http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 07:30:07

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Okonek 2
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Okonek 2  (Przeczytany 11424 razy)
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #15 : 04 Grudnia 2007, 11:43:17 »

Fajny grubasek, gratki @sawal. Tylko mam jedno pytanie, on chyba do wody nie wrócił Huh Bo jakiś taki martwy na tym zdjęciu.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #16 : 04 Grudnia 2007, 13:43:47 »

super okonek moje gratulacje  ok ok ok ok ok ok ja takiego wobka mam ale jeszcze nic na niego nie złowiłem HuhHuhHuhHuhHuhHuh??  Fishing Fishing Fishing Fishing
Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #17 : 04 Grudnia 2007, 18:35:19 »

nie wiem po co odkopujecie ten temat ...  Grin

Zapisane
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #18 : 04 Grudnia 2007, 20:06:58 »

1 zdjęcie - 2 strony gratulacji... ostatnio standard.
Zapisane

Pozdr. Adam.
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #19 : 04 Grudnia 2007, 21:23:09 »

1 zdjęcie - 2 strony gratulacji... ostatnio standard.

bo zimno jest  Cheesy
I należą sie gratulki dla prawdziwych twardzieli  ok
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #20 : 04 Grudnia 2007, 23:17:04 »

i stały tekst ktory poprstu stał sie marką jerkbaitu i multiplikatora

" mam nadzieje ze go wypusciles "

przejrzyjcie forum i pokazcie mi chociaz jeden przypadek ze ktos o to nie wspomniał
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2007, 23:20:05 wysłane przez MATAS » Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #21 : 05 Grudnia 2007, 09:21:20 »

Matas, a masz coś przeciwko wypuszczaniu okazów? Bo ja osobiście nie biorę już dużych ryb, a szczególnie okoni które rosną chyba najdłużej ze słodkowodnych ryb. Rzecz jasna każdy ma swoje sumienie i to jego osobista sprawa co zrobi, tylko że tym sumieniem nie zwiększymy populacji ryb w Polsce. A ktoś dawać przykład musi i jeśli już próbujemy stworzyć jaką "elitarną" grupę, bawić i cieszyć sie wędkarstwem to powinniśmy też propagować wypuszczanie dużych ryb. Tylko od nas zależy czy nasze dzieci będą mogły coś złowić. Bo na PZW nie mamy co liczyć.

Jasna sprawa, że przesadzać w drugą stronę nie można i jeśli ktoś ma chęć zabrać rybę ( konsumpcyjną ) to nikl mu nie broni. Ale nie bierzmy tych naprawdę dużych, nie są smaczne ale są za to doskonałym materiałem rozrodowym.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia 2007, 09:25:38 wysłane przez TomCast » Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #22 : 05 Grudnia 2007, 09:30:51 »

TomCast
Podpisuję się pod tym co napisałeś dwoma rękoma (ręcami).
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #23 : 05 Grudnia 2007, 09:53:34 »

Matas, a masz coś przeciwko wypuszczaniu okazów? Bo ja osobiście nie biorę już dużych ryb, a szczególnie okoni które rosną chyba najdłużej ze słodkowodnych ryb. Rzecz jasna każdy ma swoje sumienie i to jego osobista sprawa co zrobi, tylko że tym sumieniem nie zwiększymy populacji ryb w Polsce. A ktoś dawać przykład musi i jeśli już próbujemy stworzyć jaką "elitarną" grupę, bawić i cieszyć sie wędkarstwem to powinniśmy też propagować wypuszczanie dużych ryb. Tylko od nas zależy czy nasze dzieci będą mogły coś złowić. Bo na PZW nie mamy co liczyć.

Jasna sprawa, że przesadzać w drugą stronę nie można i jeśli ktoś ma chęć zabrać rybę ( konsumpcyjną ) to nikl mu nie broni. Ale nie bierzmy tych naprawdę dużych, nie są smaczne ale są za to doskonałym materiałem rozrodowym.
No już potem nie!
Ale kiedyś czytałem jak to w latach chyba 60-tych albo może nawet 50-tych łowiono szczupaki na mazurskich jeziorach. wyniki jeśli chodzi o wielkość ryb nie były oszałamiające-najwięcej było takich po 50-70cm, okazów było mało (stosunkowo) i to można nazwać zdrową populacją. A dzisiaj mało jest małych, średnich i tych dużych. Ale jak bazą rozrodczą okażą się tylko duże sztuki to nie wróżę świetlanej przyszłości gatunkom. Zresztą to już widać po szczupaku-kiedyś 50 cm ważył ok. 1 kg w listopadzie a dzisiaj coraz więcej sztuk ma 0.5-0.7kg i zdegenerowaną wątrobę. Ciekawe od czego to?
Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #24 : 05 Grudnia 2007, 10:10:24 »

Matas, a masz coś przeciwko wypuszczaniu okazów? Bo ja osobiście nie biorę już dużych ryb, a szczególnie okoni które rosną chyba najdłużej ze słodkowodnych ryb. Rzecz jasna każdy ma swoje sumienie i to jego osobista sprawa co zrobi, tylko że tym sumieniem nie zwiększymy populacji ryb w Polsce. A ktoś dawać przykład musi i jeśli już próbujemy stworzyć jaką "elitarną" grupę, bawić i cieszyć sie wędkarstwem to powinniśmy też propagować wypuszczanie dużych ryb. Tylko od nas zależy czy nasze dzieci będą mogły coś złowić. Bo na PZW nie mamy co liczyć.

