http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 08:25:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  multiplikator do łowienia przynętami 5 g +
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: multiplikator do łowienia przynętami 5 g +  (Przeczytany 3334 razy)
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« : 23 Lutego 2017, 22:20:21 »

Witam

Szukam sprzętu którym będę mógł jak najdalej rzucać przynetami o masie od 5 gramów wzwyż. Panowie podpowiedzcie za czym się rozglądać?  Mam w tej chwili scorpiona 1001 z availem. Znajdę coś lepszego od takiego zestawu?  Zależy mi na odległości i komforcie przy przynetach o masie 5-7g. Niżej nie będę rzucał. Jak nawijac linkę żeby uzyskać największe odległości, idealnie całą szpule czy mniej? Każda wskazówka mile widziana.
Zapisane
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #1 : 24 Lutego 2017, 10:36:09 »

Na tą chwilę masz całą masę kołowrotków do UL, począwszy od Abu LTX po przez Aldebarana BFS XG, Daiwa T3 AIR Daiwa SS Air, zastanów się jeszcze czy raczej nie powinieneś wymienić kija ba jak dobrze wiesz to ma znaczenie w odległość 
Zapisane

Catch & Release
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #2 : 24 Lutego 2017, 11:28:50 »

Dekosz weź ze sobą Scorpiona a przyszłym tygodniu podjadę do Ciebie do pracy , dam ci do łapki moje St.Croix 5S60LF i wtedy zobaczysz jak to się sprawuje Smiley
Witam

Szukam sprzętu którym będę mógł jak najdalej rzucać przynetami o masie od 5 gramów wzwyż. Panowie podpowiedzcie za czym się rozglądać?  Mam w tej chwili scorpiona 1001 z availem. Znajdę coś lepszego od takiego zestawu?  Zależy mi na odległości i komforcie przy przynetach o masie 5-7g. Niżej nie będę rzucał. Jak nawijac linkę żeby uzyskać największe odległości, idealnie całą szpule czy mniej? Każda wskazówka mile widziana.
Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
DAWID@

Wiadomości: 179



« Odpowiedz #3 : 25 Lutego 2017, 18:54:08 »

Hej , łożyska wymieniłeś ? Ja jak szukałem odległości na Wiśle za Okoniem zmieniłem kij na 3 m . Oczywiście linka jak to jest możliwe Naj cieńsza  Grin i tyle ile musisz jej mieć  czyli jak nie potrzebujesz całej szpuli to nie ładuj do oporu . Multi moim zdaniem masz odpowiedni chodź wymiana na np nowego aldebarana mogła by pomóc  ale szału nie będzie  to po co wydawać 1000 zł . Pomyśl  o kiju jeśli warunki na łowisku którym łowisz  pozwalają  to idź tez w długość  ewentualnie przypon szczałowy coś  pomoże .
Napisz jakie masz łożyska  i jaka ta szpula avail
pozdrawiam.  Dawid
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2017, 21:32:20 wysłane przez DAWID@ » Zapisane

@Davidoff:)
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #4 : 25 Lutego 2017, 21:58:04 »

Dzisiaj testowałem na polu Smiley m.in 5S63MLXF sparowany ze Steezem szpulka SV 105 plecionka Power Strike 8lb nawinięta ok 3 mm poniżej rantu  , główka 5 g na haku 2/0 , Keitech 3 w sumie ok 7-8 gramów i powiem ci że to niesamowicie lotto .Wg mnie multiplikator który posiadasz w zupełności podoła odległości i komfortowi w zakresie 5-7 gramów pozostaje kwestia wędki, wg mnie celuj w akcję ML .I z praktyki wg. mnie przy przynętach 2-7 gramów lepiej wybrać krótszą wędkę  Grin
Witam

Szukam sprzętu którym będę mógł jak najdalej rzucać przynetami o masie od 5 gramów wzwyż. Panowie podpowiedzcie za czym się rozglądać?  Mam w tej chwili scorpiona 1001 z availem. Znajdę coś lepszego od takiego zestawu?  Zależy mi na odległości i komforcie przy przynetach o masie 5-7g. Niżej nie będę rzucał. Jak nawijac linkę żeby uzyskać największe odległości, idealnie całą szpule czy mniej? Każda wskazówka mile widziana.
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2017, 23:33:36 wysłane przez rothen » Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
wojtasz

