http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 03:21:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Invisible braid II Ice Zone
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Invisible braid II Ice Zone  (Przeczytany 2307 razy)
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« : 22 Kwietnia 2018, 07:50:14 »

Mam pytanko - tylko nie bijcie - czy ta plecionka http://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/14234-plecionka-invisible-braid-ii-ice-zone-dragon.html w rozmiarze 0,07 nada się do UL Casta?
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Pomuchel

Wiadomości: 77


Uć Casting Team


« Odpowiedz #1 : 07 Maja 2018, 20:11:25 »

Bez przesady ! Nit tu Cię nie ma zamiaru bić  Grin Patrząc na sprzęt kolegów, dla których UL to codzienność, to ich pletki są znacznie grubsze. Przecież i tak stosuje się spory przypon z fluorocarbonu. Podczas ostatniego spotkania nad Bobrem, miałem nawinięte 0,08 Power Pro i ... raczej była za cienka. Tym samym pletka może być sporo grubsza niż te 0,07. Wydaje mi się, że taka 0,15 będzie OK. Siemaj  Wink
Zapisane
pe-te-ro

Wiadomości: 154


Brzeg woj. opolskie


« Odpowiedz #2 : 07 Maja 2018, 20:31:00 »

Ja do UL używam do kilku sezonów czerwonego Dragona Jiggin braid 0.08 . 
Szpulę135 m dzielę na pół i mam na dwa multiki. Koledzy dzielą nawet na 3 Smiley.
Kiedyś tę samą plecionkę miałem w rozmiarze 0,06 ale to już była lekka przesada Smiley


https://bass-sklep.pl/plecionka-dragon-jiggin-braid-0-08mm-135m-czerwona.html

Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #3 : 07 Maja 2018, 20:31:31 »

Adaś! błagam!! tylko nie "pletka!!! plecionka to tyko trzy literki więcej... nie bądź leniem  Roll Eyes Wink Smiley
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #4 : 08 Maja 2018, 06:31:16 »

Adaś! błagam!! tylko nie "pletka!!! plecionka to tyko trzy literki więcej... nie bądź leniem  Roll Eyes Wink Smiley
ok Laughing

Invisible nie zdała egzaminu, plącze się niemiłosiernie.

Skromny teścik plecionek:
Kamatsu Techron olive green 0,03 (wędzisko Storm Adventure 198cm  3,5-7g + Tatula CT100HSL z płytką szpulą, Warta w Burzeninie, umiarkowany boczny wiatr). Przynęty od 5 do 14g, wędzisko bardzo mocno niedoszacowane, za to plecionka bardzo dobrze spełniała swoje zadanie, wyjątkowo mocna, bo specjalnie dla próby wykonywałem rzuty dynamiczne. Żadnego odstrzału, 14-gramowa wahadłówka Jaxon Ukla leciała na około 40m. Nieznaczne oznaki utraty koloru, brak oznak strzępienia.
Fishmaker fluo orange 0,06 (Wędzisko Dagger Royal Spirit 213cm 1-6g + SeaKnight POTM, Sulejowskie-betony, dość silny boczny wiatr). Przynęty do 2g nie do obsłużenia, nagminne brody. Dopiero powyżej 3g leciały bezproblemowo na około 15m, natomiast powyżej 6g osiągały ponad 25m. Poza tym wędzisko bez jęknięcia obsługiwało przynęty 9-gramowe, więc jest mocno niedoszacowane. Plecionka z przynętami od 3g bardzo dobrze zdała egzamin bez splątań i odstrzałów. Nieznaczne oznaki utraty koloru i strzępienia.
Dragon Magnum 4X fluo 0,08 (wędzisko Pinnacle Vision T 182cm 7-21g + Tatula CT100HSL z płytką szpulą, Sulejowskie-betony, lekki boczny wiatr). Przynęty 6-25g, odległości rzutów 20-30m, wędzisko lekko niedoszacowane. Plecionka bez zarzutu, brak oznak utraty koloru i strzępienia.
Momoi JigLine MX8 red 0,18 (wędzisko Okuma Black Roc 213cm, 10-35g + Tatula CT100HSL, Motława, silny boczny wiatr). Przynęty 10-35g (nie próbowałem przynęt lżejszych i cięższych od teoretycznego c. w.), odległości rzutów 20-40m. Plecionka mocna, brak oznak strzępienia, szybka utrata barwy na odcinku roboczym.
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2018, 06:44:27 wysłane przez Alexspin » Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Pomuchel

Wiadomości: 77


Uć Casting Team


« Odpowiedz #5 : 08 Maja 2018, 22:01:43 »

Adaś! błagam!! tylko nie "pletka!!! plecionka to tyko trzy literki więcej... nie bądź leniem  Roll Eyes Wink Smiley
Robciu, przykro mi że ten skrót myślowy aż tak Cię uraził Wink Przepraszam po stokroć !
Alex, co do Invisibla, to podzielam Twoją opinie o jej ponad przeciętnym plątaniu się na multiplikatorze (nie multiku, bo Robert znów będzie miał powody do błagania mnie Cheesy ). Być może na kołowrotku już tak nie będzie.
Pozdrawiam A
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #6 : 08 Maja 2018, 22:28:25 »

Adamie, bez sarkazmu i przycimek.
Walka z używaniem nieistniejącego i brzydkiego słowa "pletka", "plećka" jest moją powinnością życiową i "chorym" konikiem. W najmniejszym stopniu nie skierowanym personalnie wobec Ciebie. Gdybyś uczestniczył w życiu sąsiedniego forum, to było by dla Ciebie jasne, że jest to powszechnie znane, wyśmiewane, piętnowane, popierane itd
Więc wybacz, jeśli uraziłem i pleć dalej jeśli taka Twoje wola ... wszak mamy demokrację (podobno) Wink Grin
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Pomuchel

Wiadomości: 77


Uć Casting Team


« Odpowiedz #7 : 08 Maja 2018, 23:14:41 »

Adamie, bez sarkazmu i przycimek.
Walka z używaniem nieistniejącego i brzydkiego słowa "pletka", "plećka" jest moją powinnością życiową i "chorym" konikiem. W najmniejszym stopniu nie skierowanym personalnie wobec Ciebie. Gdybyś uczestniczył w życiu sąsiedniego forum, to było by dla Ciebie jasne, że jest to powszechnie znane, wyśmiewane, piętnowane, popierane itd
Więc wybacz, jeśli uraziłem i pleć dalej jeśli taka Twoje wola ... wszak mamy demokrację (podobno) Wink Grin

Robert, bez wątpienia masz rację, jednak wydaje mi się, że powyższe nie jest tematem tego wątku a prócz tego powiem raz jeszcze - Przepraszam tak Ciebie jak tych Wszystkich, którym określenie "pletka" nie odpowiada.
Pozdrawiam i życzę Dobrej Nocy  Wink
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!