http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 14:18:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Bóbr- katastrofa?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Bóbr- katastrofa?  (Przeczytany 9237 razy)
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« : 18 Sierpnia 2015, 10:44:14 »

Docierają informacje że Bóbr zabity. Na forum Corona-fishing pokazywane są zdjęcia. Ponoć i PZW Jelenia coś zgłaszała.
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #1 : 18 Sierpnia 2015, 11:18:49 »

Czy wiecie coś więcej w temacie Bobru?
Zapisane

Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #2 : 18 Sierpnia 2015, 11:24:47 »

Artykuł na Grodzkie
Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #3 : 18 Sierpnia 2015, 11:33:58 »

Niestety wygląda na to, że jest bardzo źle. Mieszkańcy naszej ulubionej gminy Wleń od ponad miesiąca mają olbrzymie problemy z wodą.

TVP INFO
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
cezarroo

Wiadomości: 249


Jelenia Góra

No kill


WWW
« Odpowiedz #4 : 18 Sierpnia 2015, 12:04:50 »

Potwierdzam, nie jest dobrze, woda z zapory Pilchowice puszczana jest upustem dennym już drugi tydzień, zaczęło się w zeszły piątek 7.08, płyną namuły uzbierane tam przez lata działalności zakładów chemicznych, pod tamą chwilami aż ciężko oddychać, a woda przypomina kolorem kawę z mlekiem. Nie wiem jak teraz, ale na początku "taurony" mówili że wszystko jest w porządku i nie ma żadnego problemu, przepływ biologiczny rzeki jest zachowany.


Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #5 : 18 Sierpnia 2015, 13:42:26 »

Oglądałem zdjęcia na CF... Płakać się chce.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #6 : 18 Sierpnia 2015, 19:38:07 »

Bardzo szkoda rzeki i ryb Cry
Myślałem wpaść na jakieś zakończenie sezonu, ale w takiej sytuacji ograniczę się do wycieczki krajoznawczej.
Mam nadzieję, że winnych zamulenia Bobru znajdą i ukrają za niszczenie praktycznie całego ekosystemu.

Jacku później daj znać co i jak i czy coś się uchowało
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #7 : 18 Sierpnia 2015, 22:55:32 »

...ryby są... @RafałS potwierdzi  Cool. Nie takie tragedie dane nam było przezywać. Katastroficzna susza na dolnym śląsku, oraz awaria w Elektrowni Pilchowice  
przyczyniły się do tej tragicznej sytuacji w rzece. Poziom wody jest bardzo niski, takiego niskiego Bobru jeszcze nie widziałem. Byłem w sobotę, poniedziałek i dzisiaj nad wodą  z wędką... ryby biorą jak brały to chyba jeszcze są, na szczęście przeżyły. Deszcz pada od dwóch dni, temperatura spadła, z pewnością coś się poprawi.
Też uważam, że winnego katastroficznej suszy należy ukarać.
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #8 : 18 Sierpnia 2015, 23:30:11 »

Chodziło bardziej o zrzuty wody dolnymi przepustami Wink
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #9 : 19 Sierpnia 2015, 08:02:11 »

Chodziło bardziej o zrzuty wody dolnymi przepustami Wink

Masz rację. Wykorzystano, w wyniku awarii, dolne przepusty. Susza dołożyła swoje. Namiastką, tego co nas czeka, była opisywana sytuacja na rzece z ostatnich kilkunastu dni. Pamiętajmy, że na dnie zbiornika Pilchowickiego zalegają ogromne pokłady zanieczyszczeń które odkładały się tam w okresie PRL'u. Zbiornik jest tykającą bombą biologiczną. W obliczu planów opuszczenia wody, do poziomu umożliwiającego remont podstawy zapory, obecna sytuacja jest namiastką tego co się stanie z Bobrem poniżej zapory  Cry.
Jak na razie ryby są, zapraszam nad Bóbr.
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #10 : 19 Sierpnia 2015, 20:40:17 »

Dzisiaj udało mnie się wyskoczyć nad Bóbr, na dwie godzinki. Efekt ... trzy wymiarowe pstrążki (31,31i 34cm) oraz kilka małych ok.
Potwierdzam, ryby przeżyły te zanieczyszczenia oraz niski stan wody.
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!