http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Kwietnia 2024, 15:30:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Abu C3 czy Revo SX LP HS
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Abu C3 czy Revo SX LP HS  (Przeczytany 7036 razy)
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« : 02 Marca 2017, 21:33:11 »

Witam ponownie, miałbym kolejne pytania, trochę zamarudziłem na licytacji i szukam nowego multika. Huh
 Chciałbym, żeby był w miarę uniwersalny, powinien obsłużyć od minimum 20 gram, tu oba chyba dadzą spokojnie radę, ale, który waszym zdaniem lepszy-sprawdzony C3? Czy  Revo SX LP HS- ktoś może mi odpowiedzieć do jakich największych ciężarów mogę go użyć? Mam dość duże dłonie i początkowo skłaniałem się ku okrąglaku, raczej nie sprawi mi to problemu, a słyszałem,że typu round są wytrzymalsze i bardziej niezawodne. Początkowo będę łowił multikiem w przedziałach 20-70 gram, do lżejszych przynęt mam klasyczny kręcioł, ale chciałbym móc w przyszłości kupić kolejny kij na ciężkie przynęty i używać "oszczędnie" tego samego multiplikatora. Dzięki za pomoc i wyrozumiałość Grin
Zapisane

Łowię, szanuję.
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #1 : 03 Marca 2017, 08:18:54 »

Abu 4601 C3/C4 i będzie śmigał aż miło. Komfort masz od 15g od 10 obsługuje, po górne 100-120.
Zapisane

Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #2 : 03 Marca 2017, 09:46:52 »

Też mam takie wrażenie- wolałem się upewnić.ale z tego co czytam C3/4 to niezawodne multiki, miże nie tak ładne,ale tu raczej mi chodzi o niezawodność i żeby był funcjonalny,dzięki
Zapisane

Łowię, szanuję.
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #3 : 03 Marca 2017, 10:01:48 »

Miałem dwa 4601UC i 4600Magtrax, pancerne maszyny, nie bój się używanego, podejrzewam że starsza produkcja made in sweeden jest lepsza niż te najnowsze. Najlepiej szukaj C4 z przyciskiem zwalniającym szpulę pod kciukiem a nie dzyndzelkiem z boku :-), nie pamiętam jak się nazywają fachowo. Jest cała gama modowanych akcesoriów i bebechów do nich.
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #4 : 03 Marca 2017, 10:21:49 »

Dokładnie, klasyczne Made in Sweden. Wszystkie nowe i większość starszych w rozmiarze 4601 ma przycisk pod kciukiem "fast cast". Takich szukaj.
Zapisane

Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #5 : 03 Marca 2017, 15:39:49 »

Myślę, żeby  kupić jednak nowego c4 ,rożnica z C3 cenowo znikoma,znalazłem na allegro za 625 z dostawą- pewnie, no i jest niby made in sweden, potpytam sprzedawcę o przycisk- dziękuję, fajnie mieć wsparcie w postaci bardziej doświadczonych kolegów po kiju:) pozdrawiam.
Zapisane

Łowię, szanuję.
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #6 : 03 Marca 2017, 16:42:19 »

Myślę, żeby  kupić jednak nowego c4 ,rożnica z C3 cenowo znikoma,znalazłem na allegro za 625 z dostawą- pewnie, no i jest niby made in sweden, potpytam sprzedawcę o przycisk- dziękuję, fajnie mieć wsparcie w postaci bardziej doświadczonych kolegów po kiju:) pozdrawiam.


Moim zdanie poczekaj na jakąś używkę C4 często się trafiają za połowę ceny nowego, a naprawdę kupisz bardzo dobrą maszynę którą jest ciężko zajechać więc nie obawiaj się używanego.
Zapisane

Catch & Release
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #7 : 03 Marca 2017, 21:21:54 »

macie rację nowy mogę kupić od ręki, skoro to tak pancerne maszyny warto poczekać, oszczędzić kilka stówek na przynęty i plecionkę Grin
Założyłem post na kupię sprzedam zamienię, jeżeli ktoś miałby do sprzedania C4 4601 lub C3 niech wyśle mi wiadomość.
Zapisane

Łowię, szanuję.
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #8 : 03 Marca 2017, 23:56:39 »

Poszukiwania warto uzupełnić o multik Solid Blaze 4601.
To samo co C3, tylko, że ma więcej łożysk.

Ps kolega Logan napisał tutaj na forum fajny artykuł na ten temat, warto przeczytać.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #9 : 04 Marca 2017, 11:20:35 »

Solid blaze jest ok, takie c3 w innych kolorach i z płytą szpulą, trudno go jednak kupić.
Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #10 : 04 Marca 2017, 11:21:26 »

Pytanie czy da się go jeszcze gdzieś znaleźć (Solida). Swoją drogą ciekawe kto go teraz ma.
Szczupły, starsze C3/C4 mają tak prostą konstrukcję, że tam w zasadzie nie ma się co zepsuć. Każdy kto przy nich grzebał ci to powie. Nowe to nie wiem, bo nie rozbierałem.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #11 : 04 Marca 2017, 19:15:23 »

Jednego mam ja  Grin
Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #12 : 04 Marca 2017, 20:07:30 »

Brawo TY!   Laughing  ok
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #13 : 04 Marca 2017, 20:07:52 »

Nie, żebym mieszał, ale możesz wziąć pod uwagę również Calcuttę 101/101xt. Nie będą za drogie, a obsługują opisywany zakres c.w. Z dostępnością tylko chyba lipa... jedynie używki. Ale części tunningowych sporo z availa  Roll Eyes
Zapisane

Tomek
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #14 : 04 Marca 2017, 21:47:33 »

W moim odczuciu 101XT jest raczej do lżejszych przynęt niż 70gr, ale nie z racji słabej konstrukcji, bo ta jest pancerna, tylko z racji małej średnicy szpulki ok 33mm Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!