http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 10:32:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Abu 5601 JB, proszę o pomoc
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Abu 5601 JB, proszę o pomoc  (Przeczytany 3812 razy)
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« : 01 Marca 2017, 17:52:55 »

Witam,szukałem,ale niestety nie znalazłem jednoznacznej opinii.
Jaki ciężar obsłuży multik:
Abu Garcia 5601 JB- spotkałem opinię,że lżejszymi przynetami też można rzucać ,np od 20 gram, ale dostałem też odpowiedz,ze 50-150g. Moim zdaniem ważne są zakresy cw wędki,ale nie znam się, będę wdzięczny odpowiedzi.
Zapisane

Łowię, szanuję.
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #1 : 01 Marca 2017, 18:12:08 »

Szanowny kolego.
To miło, że zarejestrowałeś się na tym sympatycznym i koleżeńskim forum. Tutaj obowiązują zasady dobrego tonu a więc wypadało by abyś w odpowiednim wątku, przywitał się i przedstawił (chyba, że uważasz, że słowo "witam" wyczerpuje temat?)
Widzę, ze bardzo nurtuje cię ten problem bo to samo pytanie zamieściłeś na j.pl (tam z reszta też się odpowiednio nie przywitałeś).
Dołączasz do nowego grona, dostosuj się do jego zasad.
Póki co ...witaj
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #2 : 01 Marca 2017, 19:02:35 »

Cześć,

Kołowrotek przeznaczony do zadań ciężkich, ale spokojnie wystartuję od 20g.
Zapisane

Catch & Release
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #3 : 01 Marca 2017, 19:34:18 »

dzięki, szukałem na innych forach i tam jakoś nie było info na ten temat, powinienem dogłębniej przewertować multiplikatora, liczę,że da rade na niskich obciążeniach, a przy cięższych się nie rozleci.
Ps. żeby nikogo nie urazić przedstawiłem się, mam nadzieję, tylko,że dział właściwy, w społecznościowych to ja jakoś w necie nowicjuszem jestem, może czasem jakąś fotkę wrzucę, to było tyle jak dotąd, pozdrawiam, jak ktoś ma jeszcze sugestję co do kręciołka, proszę niech napisze
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 19:40:22 wysłane przez Szczupły » Zapisane

Łowię, szanuję.
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #4 : 01 Marca 2017, 20:02:01 »

W zasadzie możesz próbować jeszcze lżej ale musisz mieć odpowiedni kij i linkę, a z drugiej strony są do lekkich przynęt odpowiednie multiplikatory Smiley 
Zapisane

Catch & Release
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #5 : 01 Marca 2017, 20:28:15 »

Początkowo chciałbym łowić przynętami w przedziale 20-60, planuję jednak rozwój i kupno kolejnego wędziska, na cięższy kaliber dlatego chciałem się upewnić, czy ogarnie niższe gramatury. Moim zdaniem, gdy ma się ograniczony budżet lepiej kupić jeden porządny kręcioł i przełożyć go na kolejny kij. Kwestia zapasowej szpuli, pozostaje otwarta. Mam jeszcze jedno, chyba oczywiste pytanie, w 5601 jest sporo miejsca na nawój szpuli, czy można stosować "podkład", czy chyba lepiej jednak kupić odpowiednią (chyba 220) długość plecionki?
Zapisane

Łowię, szanuję.
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #6 : 01 Marca 2017, 20:32:48 »

Rób podkład. I może być to żyłka ... przy okazji obniża koszty Wink
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #7 : 01 Marca 2017, 21:11:46 »

ok, Grin dzięki
Zapisane

Łowię, szanuję.
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #8 : 02 Marca 2017, 11:16:31 »

To model, który obsługuje najcięższe przynęty. Oryginalnie nie ma łożysk szpuli tylko tuleje mosiężne. Szpula potrzebuje sporej masy, żeby zacząć się kręcić i dość szybko staje. Jego przeznaczenie jest zgodne z nazwą. Jako uniwersalny lepszy będzie zwykły C3/ C4 (łożyskowana szpula, nieco lżejszy, podobnie wytrzymały).
Jeśli już go masz, do jerków się nada a jak będziesz chciał łowić przynętami poniżej 20g to zawsze możesz dokupić łożyska szpuli a nawet lekką szpulkę Avail (która kosztuje tyle co ten multiplikator niestety  Smiley )
Zapisane

Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #9 : 02 Marca 2017, 14:03:36 »

Dzięki,czuję się usatysfakcjonowany, do lżejszych przynęt    takich do 25 gram,mam wędzisko spinningowe, musi na razie wystarczyć. Chciałem się dowiedzieć,czy na tym kołowrotku będą fruwać np salmiaki po 46 gram,choć  czasami chciałbym rzucić czymś pomiędzy 20 a30,do cięższych przynęt powyżej 60 być może dokupię kija- ale to melodia przyszłości,mam miejscówkę w Gdyni i może kiedyś w morzu. 
Lekko spanikowałem,bo jeden sprzedawca allegro podał mi zakres 50-150 obsługi kołowrotka i gdyby to była prawda, miałbym kłopot, uspokoiliście mnie, wszystkim dziękuję za pomoc i odpowiedzi, pozdrawiam.
Zapisane

Łowię, szanuję.
Kostek

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #10 : 21 Marca 2018, 19:02:27 »

Cześć,
Posiadam takiego multika o którym napisałeś i wg mnie rzucanie przynętami poniżej 50g jest uciążliwe, no chyba że masz jakaś cienką plecionkę to może lepiej poleci. Ja mam 0,18-0,22 i na prawdę za daleko nie fruwają Wink cw wedki którą mam jest do 40-100g - to na pewno też ma wpływw Wink

Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!