http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Kwietnia 2024, 01:44:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sprzęt z Aliexpres
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sprzęt z Aliexpres  (Przeczytany 3121 razy)
polooki

Wiadomości: 4


« : 17 Października 2017, 13:55:15 »

Dzień dobry Panie i Panowie jestem nowy w na forum jak i również w temacie Castingu.
Planuję zacząć przygodę i podjąć rękawicę nauki tej metody.
Szukając sprzętu natknąłem się na sklep z aliexpres, a ponieważ nie jestem majętnym człowiekiem to ceny mnie strasznie zaciekawiły.

Pytanko czy ten sprzęt podany w linkach nada się na początek zabawy.

Pozdrawiam serdecznie

https://pl.aliexpress.com/item/KastKing-Brand-2016-New-Stealth-169-5g-Super-Light-Carbon-Body-7-0-1-Fresh-Salt/32574087008.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.xWktJ6

https://pl.aliexpress.com/item/KastKing-Perigee-1-98M-2-10M-2-Tip-Baitcasting-Fishing-Rod-MF-MH-Actions-7-14g/32805377455.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.272.xWktJ6


Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #1 : 17 Października 2017, 18:19:35 »

Cześć. Gratuluję wyboru jedynej słusznej metody.

Co do treści pytania: mało kto odpowie na szczegóły dotyczące tego sprzętu - chociaż wielu z nas korzysta z dobrodziejstwa, jakim jest ali  Grin Grin Grin

Co do Kastking'a Stealth - nie sądzę, aby zbyt wielu miało go w rękach. Ja osobiście nie miałem, ale z czasów, kiedy kolekcjonowałem sprzęt (miałem xxx kręciołków) bardzo poważnie rozważałem zakup tego właśnie modelu. Ma bardzo dużo pozytywnych opinii za oceanem - zresztą marka sama w sobie najwyraźniej jest tam dobrze znana i bardzo rozreklamowana. Co do samego młynka - ja bym zaryzykował - wszak wiele osób łowi na kręcioły z Chin, chociażby Haibo - i sobie je chwalą.

Co do kijka - nie miałbym zastrzeżeń. 90% wędek jest robionych przez "małe żółte rączki" - i działają dłuższy okres czasu (chociażby wędki Dagger Royal Spirit) które to kijki z powodzeniem chłopaki  użytkują  na okonie i kropasy - i je chwalą.

Na początek to określ, co zamierzasz łowić (głównie chodzi o wagę używanych przynęt) - wtedy łatwiej będzie Ci określić parametry sprzętu. Według mnie (czytając wiele razy parametry wskazywanego młynka i wędki) nie zejdziesz na początek poniżej 8g wagi przynęty - oczywiście nie chodzi o wygibasy i próby udowodnienia, że "się da" - tylko o komfortowe łowienie.

Przypuszczalnie zasmakujesz w jedynej SŁUSZNEJ metodzie  Grin Grin Grin i z początkiem roku będziesz szukał czegoś "odrobinę" lepszego  Grin Grin Grin

Reasumując - wszyscy jesteśmy sprzętowymi fetyszystami - i tylko od nas zależy, czym łowimy i czym kręcimy, jak siedzimy zimą w fotelach  Cool Cool Cool.

Ja bym brał ten sprzęt i spróbował - zapewne wszystko będzie ok - chyba, że masz jeszcze chwilę na zastanowienie, to poobserwuj ogłoszenia giełdy - na pewno cosik wynajdziesz.

Jak kupisz na Ali, poczekasz koło 30 dni na dostawę - czy warto kupować w tej chwili, jeżeli sprzęt dojdzie na koniec sezonu? Do przemyślenia  Cool
Zapisane

Tomek
polooki

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : 18 Października 2017, 10:31:15 »

Dziękuje za odpowiedz.
Jednak się skuszę na zakup teraz może zima późno przyjdzie  Smiley.

Piszę Pan że nie zejdę na początek poniżej 8g czy mam to rozumieć jak nabiorę doświadczenia (wprawy) będę mógł zejść niżej, bo nie ukrywam że na lżejsze przynęty też bym chciał castingować.
Zapisane
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #3 : 18 Października 2017, 11:36:03 »

Jestem co prawda świeżo upieczonym castingowcem, ale już kilka miesięcy bawię się w tę technikę i przyznaję że wciągnęło mnie na 100%.
Zaczynałem od wędziska 10-35g i przynęt nie lżejszych niż 20g. Dopiero po dwóch miesiącach zdecydowałem się na wędzisko 3,5-7g i muszę powiedzieć, że właściwie musiałem od nowa uczyć się zarzucania tak lekkich przynęt.
Cierniowa droga przed Tobą, ale warto, bo to świetna technika. Nie zniechęcaj się, a sukcesy przyjdą same. Fishing
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
polooki

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : 18 Października 2017, 14:33:40 »

Ćwiczyć będę miał gdzie bo akurat tak się trawiło że od roku zamieszkuje obok fajnego łowiska stara cegielnia zalana wodą dosłownie 700 m od mnie  Smiley
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #5 : 18 Października 2017, 15:30:44 »

Omawiany multiplikator można kupić o 5$ drożej z dostawą  5 dni w razie czego Wink
Jeden ze sprzedawców na ali ma ofertę z wysyłką z Hiszpanii.
Zapisane

polooki

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : 18 Października 2017, 15:44:02 »

Znalazłem wychodzi dokładnie 47,24 dolce ale przesyłka błyskawiczna dzięki za info
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2017, 15:54:07 wysłane przez polooki » Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!