Wiadomości: 110


Rzeszów


« Odpowiedz #5 : 27 Lutego 2017, 08:10:11 »

U mnie od 4-5 gr do 15 kręci Daiwa alphas Air.Miałem wszystkie klony aldebarana i jego rownież, abu LT , steeza sv i Daiwa zostaje na długo. Wyglada zacnie, lekka , malutka, kultura pracy super, cena tez dobra , made in Japan i rzuca bajka  Fishing  Laughing Cool
Zapisane

Pozdrawiam Wojtasz :-))
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #6 : 27 Lutego 2017, 09:39:12 »

U mnie w tej gramaturze lata Morrum 1601 SX High Speed. Kupiłem używkę, wrzuciłem tylko spust availa - bo estetyczniej wygląda  Grin Sparowany z Dragonem CXT jakimś tam 4-21g. Śmiga jak talala. Przypuszczalnie ogarnąłbym nim wszystko od pstrąga po szczupala i sandała na lekko. Jak z nim jadę nad wodę, nawet nie chce mi się innych kijków wyciągać. Obecnie mam na nim linkę mono w granicach 0.235mm po sam brzeg - i jest pięknie.
Zapisane

Tomek
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #7 : 27 Lutego 2017, 12:04:33 »

Jakiś czas temu łowiąc z brzegu okonie też szukałem odległości, taka była potrzeba. W tamtym czasie miałem Conquesta 51s. Oczywiście kombinowałem z bloczkami (przycinanie, piłowanie itp) ale pamiętam że największe znaczenie miała linka. W tamtym czasie nie znalazłem dobrej, delikatnej plecionki i najlepsze odległości osiągałem łowiąc fluorocarbonem 0,18 - przynęta to twister 3-4cm na główce 3-5g więc podobnie wagowo jak u Ciebie. Fluorocarbon przy rzucie trochę puchł ale 9/10 razy "opuchlizna" wychodziła ładnie.
Chwilę później wpadła mi szpula Avail do abu 4601. Multiplikator oczywiście w klasie M/MH ale okazało się, że z plecionką New Concept 0,15 paproch na główce 5g leciał zauważalnie dalej. Te 3g już nie. Wniosek wyciągnąłem z tego taki, że przy dalekich rzutach pomaga duża średnica szpuli (oddaje więcej linki na 1 obrót) ale potrzebuje cięższej przynęty nawet jeśli jest lekka (8,3g w abu 4601).
Oczywiście dochodzi ogólny komfort łowienia, zdecydowanie przyjemniej łowi się Alphasem czy Aldebaranem nawet kosztem tych kilku metrów odległości.
Lody puściły więc w najbliższych dniach postaram się zrobić bezpośrednie podrównanie 4601 + Avail, Revo BF7, Abu 1601c IAR + Avail, Tatula CT+lekka szpula. Tatuli i BF7 przy takim rzucaniu jeszcze nie sprawdzałem. Mam dziwne wrażenie, że Tatula będzie gdzieś w czołówce...Kij 5S76MLFX2, dam znać.
Zapisane

Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #8 : 02 Marca 2017, 20:53:46 »

Przemku na ciekawy jestem porównania, swoją drogą to Daiwa z Tatula namieszała nieźle na rynku.
Zapisane

Catch & Release
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #9 : 11 Marca 2017, 09:50:00 »

Co do kija to mam 198 atc shikari 9 lb. Z moich obserwacji też zauważyłem, że z szerszej szpuli dalej leci. Może zamiast kombinować z multikiem zmienię kij na 2,3-2,4. Mam 2,75 ale nie lowi mi się nim komfortowo. Za dużo krzaków wzdłuż brzegu i jest ciężko rzucać.

Pike w takim razie czekam na porównania i testy.
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!