http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 06:26:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  abu C3 4601 z Dragon Millenium Fasto Jerk Cast 1.95m
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: abu C3 4601 z Dragon Millenium Fasto Jerk Cast 1.95m  (Przeczytany 4201 razy)
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« : 15 Marca 2017, 20:21:40 »

Mam do was pytanie. Dzięki pomocy kolegów z forum zakupiłem pierwszego multika w życiu i jest to Abu C3 4601, teraz mam zagwozdkę jaki kij do niego wybrać.  W sklepie wędkarskim doradzają mi wędkę do 200 cm, mam zamiar głównie łowić z brzegu, fajnym rozwiązaniem wydaje się wymieniony w temacie  Drago Millenium, pojawiają się jednak wątpliwości. Kij ma na ogół bardzo fajne recenzje, ale spotkałem też opinie, że jednak za krótki do łowienia z brzegu, nie wiem, czy będzie mi się dobrze łowić nim okrąglakiem, czytałem,że małe wycięcie blanku utrudnia łowienie, podczas szperania na forum spotykam zestawienia tego kija z niskoprofilowcami. Atrybutem jest na pewno cena, miła dla kieszeni, dostępność (popularniejszy w sklepach obecnie jest 1.80m), oraz wielokrotne pozytywne opinie. Proszę doradźcie.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2017, 20:23:44 wysłane przez Szczupły » Zapisane

Łowię, szanuję.
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #1 : 15 Marca 2017, 20:53:48 »

Według mnie będzie ok. Jakieś 90% kijków, które miałem/mam, były 180-190cm - a z brzegu łowię bardzo często. Nawet jak jadę na pstrągi, używam coś tej długości (chociaż ostatnio chyba mam 2,10). Jak przesiadam się na coś dłuższego, mam obiekcje, że coś mi za bardzo wystaje  Wink Spokojnie ogarniesz, nie ma obawy. No chyba, że będziesz miał pas trzcin, to będzie trudno wykonalne  Grin

ps. najwyżej kupisz drugi patyk. I tak, jak znam życie, niedługo będziesz szukał czegoś w gramaturze 5-25g  Laughing Laughing Laughing i kolejnego, lżejszego kręcioła...

@Yacoszek ma tego patyka, o ile pamiętam, i to też sparowanego z 4601 UltraCast... kawał porządnej wyciągarki  Cheesy

A zastanów się jeszcze nad czymś z serii Dragon Guide Select - miałem model do chyba 25g - sprzedałem, a potem żałowałem... I stylowo wygląda, i zaj....e zrobiony kij...
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2017, 20:58:42 wysłane przez virtusan » Zapisane

Tomek
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #2 : 15 Marca 2017, 21:16:00 »

Pewnie będę szukać jeszcze nie raz nowego kija,ale nie napisałem,że 25-60 cw to jest właśnie to czego teraz poszukuję, na początek przygody z castingiem. W przedziale 5-25 mam całkiem miły spinning 2.40m i ta długość daje radę podczas przedzierania się przez krzaczory,ale dla mnie jest w pewnym sensie graniczna, przez trzcinowiska raczej orać nie będę. 
Zapisane

Łowię, szanuję.
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #3 : 02 Kwietnia 2017, 21:01:40 »

ten wątek umarł dość dawno, ale żeby zakończyć definitywnie dodam, że kupiłem wsponianą wędkę, razem z okrąglakiem abu spisuje się całkiem miło, dość ładnie się ładuje, wczoraj ćwiczebnie rzucałem oliwką 40 gram, muszę popracować nad długością rzutu, ale jako że się uczę dopiero obsługi multika, bardziej zwracam uwagę na to, żęby broda nie rosła. Podsumowując, ładnie spasowany zestaw, bez problemu obejmuję kciukiem okrąglaka, czysta przyjemność rzutów, trochę poćwiczę, a pod koniec kwietnia zapoluję na szczupaczki ok
Zapisane

