http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 02:59:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  DAGGER Royal Spirit 730UL - krótka przygoda.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: DAGGER Royal Spirit 730UL - krótka przygoda.  (Przeczytany 8696 razy)
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #15 : 12 Grudnia 2017, 14:15:35 »

Głowy nie dam sobie uciąć, ale na kiju jest opisana zalecana linka a nie jego moc na podnoszenie ciężaru. Łowiąc ryby zalecaną linką kijowi nie powinno się nic stać. Myślę, że jak byś łowił nim po prostu ryby to służył by lata. Idąc dalej, średniakiem 17lb powinniśmy liniowo podnieść 8,5kg - wytrzymają może st.croix, lamiglasy i kilka innych - może w sumie 10% wędek.
Czy powinien wytrzymać 6lb? Mając go w ręce, czując jaki jest delikatny, powiedział bym że nie. Opis nie jest adekwatny do rzeczywistej mocy. A że ryba przygina kij podczas holu? Daj Boże jak najczęściej i jak najgłębiej  Smiley
Zapisane

Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #16 : 12 Grudnia 2017, 14:36:11 »

Widocznie źle rozumuję, ale jak pisałem wędziskiem STORM Adveture, na którym również określono zalecaną moc linki na 2-6 lbs podniosłem w ten sam sposób 1-litrową flachę, a wędzisko nawet nie jęknęło.

Widziałem takie testy na filmikach, fotkach, a nawet na tegorocznej "Rybomanii". Podnoszono ciężary na wędziskach w ten sposób, co prawda na mocniejszych, ale i ciężary były często kilkudziesięciokrotnie większe.

No cóż dałem "pleców" i na wszelki wypadek nie będę już tak eksperymentował z wędziskiem nawet 100 lbs. Cry
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #17 : 12 Grudnia 2017, 14:45:09 »

Nie są to wędki ważące 70g i kosztujące 150zł  Smiley
Zapisane

Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #18 : 12 Grudnia 2017, 16:44:10 »

Trzykrotnie połamałem opisywania wędkę.  Ale ani razu na rybie. Ani razu!
Raz złamał mi ją rzucający się szczupak po pokładzie, drugim razem też szczupak się rzucał ale ja ją zdeplem, a za trzecim machnąłem 12gr główka z gumą (w sumie jakieś 15-16gr) z całej siły.

Największa wyholowaną rybą był 60cm szczupaczek,, waleczny,,, na 0,10 octabraid'dzie, ,, mały okoniowy wobek bez przyponu.
Oczywiście wędkę mógłbym (Ja)  połamać w pół sekundy. Wystarczyło wziąć go "na klate". Ale do takiego łowienia jest inny sprzęt.
Ten jest do innego , a gdy się  trafi na coś mocniejszego to sorki, ale trzeba " inaczej".
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #19 : 24 Stycznia 2018, 07:14:09 »

 Przyszedł ten środkowy element, wędka zreanimowana. #Pike, dzięki za pomoc. Beer
Teraz żadnych eksperymentów domowych i szalonych pomysłów. Wędka ma łowić, a nie być poddawana torturom. Wink  Zamówiłem do niej leciutki multiplikator, amunicja UL też już przygotowana, czekam na wiosnę - bójcie się okonie i wzdręgi...  Fishing
« Ostatnia zmiana: 24 Stycznia 2018, 07:21:47 wysłane przez Alexspin » Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
pikeft

Wiadomości: 23


Łódź


WWW
« Odpowiedz #20 : 24 Stycznia 2018, 13:44:56 »

Przyszedł ten środkowy element, wędka zreanimowana. #Pike, dzięki za pomoc. Beer
Teraz żadnych eksperymentów domowych i szalonych pomysłów. Wędka ma łowić, a nie być poddawana torturom. Wink  Zamówiłem do niej leciutki multiplikator, amunicja UL też już przygotowana, czekam na wiosnę - bójcie się okonie i wzdręgi...  Fishing

