http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 11:16:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Remont salonu?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Remont salonu?  (Przeczytany 6890 razy)
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« : 29 Grudnia 2017, 11:35:10 »

Siemka mam pytanie trochę nie wędkarskie. Planuję remont salonu. Remont to trochę wielkie słowo Smiley Wymiana paneli podłogowych. Co ja się naczytałem o tych panelach, co ja firm na necie i w rlu odwiedziłem. Mam pytanie o dwa produkty. Adres sklepu internetowego jest całkiem przypadkowy. Właśnie teraz mam go otwarty dlatego od razu posłużę się linkiem.
Chodzi mi o Podkład pod panele Quick-step, WYCISZAJĄCY KROKI - uniSOUND -gr.2mm
http://podlogi24.net/quick-step-podklad-pod-panele-quick-step,-wyciszajacy-kroki-unisound-gr.2mm-o_l_747.html
Układa się go na podłodze posadzce bezpośrednio pod panelem podłogowym czy parkietem?
Czy jeśli będę układał parkiet, nie panele podłogowe to parkiet trzeba kleić i czy taki podkład wyciszający mogę zastosować? Wydaje mi się, że parkiet bezpośrednio trzeba do podłoża no nie? To w jaki sposób inny wyciszyć wytłumić w takim razie?

Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #1 : 29 Grudnia 2017, 22:49:08 »

Parkietu nie wyciszysz, taka natura.
Zapisane

sokol695

Wiadomości: 198


Słupca


« Odpowiedz #2 : 30 Grudnia 2017, 11:01:54 »

Jeżeli chcesz wyciszenie to załóż deskę barlinecką.
Zakłada się w ten sam sposób co panele.
Zapisane
Walter

Wiadomości: 24


Gdańsk


« Odpowiedz #3 : 30 Grudnia 2017, 22:07:28 »

Barlinecka to jest panel tylko drewniany. Sam kiedyś wybrałem Barlinecką i sam ją położyłem. Nie polecę jej, bardzo trudna w montażu i niska jakość.
Zapisane
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #4 : 31 Grudnia 2017, 10:39:31 »

np taka? deskę barlinecką?
http://podlogi24.net/barlinek-dab-askania-lakier-professional-deska-barlinecka-grande-dl.2,2m-klasa-1-o_l_1090.html
wiadomo kolor itp to już kwestia gustu
i czy pod taką deskę daje się podkład wyciszający normalnie?
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
Walter

Wiadomości: 24


Gdańsk


« Odpowiedz #5 : 01 Stycznia 2018, 13:08:10 »

Ja dawałem podkład.
Zapisane
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #6 : 01 Stycznia 2018, 17:23:36 »

napisałem do nich maila z zapytaniem Cheesy taką odpowiedź dostałem:   
"Faktycznie parkiet kleimy bezpośrednio do posadzki (nie używamy podkładu), a deskę barlinecką najczęściej układamy na podkładzie i to faktycznie można powiedzieć panel ale drewniany.
--
Przy okazji info : dwa najlepsze podkłady dostępne na rynku to (dużo infa w opisie):
http://podlogi24.net/wineo-profesjonalny-podklad-2mm-pod-panele-wyciszajacy-z-folia-mistrz-!-sound-protect-eco-plus-o_l_1523.html
http://podlogi24.net/balterio-i-premium-podklad-wyciszajacy-panele-premium-wood-sound-pod-balterio-i-inne-podlogi-panelowe-gr-3mm-o_l_741.html
mają one zadanie WYCISZYĆ ODGŁOS PUKANIA PANELI - i nie chodzi o komfort "sąsiada pod nami" ---> TYLKO O NASZ KOMFORT - CICHO W POMIESZCZENIU W JAKIM POŁOŻONA JEST PODŁOGA. Panel jest cichy, nie puka tak, dźwięk jest cichszy i bardziej basowy (przyjemniejszy) - podkład pochłania odgłosy, przez to podłoga panelowa nie daje o sobie znać, że jest panelowa :-)
Kiedyś na rynku były tylko zwykłe pianki pod panele, które w tym aspekcie nic nie dają, dziś na szczęście jest inaczej choć trzeba trochę zainwestować bo taki podkład trochę kosztuje."

