http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 12:57:32

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Bolenie 2015
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Bolenie 2015  (Przeczytany 24431 razy)
OlekD

Wiadomości: 186


Gniezno


« : 09 Maja 2015, 15:36:47 »

Pierwsza ryba w tym sezonie, jak zwykle zapomniałem aparatu i zdjęcie jest jakie jest...Warciański zbój:

Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #1 : 09 Maja 2015, 16:16:54 »

Gratki. To zwierz, którego nie mam na rozkładzie...
Zapisane

Tomek
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #2 : 10 Maja 2015, 22:13:54 »

Super, gratuluje  ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #3 : 05 Września 2015, 00:49:42 »

Straszna cisza w wątku o boleniach w tym roku... Wrzucę swój krótki opis nocnej przygody dla rozkręcenia Smiley
Czasu na ryby ostatnio u mnie brak Sad  (praca, szkoła, egzaminy poprawkowe...,) czasami tylko uda mi się wyskoczyć na wieczorną lub nocną eskapadę Wink Emocje podczas takiego łowienia są zdecydowanie większe niż w dzień. Cisza nad wodą, spokój, czasami tylko jakiś nietoperz przeleci, trącając żyłkę i powodując szybsze bicie serca.

Nocna wyprawa z 2 na 3 była całkiem udana. Udało się złowić dwa jak na moją rzeczkę konkretne bolenie w bardzo trudnym miejscu.  Miejsca do rzutu i prawidłowego prowadzenia woblera, bez ściągnięcia 5kg zielska była dosłownie mała ścieżka. Na skraju zielska stała ukleja, a w zielsku bolenie, które atakowały drobnicę Wink Na miejscówkę dotarłem już po zmroku, ale miałem wyliczoną za dnia dokładną liczbę kroków od największego kamienia na brzegu, gdzie mam się ustawić  Grin , miało tam być stosunkowo czysto, bez rośliności w wodzie. Świecenie latarką po wodzie odpadało, ryba natychmiast płoszy się. Można powiedzieć, że po 30 minutach udało się w końcu ustawić idealnie i raz na jakiś czas trafić w ścieżkę Wink Sprawa okazała się trudniejsza niż myślałem, jeżeli nie ma się żadnego punktu odniesienia, wyczucie szerokości i długości (siły) rzutu jest bardzo trudne. Innym problem było powstrzymanie się od rzucania w miejsce, gdzie pokazuje się ryba. Przyznam się, że emocje często wygrywały z rozsądkiem i wobler leciał w miejsce ataku, co skutkowało holem "zielonych węgorzy"  Laughing

Pierwszy zameldował się na kiju po atomowym braniu, na niezawodnego woblera Janusza Widła taki bolek Smiley

 

Po jakimś czasie kotwice ownera zostały zmasakrowane przez większego i mega odpasionego kolegę : 

 

Kotwice to st-36 w rozmiarze nr 4
 



Sprzęt to dragon destiny 7-28 2,6m multik shimano scorpion 1001 z availem żyłka 0,18 + wobler 6cm

Pozdrawiam

Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #4 : 05 Września 2015, 05:17:29 »

Ostatnim zdjęciem  zostałem powalony na kolana... Graty ok ok ok
Zapisane

Tomek
rd1_68

Wiadomości: 263


« Odpowiedz #5 : 05 Września 2015, 09:55:11 »

Piękny byczek . Gratulacje.
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #6 : 05 Września 2015, 11:24:09 »

To nie boleń ... to mały tarpon!!! Grin
Gratulacje ok
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #7 : 06 Września 2015, 03:26:32 »

Dzięki Panowie Beer

@Virtusan ja też myślałem, że te ownery są mocarne i tylko duży sum je zniszczy... Całe szczęście, że nie pękła ta kotwica, bo wygieta była w chińską ósemkę. Pod koniec września wrzucę podsumowanie sezonu boleniowego, bo kilka fajnych ryb było w tym sezonie, ale muszę pozbierać wszystkie zdjęcia.

Pozdrawiam i ruszam nad rzekę za wymarzoną 90  Wink
Zapisane
maxtip

Wiadomości: 99


« Odpowiedz #8 : 06 Września 2015, 09:40:45 »

... żyłka 0,18 + ...

... jakiej żyłki używasz? Multik + żyłka + noc to niełatwe połączenie...
Zapisane
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #9 : 06 Września 2015, 14:36:36 »

Żyłka to owner. Jak nie miałem availa było ciężko, ale teraz jest dosyć komfortowo, szczególnie, że nie zależy mi na odległości, a wyłącznie celności i woblery ważą minimum 5g. Czasami broda się zdarzy, ale nie jest tak źle Wink
Zapisane
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #10 : 06 Września 2015, 20:28:38 »

Gratuluję fajnych ryb. Ta żyłka musi być mocarna skoro kotwy tak się wyginają!
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #11 : 07 Września 2015, 00:25:03 »

Jest bardzo mocna. Zwykle vmc potrafiły pęknąć na zaczepie, a żyłka wytrzymywała. Obstawiam też, że jest przegrubiona i tak naprawdę to pewnie 0.20-0.22 . Co nie zmienia faktu, że w porównaniu do innych linek typu mikado, Jaxon, dragon (hm80 była też mocna) wyróżnia sie na plus. Jedynie cena wysoka...
Zapisane
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #12 : 07 Września 2015, 08:28:24 »

No ale żeby tak kotwy zmasakrować ? Tak czy inaczej rybcia ładna Smiley Tylko nie mów że z Pisy ?:>
A tak BTW to o co chodzi z Rosiem i wypędzaniem rybaków i PZW ? Znasz temat ?
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #13 : 07 Września 2015, 23:55:41 »

Ryby holuje na max moc zestawu. Jak wejdzie w zielsko jest po rybie i mozna podbierać,ale kilogramy zielska  Laughing. Kotwice zmasakrowane zostają przy braniu i pierwszym odjeździe na 90%. Wtedy trzymam rybę na sztywno i albo sprzęt wytrzyma albo ryba spadnie. Na długi odjazd nie mozna pozwolić. Ryby z Pisy, odcinek miejski Tongue

Na Rosiu walka toczy się o zlikwidowanie odlowow i postawienie na turystykę wędkarską. Ryb w Pisie i w jez. Roś jest coraz mniej, co wiąże się z brakiem turystów i wędkarzy
Zapisane
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #14 : 08 Września 2015, 08:07:22 »

Oby się udało.
Mam nadzieję, że przedstawicielom nowej władzy w mieście się uda.
Złowiłeś Bolenia na niskiej wodzie? Ostatnio jak byłem w okolicy było bardzo mało wody - z resztą jak wszędzie Smiley
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!