http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 05:48:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Głęboka cieżka czy lekka i płytka
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Głęboka cieżka czy lekka i płytka  (Przeczytany 3655 razy)
Teo

Wiadomości: 109

Środa Wlkp

Banan rulez


« : 17 Kwietnia 2019, 20:22:13 »

Osiołkowi w żałoby dano. Grin
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Aldebarana bfs xg
Oryginał d... nie urywa rzutowo przy np Scorpionie xt z availem więc żeby być naprawdę zadowolony z zakupu trzeba Aldka dozbroić . I w tym momencie trzeba odpowiedzieć na pytanie ,brać najpłytszą a zarazem najlżejszą czy głębszą ale trochę cięższą . Różnica w wadze jest naprawdę niewielka. Plecionki będzie nawijane tyle żeby starczyło głębokiej po rant napewno nie wypełnie. Multiplikator ma służyć tylko i wyłącznie do najlżejszych przynęt 2+ - 1g .
Zapisane
Żeglarz
.
*
Wiadomości: 206


Legionowo


« Odpowiedz #1 : 18 Kwietnia 2019, 19:28:21 »

Cześć,
do pełni szczęścia przy płytkiej szpuli potrzebne są jeszcze cieńsze magnesy Avila,  redukują one odległość pomiędzy szpulką 16ALD15R a seryjnymi magnesami.
Pozdrawiam,
Sylwek.
Zapisane

Pozdrawiam,
Żeglarz.
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #2 : 19 Kwietnia 2019, 06:08:22 »

Ja się nie znam, ale wydaje mi się, że im lżejsza szpula, tym lżejsze przynęty można używać, ale do tego potrzebne też jest odpowiednie wędzisko i - moim zdaniem - cienka, plecionka najwyższej klasy.
Jeśli źle mówię, to poprawcie mnie... Grin
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Teo

Wiadomości: 109

Środa Wlkp

Banan rulez


« Odpowiedz #3 : 19 Kwietnia 2019, 08:26:38 »

Moja niepewność do takiego toku myślenia wkradła się po kilku próbach z wspomnianym scorpionem i magnetykiem zamiast rozetki. Niby szpulka lżejsza ale nihuhu nie chciało z tego latać . No może nie to że nie chciało latać ale nieustannie brody zniechęcały docisku nie starczało Odpowiedz była prosta magnetyk nad nią nie panował.
Na nic mi będzie mega lekka szpulka z dojechanymi na maxa hamulcami .
Z mniejszej średnicy szpulki zejdzie mniej plecionki można będzie zejść w dół z hamulcem bez obawy o brodę. Takie moje nadzieje.
 Kijek mam konstrukcja utajniona.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2019, 08:35:33 wysłane przez Teo » Zapisane
Żeglarz
.
*
Wiadomości: 206


Legionowo


« Odpowiedz #4 : 19 Kwietnia 2019, 17:39:01 »

Witam,
@Teo pod linkiem masz opisany cały problem dlaczego hamulec nie działa, odległość między magnesami a szpulą jest za duża:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=psYbhpp08e8
Pozdrawiam,
Sylwek.
Zapisane

Pozdrawiam,
Żeglarz.
Teo

Wiadomości: 109

Środa Wlkp

Banan rulez


« Odpowiedz #5 : 19 Kwietnia 2019, 19:30:43 »

Hej
Cały problem jest dla mnie zrozumiały,wiem że do plytkiej szpuli potrzeba dodatkowych magnesów. Mi chodzi o to czy przypadkiem głębsza szpulka z taką samą ilością linki co płytka nie będzie sobie lepiej radziła z najlżejszymi przynętami. Magnetyk  działa zawsze im mocniej oddziałuje na szpule tym bardziej blokuje start szpuli . Na płytkiej szpuli z większą średnicą żeby nadążył za oddawaniem linki musi być dokręcony mocniej . Głęboka mimo że cieższa 0.2g ma mniejszą średnicę i teoretycznie  magnetyk może mieć mniejsze nastawy czyli słabiej działa na szpule. Nie chodzi o odległość tylko komfort podania przynęty.
Pewnie się mylę ale wątpliwości są.
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!