http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 14:57:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Plecionki JMC Adventure
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Plecionki JMC Adventure  (Przeczytany 1435 razy)
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« : 04 Listopada 2018, 08:34:04 »

Po przeczytaniu testów https://fishing-test.pl/katalog-testow/zylki-plecionki/1084-plecionka-jmc-4x-0-04-i-0-06-mm i https://fishing-test.pl/katalog-testow/zylki-plecionki/955-plecionka-osmiosplotowa-jmc-8x zdecydowałem się zainwestować eksperymentalnie i kupiłem tę plecionkę w 5-ciu rozmiarach:
- 0,03mm/3lb,
- 0,04mm/4lb,
- 0,08mm/8lb,
- 0,15mm/18lb,
- 0,21mm/25lb
Wszystkie w kolorze Fluo. Jak dotąd miałem na tyle czasu, żeby wypróbować 0,03 i 0,08. Nawinąłem na multiplikatory i nad wodę:

- 0,03 to kompletny "niewypał", grubsza 1,5 raza od KAMATSU Techron 0,04, zupełnie płaska jak tasiemka, chropowata, bardzo łatwo rozwarstwia się, ale czego można było spodziewać się po trzysplotowym warkoczyku. Jedyną jej zaletą jest moc, co udowodniła rozginając z zaczepu kotwiczkę Horneta S (4cm, 4g). Cóż z tego, jeśli odległości rzutów z przynętami od 4g do 6g mizerne, osiągały z trudnością około 10m, a po dwóch godzinach wędkowania warkoczyk zaczął się rozwarstwiać i tworzyć brody bardzo trudne do rozplątania. Po trzech godzinach plecionka nie nadawała się do użytkowania w zestawie castingowym. 120 zł poszło do kosza... default_sad.png

- 0,08 okazała się diametralnym przeciwieństwem. Gładka, śliska, bardzo ścisła. Nie miałem akurat innej plecionki 0,08 dla porównania grubości, ale w konfrontacji z MOMOI JigLine MX8 0,14 "na oko" jest prawie o połowę cieńsza od JigLine. Z multiplikatora schodziła jak masełko i przy hamulcu magnetycznym ustawionym aby tylko zlikwidować boczny luz szpuli, przy minimalnej kontroli kciukiem, przez trzy godziny łowienia nie utworzyła się ani jedna broda. Woblerki od 6 do 12g leciały na około 20-30m (nie mierzyłem krokami, tylko obrotami korbki). Żadnych oznak rozwarstwiania, ani utraty koloru. Moc również bez zastrzeżeń, co prawda nie sprawdzona na rybie, ale wyholowałem nią pełnego wody starego gumofilca (kalosza, nie wędkarza). Jeśli linka utrzyma swoje parametry przez cały sezon, a pozostałe potwierdzą to co prezentuje 0,08, to zagoszczą na dłużej w moich zestawach.
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!