  Wink
Wszystko zależy od miejsc i umiejętności  Smiley
Zapisane
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #50 : 26 Kwietnia 2015, 18:26:45 »

Szymon, jeśli chcesz łowić bolenie castem, to i takim, który ma 2 metry dasz radę.

Są wędkarze, którzy łowią bolenie kijem 2 metrowym, a są tacy, którzy łowią kijem 320 cm.
Dobór długości zależy od warunków. Krótkim castem ciężko będzie Ci posłać woblera 10 gram na bardzo daleką odległość. Trudno będzie Ci poprowadzić przynętę w wielu sytuacjach. Ale to nie znaczy, że nie dasz rady. Dużo zależy od łowiska. Twój Dunajec jest zupełnie inny niż np Wisła koło Torunia, na której zdarza mi się łowić bolenie. Zapewne nie będziesz musiał wystawiać kija zza parawanu traw ani prowadzić przynęty wzdłuż wiślanej oberwanej skarpy.

Myślę, że spokojnie możesz brać kij 2 metrowy, nie spróbujesz - nie dowiesz się jak jest. Ja łowię bolenie kijem 260 cm. Dodam, że w spinie, z racji tego, że są wody, na których użycie żyłki jest konieczne, a żyłka i cast są dla mnie nie do pogodzenia. I przy tych 260 cm - też często brakuje mi długości. I odwrotnie, zdarzają się sytuacje, że trzeba machnąć spod drzew, wtedy przydałby się kijek 200 cm.

Podsumowując, jeśli kręci Cię casting, bierz kij 2 metrowy, najwyżej za jakiś czas dokupisz Dragona 240 cm typowo pod bolenie, chyba jeszcze są na allegro w promocyjnych cenach.

Jeśli mogę coś zasugerować, jeśli chodzi o kij zerknij na Savage Gear Finesse M. Oglądałem ostatnio, fajny kij na sandacze i szczupaki.

pozdrowienia
Wojtek

ps
I zaczynając z boleniem, one wcale nie biorą najdalej, mój największy jest spod samych nóg Smiley
Zapisane
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #51 : 26 Kwietnia 2015, 20:01:43 »

Dzięki !
Masz rację mój Dunajec jest całkiem inny w niektórych miejscach (jeśli zna się rzekę ) da się dojść do połowy jej szerokości płyciznami Wink wiec Daiwa 10-35g + Tatula tylko jeszcze nie wiem jaka Wink
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #52 : 26 Kwietnia 2015, 20:47:36 »

Czy może lepiej model do 28g?
Nikt się nie orientuje Huh
Wszyscy sciągają główki z gum i zakładają jeszcze raz    Wink  . Piotrek i Wojtek widocznie mają mniej gum.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
PLECIONA

Wiadomości: 679


Denmark

ZIG ZAG Action!


WWW
« Odpowiedz #53 : 27 Kwietnia 2015, 10:23:14 »

Tłumaczę to w ten sposób, że sprzedawca był nieugięty Grin

Zapisane
saw_olsztyn

Wiadomości: 106


Olsztyn


« Odpowiedz #54 : 27 Kwietnia 2015, 19:22:07 »

Busters Family gotowa do boju Cheesy


Zapisane

Pozdrawiam!
Sławek Sobolewski
darek_martyna

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #55 : 27 Kwietnia 2015, 19:27:25 »

 ok Fishing
Zapisane
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #56 : 27 Kwietnia 2015, 19:31:49 »

Kurde nieźle ... ok tez coś tam mam ale przed 1 trzeba coś jeszcze dokupić :p
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #57 : 27 Kwietnia 2015, 19:33:15 »

Po raz pierwszy, jak wędkuję, jestem niemal pewien, iż na majówce będzie kicha. Oswajam się z tą myślą, coby rozczarowanym nie być. Oczywiście, uderzę w bój, ale, to co obserwuję, nie napawa optymizmem.Mam na myśli szczupaka i ewentualnie okonia. Bolenie mnie nie interesują.
Zapisane
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #58 : 27 Kwietnia 2015, 19:51:50 »

Po raz pierwszy, jak wędkuję, jestem niemal pewien, iż na majówce będzie kicha. Oswajam się z tą myślą, coby rozczarowanym nie być. Oczywiście, uderzę w bój, ale, to co obserwuję, nie napawa optymizmem.Mam na myśli szczupaka i ewentualnie okonia. Bolenie mnie nie interesują.
To jest właśnie złośliwość losu Wink tez nie wiem jak będzie bo u mnie majówka ma być deszczowa ...
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #59 : 27 Kwietnia 2015, 20:04:21 »

Po raz pierwszy, jak wędkuję, jestem niemal pewien, iż na majówce będzie kicha. Oswajam się z tą myślą, coby rozczarowanym nie być. Oczywiście, uderzę w bój, ale, to co obserwuję, nie napawa optymizmem.Mam na myśli szczupaka i ewentualnie okonia. Bolenie mnie nie interesują.
Nie siej defetyzmu  .
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!