http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 07:49:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  FC, żyłka do UL casta ??
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: FC, żyłka do UL casta ??  (Przeczytany 5502 razy)
wojtasz

Wiadomości: 110


Rzeszów


« : 26 Lutego 2016, 12:47:41 »

Chłopaki jak to jest w końcu z tym FC i żyłką. Do tej pory przy UL używałem plecionki, ale przy bardzo lekkich przynetach trochę się klei, plus ciężko się kleniuje z plecionką .Chciałbym spróbować fc albo żyłki, tylko co wybrać. Zależy mi na jak najmniejszej rozciagliwosci i średnicy. Żyłka przykładowo 0,18 jest mocno rozciagliwa, do kleni ok, ale okonie na gumkę już ciężko. Jak wygląda sytuacja z fluorocarbonem ?? Czy są takie linki bez pamięci (miękkie) i jak z wytrzymałością np .0,18. Przynęty głównie blaszki 0,1 woblerki 2-4 gr i gumki malutkie 2-3 gr. Co wg. Was będzie najodpowiedniejsze Huh
Zapisane

Pozdrawiam Wojtasz :-))
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #1 : 26 Lutego 2016, 13:27:42 »

Varivas ma żyłkę o praktycznie zerowej rozciągliwości, ale max 2,3łby....i słabo rozciągliwe o większej mocy
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #2 : 26 Lutego 2016, 15:33:36 »

Łowiłem z powodzeniem plecionką z przyponem z FC oraz cienkim FC (0,17 lub 0,15 o wytrzymałości w okolicach 1,7kg). Jedna uwaga do FC nie wszystkie węzły się nadają dlatego trzeba sobie kilka przyswoić.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #3 : 26 Lutego 2016, 15:59:16 »

Varivas Light Game i problem z głowy ok
Zapisane

rd1_68

Wiadomości: 263


« Odpowiedz #4 : 26 Lutego 2016, 19:25:34 »

Varivas Light Game - plecionka czy fluorocarbon?
Zapisane
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #5 : 26 Lutego 2016, 21:44:39 »

W tym roku, przy ujemnych temperaturach pstrągowałem Trabucco XPS Match Pro 0, 20.
Żyłka jest dość miękka i pozwalała na rzuty 3-gramowymi woblerkami choć zwykle używałem przynęt w zakresie 4-5 gramów. Taka masa przynęt dawała pełen komfort. Przy 7-gramowych woblerach nie miałem wrażenia gumowatości linki.
Uważam, że 0,18 na wiosennych okoniach powinna się sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2016, 21:46:35 wysłane przez Rafał S. » Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
DEDIK

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #6 : 26 Lutego 2016, 21:55:30 »

z FC najlepszy jaki uzywalem i chyba jedne z najlepszych linek jakie sa dostepne na rynku to FC SNIPER SUNLINE lub SEAGUAR TATSU ew,ABRAX Z i te zdecydowanie moge polecic,zylki to zdecydowanie SUNLINE SUPER NATURAL
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #7 : 26 Lutego 2016, 23:21:22 »

W tym roku, przy ujemnych temperaturach pstrągowałem Trabucco XPS Match Pro 0, 20.
Żyłka jest dość miękka i pozwalała na rzuty 3-gramowymi woblerkami choć zwykle używałem przynęt w zakresie 4-5 gramów. Taka masa przynęt dawała pełen komfort. Przy 7-gramowych woblerach nie miałem wrażenia gumowatości linki.
Uważam, że 0,18 na wiosennych okoniach powinna się sprawdzić.
Potwierdzam, żyłeczka miękka, idealnie nadaje się do lekkiego łowienia multikiem. Dostałem do Rafała szpulkę na próbę, jest naprawdę super. Za przykładem, kupiłem Trabucco XPS Match w rozmiarze 0,16 i to jest strzał w dziesiątkę. Żyłeczka jest kapitalna, szczerze polecam  ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
PILOT

Wiadomości: 204



« Odpowiedz #8 : 15 Marca 2016, 10:26:43 »

A strofta ktoś próbował:)?
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #9 : 15 Marca 2016, 10:35:06 »

A strofta ktoś próbował:)?
Próbowałem, 0,18 i 0,20 i stwierdzam, po ostatnich testach, że zdecydowanie Trabucco jest na plus. Polecam szczególnie  XPS Match 0,165. Jest bardzo miękka, podczas rzutów zachowuje się poprawnie (nie puchnie na szpuli) i jest wytrzymała. 
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
amalker

Wiadomości: 29

Wrocław


« Odpowiedz #10 : 10 Stycznia 2018, 14:29:44 »

Witaj.
Tak z perspektywy czasu dalej polecasz Trabucco?
Coś muszę kupić i chciałem spróbować...

dla pewności bo widzę, że mają 2 modele:

- Trabucco XPS Match Sinking czy XPS Match Pro ?

Zapisane
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #11 : 10 Stycznia 2018, 22:27:09 »

Jeśli chodzi o Trabucco to pisaliśmy o Trabucco XPS Match Pro (bezbarwnej).
Ja od minionego sezonu do pstrągowania wybieram często żyłki barwione. Wybór jest podyktowany trudnym technicznie terenem i koniecznością obserwowania linki zarówno podczas rzutu jak i prowadzenia. Łowienie linką barwioną daje lepszą kontrolę, jest mniej absorbujące (szczególnie w miejscach zacienionych lub przy dużym zachmurzeniu albo gdy na brzegach leży śnieg) dzięki czemu łapię mniej wiewiór czy zaczepów. Być może gdy ryby są mniej aktywne wpływa to  a zmiejszenie liczby brań. Jednakże z pewnością złapanie zaczepu w miejscówce powoduje jej spalenie na kilka godzin a niezdecywaną do brania z powodu widocznej linki rybę można kusić kilka razy.
Wracając do tematu: mogę polecić Varivas Twitch Master w kolorze miodowym - mlecznym i Balsax Nano Neon Orange w kolorze jak nazwa wskazuje.
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2018, 22:40:32 wysłane przez Rafał S. » Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
amalker

Wiadomości: 29

Wrocław


« Odpowiedz #12 : 11 Stycznia 2018, 09:17:58 »

Dziękuję za podpowiedzi - skorzystam.

Ł>>
Zapisane
BUBU

Wiadomości: 67



« Odpowiedz #13 : 16 Stycznia 2018, 18:16:49 »

Ja używam Varivas Super Trout Bait Finess Nylon 0,16
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #14 : 16 Stycznia 2018, 21:27:19 »

Ja łowię, podobnie jak Rafał, Varivasem Twitch Master 6lb. Bait Finesse też fajna, ale najgrubsza 0,16
Zapisane

Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!