Czy ktoś może to potwierdzić? Bo jak wiadomo "swoje" zawsze chwalimy a i towar trzeba sprzedać;-)
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
sierż. rez. Bil Klinton

Wiadomości: 12

Okolice Giżycka


« Odpowiedz #7 : 06 Stycznia 2018, 09:34:50 »

Azja, błądzisz. Od razu wyjaśnijmy jedno: chodząc w obcasach na panelach, czy na klejonej desce, różnica jest nie wielka. Ale życiowo, chodzimy po tym w normalnych butach, tudzież kapciach. I tutaj pojawia się fizyka::

 - dźwięk rozchodzi się w przestrzeni*. Jeśli nie ma przestrzeni, nie rozchodzi się. Pod panelami masz normalną przestrzeń, z tym, że częściowo wypełniona "wygłuszeniem". Słowo klucz: "częściowo". Pod klejoną deską nie masz żadnej przestrzeni. Pod deską dźwięk się nie rozchodzi*

- sztywność ułożonego panelu, a sztywność klejonej deski. Panel potrafi wpaść w rezonans, który np. spotęguje dźwięk chodzenia w obcasach. Deska klejona nie ma szans.

i tytułem wyjaśnienia *. I panel i deska potrafi przenieść dźwięk. Kwestia jego częstotliwości. W przestrzeni życiowej i użytkowaniu życiowym, nie ma szans, zeby deska wpadła w rezonans. Połóż subwoofer na panelu, to zobaczysz jak rezonans potrafi "umilić" życie podczas. np. oglądania filmu. Im coś jest sztywniejsze, tym mniej wpada w rezonans, lub w ogóle nie wpada ( w granicach częstotliwości, które nas interesują).

Od razu powiem, że w swoim domu mam płytki, mam panele i mam deskę drewnianą. Z każdego z osobna jestem zadowolony, ale każde z tych nawierzchni mam w pomieszczeniu, które tego wymaga. Płytki mam w jadalniosalonie, kuchni, łazience i przedpokoju (ogrzewanie podłogowe), deskę dębową mam w łazience na poddaszu, panele mam w obu sypialniach. Jeśli nie masz ogrzewania podłogowego, to do salonu wybrałbym na pewno deskę.

Ps. Jak chcesz w praktyce sprawdzić teorię, to weź małą kulkę od łożyska, śrubkę czy nawet kawałek twardego drewna i spuść z wysokości barków na podłogę z drewna i z panelu. Sam stwierdzisz róznicę, nawet na megahipernanoeksapetaterragiga wyciszającym wyciszeniu.
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2018, 09:46:48 wysłane przez sierż. rez. Bil Klinton » Zapisane
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #8 : 07 Stycznia 2018, 18:11:33 »

ok dziękuję. myślę, że temat do zamknięcia.
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
trimynek

Wiadomości: 1


Grójec


« Odpowiedz #9 : 26 Lutego 2018, 14:54:03 »

U mnie sąsiad u góry ma panele i jak chodzą w buciorach to wszystko słyszę. Spieram się z nim, że nie ma tam żadnego podkładu BO JA WSZYSTKO SŁYSZĘ..... Masakra jakaś.
Zapisane

Krew w moczu u kobiety? Sprawdź, co to oznacza: http://krwiomocz.net.pl/krwiomocz/krew-w-moczu-u-kobiety/
janusz225

Wiadomości: 5

Wrocław


« Odpowiedz #10 : 19 Marca 2018, 13:20:29 »

no niestety taka wada mieszkania pod kimś, dlatego jak zdecydowaliśmy się na mieszkanie to rezerwacja poszła na ten na najwyższych piętrach
Zapisane

szukasz firmy elektryczne wrocław <-- sprawdź
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!