Łowię, szanuję.
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #4 : 03 Kwietnia 2017, 13:13:14 »

Jeśli chcesz opanować zestaw, nie rzucaj oliwką. Załóż przynętę, którą będziesz łowił najczęściej (slider bez kotwic, jakiś wobler, blacha czy co tam lubisz). Zupełnie inna aerodynamika. Może się okazać nad wodą, że trzeba zaczynać od nowa.
Po zakupie wspomnianego Abu dobre jest otworzyć boczek i zobaczyć jakie bloczki hamulca odśrodkowego są założone i czy tarcza, po której hamują jest sucha. Jeśli jest tłusta, trzeba ją wytrzeć. Bloczki standardowo są białe i te na początek powinny być. Jeśli to nowy model, będzie miał plastikową rozetkę z 6 bloczkami. Na początek włącz 4, docisk ustaw tak żeby hamował minimalnie. Porzucaj, jeśli nie będzie się plątało, wyłącz jeden bloczek i rzucaj dalej (później kolejny itd). Pamiętaj, że ustawianie i treningi mają sens tylko wtedy, kiedy robisz to z docelową przynętą. Oliwka lata daleko, łatwo się nią rzuca, ale raczej słabo na nią biorą  Wink
Zapisane

Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #5 : 03 Kwietnia 2017, 13:51:52 »

Oliwkę doradzono mi w sklepie, ale jak wiadomo nie zawsze rady, nawet te dawane w dobrej wierze są dobre. Pierwszą lekcję mam więc za sobą,okazuje się,ze kokejna ma być trudniejsza, chyba rozbroję przynętę, żeby zminimalizować ewntualne zaczepy i będę rzucać do wody. Może oliwką łatwiej się rzuca,ale chodzenie za nią, gdy podczepiła się w chwasty co nie było komfortowe. Multik oddałem do serwisu, żeby go sprawdzili i przesmarowali, co trzeba,mam nadzieję,że tarczy hamulca  nie smarowali Smiley sprawdzę.  To raczej starszy model odkupiony od kolegi, dziękuję za rady, sprawdzę ustawienia i w wolnej chwili wybiorę się poćwiczyć rzuty,tym razem z przynętą.
Zapisane

Łowię, szanuję.
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #6 : 03 Kwietnia 2017, 15:15:48 »

Oliwkę stosuję , kiedy wybieram się na testy sprzętu lub mam wątpliwości, który multik sparować z którym kijem itp.
Oliwka nie oddaje do końca realnych możliwości ale za to rzuty są powtarzalne i warunki atmosferyczne ma ja na nią najmniejszy wpływ.
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #7 : 03 Kwietnia 2017, 16:53:51 »

Czyli na pierwsze testy mogła być,a naką miałem satysfakcję, że wielkiej brody nie zrobiłen Laughing czuję, ze jednak trochę wprawy nabrałem, teraz czas na zabawę z przynęta, przynajmniej też nie załamałem się na początek
Zapisane

Łowię, szanuję.
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #8 : 03 Kwietnia 2017, 17:11:41 »

Zacznij od nauki normalnymi przynętami jak radzi ci Przemek ... na testy przyjdzie czas
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #9 : 03 Kwietnia 2017, 17:16:59 »

Muszę skopać ogrodek :-\tak to pewnie już bym dziś kupował, myślę jakiegoś salmiaka i strike pro buster II,podobno b.fajna przynęta, pewnie w sobotę poćwicze
Zapisane

Łowię, szanuję.
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #10 : 04 Kwietnia 2017, 11:58:31 »

Jak będziesz miał kłopoty, możemy umówić się na przykład w Strzeszynku i porzucać chwilę.
Zapisane

Szczupły

Wiadomości: 26


Poznań


« Odpowiedz #11 : 04 Kwietnia 2017, 12:14:30 »

Super,dzięki,poprubuję i jakby co poproszę o pomoc
Zapisane

Łowię, szanuję.
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!