Jaki ten leciutki multiplikator?
Zapisane

Wypuszczasz-Łowisz
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #21 : 25 Stycznia 2018, 06:24:43 »

https://pl.aliexpress.com/item/SeaKnight-POTM-7-6-1-155g-C60-Carbon-Fiber-Szpuli-Ko-owrotek-Tyczki-Ko-owrotek-Ultralekki/32835191737.html?shortkey=Rzaiuqeq&addresstype=600
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #22 : 25 Stycznia 2018, 07:40:41 »


a też się nad nim zastanawiałem - toż to klon Abu Revo LTX  Grin ciekawe, czy szpulki pasują do Revo  Roll Eyes
Zapisane

Tomek
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #23 : 25 Stycznia 2018, 07:47:58 »

Cena jest szokująco niska, co sugerowałoby nienajlepszą jakość, ale będę go używał do przynęt 1-4g, więc powinien wtrzymać. Hamulec do 5kg sugeruje, że nie powinien wystraszyć się nawet przyłowu klenia. "Posmotrim, uwidim skazał slepyj głuchomu", wydatek nie rzuca na kolana, więc można zaryzykować.  Laughing

PS
#Virtusan, z tego co się dowiedziałem, to same szpulki nie są dostępne  Cry
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2018, 07:50:29 wysłane przez Alexspin » Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #24 : 25 Stycznia 2018, 08:58:45 »

Kołowroteczek fajny, niedrogi ale do łowienia ML może L, nie UL. Szpula 13g (2 razy tyle co w multikach do UL), średnica szpuli 35mm (ltx,BF mają 32mm) a każdy milimetr robi różnicę na starcie. Pewnie w rozrachunku cena/jakość będzie wypadał nieźle, nie można jednak oczekiwać zbyt wiele.
Zapisane

mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #25 : 25 Stycznia 2018, 11:33:41 »


Na pewno nie, bo LTX ma krótką ośkę Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #26 : 25 Stycznia 2018, 11:36:13 »

Kołowroteczek fajny, niedrogi ale do łowienia ML może L, nie UL. Szpula 13g (2 razy tyle co w multikach do UL), średnica szpuli 35mm (ltx,BF mają 32mm) a każdy milimetr robi różnicę na starcie. Pewnie w rozrachunku cena/jakość będzie wypadał nieźle, nie można jednak oczekiwać zbyt wiele.
Nie oczekuję cudów, jestem wzrokowcem i dotykowcem, nie uwierzę jeśli nie zobaczę i nie dotknę. Masz rację, że 13g to nie rewelacja, ale i tak o połowę lżejszy niż standardowa szpula Tatuli. Jak napisałem, posmotrim...  Wink Mam nadzieję, że przy wadze 155g lepiej się sparuje z Daggerem niż Tatula  Laughing
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
lukastrance

Wiadomości: 8


Bydgoszcz


« Odpowiedz #27 : 25 Stycznia 2018, 14:40:50 »

Alex a nie myślałeś żeby do Tatuli dokupić lekką szpulkę z Ali? Koszt mniejszy niż całego multika a szpulka do Tatuli jest jeszcze lżejsza niż tu. Chyba że chodzi o wagę całego zestawu to nie było pytania Wink
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2018, 14:43:19 wysłane przez lukastrance » Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #28 : 25 Stycznia 2018, 18:23:16 »


a nie zwróciłem uwagi, cholerka...  Cool niemniej ciekawie się prezentuje. Pewnie te 4-5g rzuci spokojnie. Alternatywa niezwykle ciekawa, jak na początek...
Zapisane

Tomek
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #29 : 26 Stycznia 2018, 09:29:18 »

Alex a nie myślałeś żeby do Tatuli dokupić lekką szpulkę z Ali? Koszt mniejszy niż całego multika a szpulka do Tatuli jest jeszcze lżejsza niż tu. Chyba że chodzi o wagę całego zestawu to nie było pytania Wink
Mam dwie Tatule i do każdej mam płytką szpulę, ale chodziło mi właśnie o lekkość całej "maszynki". Wink
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!