Jasna sprawa, że przesadzać w drugą stronę nie można i jeśli ktoś ma chęć zabrać rybę ( konsumpcyjną ) to nikl mu nie broni. Ale nie bierzmy tych naprawdę dużych, nie są smaczne ale są za to doskonałym materiałem rozrodowym.

Wiedzialem ze tak bedzie, tylko co wspominam o tym to zawsze mi ktos zarzuca czy mam cos przeciwku wypuszczaniu  itp.  Dla wiadomosci wszystkich to ja nie tylko wypuszczam okazy, co wszystkie ryby, dla przykladu w tym sezonie na 19 wymiarowych szczubli jakie zlowilem, zabiłem TYLKO jednego i to dlatego ze kumpel chcial dla swojej rodziny przyniesc rybe. Sandacza tez ani jednego nie zabiłem w tym roku.

Tomcast jasne ze mozemy stworzyc elitarną grupę wędkarzy ktora wypuszcza ryby, pewna taka grupa juz jest, ale w wiekszosci zalezy to od indywidualnosci człowieka jedni bedą wszystko wypuszczac a inny zjedzą te rybe i tego sie poprostu nie zmieni to zalezy od mentalnosci człowieka. Oczywiscie ze mozna czasami zapytac sie czy wspomniec czy ryba zostala wypuszczona, no ale bez przesady zeby wszedzie wszyscy sie o to pytali i wszystkim zarzucali ze cos dziwnie ta ryba wyglada i napewno była martwa. Nie chodzi mi przeciez o Ciebie tylko o ogólny sposob podejscia uzytkowników forum do tego problemu.

Wiele razy widzialem przypadki ze ludzie chcieli sie pochwalic ładnymi okazami a dyskusja konczyla sie na etapie pouczania i wyśmiewania z tego powodu ze nie była wypuszczona...
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #25 : 05 Grudnia 2007, 10:55:34 »

Jestem mięsożerny Sad, łowię i jem bo lubię Angry, możecie mnie wyrzucić z forum  Angry trudno  Cry
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #26 : 05 Grudnia 2007, 11:33:37 »

Ja też! Ale każdego szczupaka pow. 90 cm powinno się wypuścić (wolna wola oczywiście!).
Zapisane
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #27 : 05 Grudnia 2007, 12:05:53 »

Do wszystkiego należy mieć zdrowe podejście. Generalnie to dobrze było by jak wymiar ochronny był widełkowy.
Odnośnie forum to przecież można by ustalić, że nie "chwalimy się" rybami które dokonały żywota ale tylko tymi które zostały wypuszczone. Ukróci to zbędne dywagacje na temat (wypuszczona/nie wypuszczona). A i propagowanie C&R będzie zachowane.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #28 : 05 Grudnia 2007, 13:59:53 »

Do wszystkiego należy mieć zdrowe podejście. Generalnie to dobrze było by jak wymiar ochronny był widełkowy.
Odnośnie forum to przecież można by ustalić, że nie "chwalimy się" rybami które dokonały żywota ale tylko tymi które zostały wypuszczone. Ukróci to zbędne dywagacje na temat (wypuszczona/nie wypuszczona). A i propagowanie C&R będzie zachowane.
Jak to udowodnić? A jak ryba zdechnie po wypuszczeniu to też jest C&R?
Pozować i chwalić możemy się zawsze, byle nie na tle kuchenki, wędzarni, grilla, kibla, wanny i będzie ok.
Zapisane
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #29 : 05 Grudnia 2007, 14:43:47 »

@Bigessox
Odpowiem w skrócie: release znaczy wypuszczać.
Co masz na myśli z udowadnianiem?  Huh
Jeśli forum ma szerzyć ?? zasadę C&R to dziwnym zdaje się być fakt umieszczania zdjątek z trupkami. Jeśli nie ma szerzyć (forum) tej zasady to niech będą umieszczane fotki z rybami które nie wróciły do wody.
Chodzi mi o to, że określając jasną i prostą zasadę można pozbyć się zapełniania forum postami z cyklu: Rybka wygląda na taką jakąś nieżywą.
A czym tak bardzo różni się zdjęcie z martwą rybką z kiblem w tle od tegoz tłem w postaci panoramy Tatr?
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Strony: 1 [2] 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!