http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Kwietnia 2024, 14:35:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Fenwick, opis blanku
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Fenwick, opis blanku  (Przeczytany 2132 razy)
esmar

Wiadomości: 17


Poznań


« : 07 Stycznia 2017, 19:09:55 »

Fenwick ET Smallmouth ESMC69H-XF (10-17lb), ma wg opisu cw. 10-18g. O ile górny cw. jest sporo zaniżony, tak dolny jest opisane właściwie. "Oskórowałem" blank i przezbroiłem spiralnie tytanami - zrobił się bardzo fajny kijek ale chciałbym mieć większego uniwersała, z dolnym cw. ciut niżej. Teoretycznie, jest taki - ESMC610M-F, 8-14 lb/ 3-18g, jednak jego praca "na sucho" nie odbiega od pracy mojego kija a ugięcie pod takim samym obciążeniem jest mniejsze (!). Czy to oznacza, że opisy na blankach Fenwick'a są chwytem marketingowym?
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #1 : 23 Stycznia 2017, 15:32:09 »

Nie, te kije pod przynętą zachowują się nieco inaczej, ale różnica nie jest piorunująca. Posiadanie obydwóch raczej nie ma sensu. Miałem ESMC610M-F, po przerobieniu był bardzo lekki i świetnie wyważony. Dynamika na średnim poziomie ale łowiło się przyjemnie.
Jakiego realnego zakresu szukasz?
Zapisane

esmar

Wiadomości: 17


Poznań


« Odpowiedz #2 : 24 Stycznia 2017, 07:41:47 »

Pomysł był taki, żeby zamienić mój kij na słabszy (posiadanie obu bez sensu) ale jest zbyt mała realna różnica w dolnym CW (te 3gr to wg mnie tylko napis na kiju), żeby to realizować. Do lżejszych zadań jest SG Finezze 3-12g/ 8-12Lb.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #3 : 24 Stycznia 2017, 07:57:02 »

Twój jest xf przez co rzeczywisty cw jest większy. Ten drugi ugina się głębiej przy wymachu i rzuca się nieco łatwiej i przyjemniej.
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #4 : 27 Stycznia 2017, 16:57:52 »

Od jakiegoś czasu jest możliwość zaprojektowania sobie indywidualnego blanku, to rozwiązuje problem w wyborze Smiley
Zapisane

Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!