http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 21:18:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Alek_Art. - coś sobie czasem dłubnę ;)
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Alek_Art. - coś sobie czasem dłubnę ;)  (Przeczytany 29645 razy)
Alek_Art.

Wiadomości: 29


« : 25 Marca 2016, 13:58:21 »

Następny projekt ukończony Smiley


Długość: 225 cm, 2-skład, c.w. 9 - 21 g.
Rękojeść: czarna skóra.
Nić: Pro Wrap Metallic RED.
Przelotki: Fuji KR Concept SIC w kolorze srebrnym.
Uchwyt kołowrotka: Fuji TCS 16 Silver Deluxe.
Zbrojenie spiralne.

Z założonym kołowrotkiem wędka wyważa się na połowie nakrętki uchwytu.











Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #1 : 25 Marca 2016, 14:06:14 »

Dla mnie bomba ok
(gdyby jeszcze "fore" był w skórze? Wink
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Alek_Art.

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #2 : 25 Marca 2016, 14:20:41 »

Myślałem nad tym, ale ostatecznie zrobiłem bez Smiley I tak nigdy tam wędki nie trzymam, a leciałaby na pysk i bym musiał spory odważnik jej wkłożyć w doopkę, żeby ją zrównoważyć Smiley
Zapisane
rd1_68

Wiadomości: 263


« Odpowiedz #3 : 25 Marca 2016, 14:43:37 »

Klasa wędeczka ok
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #4 : 25 Marca 2016, 14:58:01 »

Myślałem nad tym, ale ostatecznie zrobiłem bez Smiley I tak nigdy tam wędki nie trzymam, a leciałaby na pysk i bym musiał spory odważnik jej wkłożyć w doopkę, żeby ją zrównoważyć Smiley

A ja tam zawsze opieram palec wskazujacy Wink
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
DAWID@

Wiadomości: 179



« Odpowiedz #5 : 25 Marca 2016, 18:05:48 »

 ok Bardzo dobrze , brawo
Zapisane

@Davidoff:)
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #6 : 25 Marca 2016, 19:13:28 »

Pięknie to w skórze wygląda, jednak zastanawia mnie jedno. Jak skóra będzie zachowywała się po dłuższym czasie po kontakcie z wodą, błotem, piaskiem itp. Być może wystarczy zwracać uwagę, aby ograniczyć jej kontakt z tymi materiami i nie materiami (woda). Jak jest z muchówką? Zauważyłeś jakiś destrukcyjny wpływ w/w czynników?
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #7 : 25 Marca 2016, 19:34:58 »

W czasach, kiedy łowiłem na urządzenia do nawijania linki, wiszące pod wędka, stosowałem owijki skórzane dla polepszeniu chwytu. Stosowałem do tego wysokiej jakości skórę np ze skórzanych owijek na uchwyty rakiet tenisowych dobrych firm. Stwierdzam, że skóra zużywała się może trochę szybciej niż skóra na kierownicy samochodu.
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #8 : 25 Marca 2016, 19:46:01 »

Ładna gratuluję.
Zapisane

Catch & Release
Alek_Art.

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #9 : 25 Marca 2016, 20:59:36 »

Pięknie to w skórze wygląda, jednak zastanawia mnie jedno. Jak skóra będzie zachowywała się po dłuższym czasie po kontakcie z wodą, błotem, piaskiem itp. Być może wystarczy zwracać uwagę, aby ograniczyć jej kontakt z tymi materiami i nie materiami (woda). Jak jest z muchówką? Zauważyłeś jakiś destrukcyjny wpływ w/w czynników?

Cóż mogę rzec? Smiley A w skórzanych butach chodzimy? Chodzimy, a jakże! Smiley I mokną, schną, czochrają się w śniegu na mrozie, w piachu, w błocie... I są to jedne z najtrwalszych i najwygodniejszych rodzajów obuwia Smiley

Jak pisałem na jb.pl nie boję się tego używać, byle by nie chować niedosuszonej wędki w żadnym pokrowcu, bo wtedy skóra na pewno zbutwieje Smiley Mam jeden nóż który też sobie oprawiłem w skórę. Używam go od około roku, a wiadomo jak to z nożem, gdy się po krzakach łazi z nożykiem u pasa, albo do rzeki włazi Smiley Wszystko to, co opisałem wyżej znosi dzielnie i nawet specjalnie o niego nie staram się dbać, a na skórze nie ma jeszcze żadnych śladów zużycia Smiley

Także spoko. A chwyt jest cudny, jak kobitkę za pośladek się trzymie - mięciutko i cieplutko Cheesy
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #10 : 25 Marca 2016, 21:12:50 »

Pięknie to spuentowałeś  Smiley ok ... jak kobitkę... Grin
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #11 : 25 Marca 2016, 21:38:03 »

Ha, no to do zobaczenia w okolicach Drawna. Dasz pomacać?
Zapisane
Alek_Art.

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #12 : 25 Marca 2016, 21:50:31 »

Oczywista oczywistość, że dam pomacać (wędkę w sensie)  Grin
Zapisane
Alek_Art.

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #13 : 26 Marca 2016, 17:21:03 »

Dzisiaj byłem w plenerze pół godzinki, coby spróbować, czy to rzuca Smiley Zabrałem ze sobą różne przynęty od około 3,5 do 17 g. Kopytko na 2,5g główce leciało na jakieś max 12 m ale z wyrażnym dyskomfortem. Nie było się czemu dziwić, skoro to grubo poniżej dolnej granicy c. w. kija. Niemniej jednak zdziwiony byłem, że szpula w ogóle chciała startować z takim lekkim wabiem w dodatku na niedoładowanym kiju Smiley Komfort zaczął się od około 8 g. Próby skończyłem na 11 g bo skończył mi się czas.

Ogólnie zadowolony jestem Smiley Foty z pleneru:



Jak już mam wędkę do castingu i multik, to zachciało mi się spróbować zrobić jerka Smiley Dzisiaj rano wystrugałem takiego potwora (10 cm, 19 g, pływający):



Jak po świętach otworzą sklepy, to kupię jakieś farbki i lakiery, coby go dokończyć Smiley
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #14 : 30 Marca 2016, 11:03:20 »

Dla skóry jest ważne żeby był odpowiednio nawilżona czy też naolejona. Idelanym do tego preparatem jest Crazy Oil (polecam do wszelkiej maści butów skórzanych, no może z wyjątkiem zamszowych, bo zamsz zrobi się na lico). Dobrze zaimpregnowana wspomnianym Crazy nie przyjmie nawet kropelki wilgoci. Na powierzchni utworzy się warstwa powodująca że wilgoć nie będzie przylegała do skóry.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!